Sohbet Hard Brick Redmi Note 8 Pro Çözüldü Saol Zenex

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Bu adam cihazlarınızı gönderin hiçbir ücret almadan yapacağım dese sanıyorum buraya yazılan yorumlar bal kaymak olurdu işinize gelirse kısaca değil mi geçiniz.
O zaman da, bu zihniyet diyecek ki, "bize kargo parası ödetiyor, yazıktır günahtır" veya "evimden kargo gelip teslim alsın, böyle olmuyor kargo gönderiminde sıra çok oluyor bekleyemem" haha--

efeleoo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
redmi not4
Konular
1
Konuyu ben açtım ve benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımı dokunur diye. Fakat bazı arkadaşlar konuyu başka yerlere çekmiş üzücü. Neyse Ben zenex kardeşime gönderdim telefonumu halleti düzeltti geri gönderdi. Benim yapamıyacağım bir işi yaptı Allah razı olsun verdiğim parada helal olsun. Avukatlar doktorlar oto tamircileri boyacılar işini yapıyor para alıyorlarsa telefon tamircileride elbette hizmetlerinin ve tecrübelerinin karşılığını almaları çok normal.

hakanvrl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
huawei psmart
Konular
0
redmi note8 pro hard brick olmuş size göndermem gerekiyor zenex hocam özelden telefon numarası verebilirmisiniz

zerko

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
lenova p2
Konular
0
s.a merhabalar üstadlar redmi 8 pro güncelleme sonrasında recovery yapılamsı daha temiz olur video izledim bende yaptım ingilizce bilmiyorum ekrana wifi birde this device is locket geldi activate this device giriyorum this device may be associated with mi account 629 ****712 associated phone number tlf numaram sing in to activate this device tlf açılmıyor ne yapmalıyım

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
s.a merhabalar üstadlar redmi 8 pro güncelleme sonrasında recovery yapılamsı daha temiz olur video izledim bende yaptım ingilizce bilmiyorum ekrana wifi birde this device is locket geldi activate this device giriyorum this device may be associated with mi account 629 ****712 associated phone number tlf numaram sing in to activate this device tlf açılmıyor ne yapmalıyım

Mi hesabının şifresini girin

zerko

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
lenova p2
Konular
0
teşekkürler oldu

KaraMasque

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi9T
Konular
7
Arkadaşlar note 8 pro cihazını hardbrick yapan biri olarak beni dikkatle dinlemenizi öneririm. Şu telefon yazılım işleriyle fazlasıyla uğraşan biriyim. Bu güne kadar farklı cihazlara yüzlerce rom yükledim. Ve ilk tecrübeler hep acıdır. Ama asla telefon cöp olmaz. Yazılımsal hataların HER ZAMAN çözümü vardır. Dediğim gibi yüzlerce cihaza rom attım ve soft brick denilen o basit hatayı da tecrübe edindim ve kendi imkanlarımla çözdüm. Fakat ilkkez xaomi marka bir cihaz aldım. Almakda degil kardeşim hediye etti. Bende kendime güvendiğimden, jelatinini söker sökmez rootlamak istedim ve olan oldu. Önce soft brick oldu, tedirgin olmadım ama çözüm ararken gördüm ki adam akıllı yardımcı olabilecek kimse yok. Ve yabancı sitelerden çözmek isterken bu seferde hardbrick oldu... bu hayatımdaki ilk hard birick ve inanın çok üzücü ki öyle zengin tipler degiliz ve kardeşimin nasıl para kazandığını biliyorum. 1 aylık emeğini ben 1 saatte çöp etmiştim. Neyse bu sitede herkes zenex "hocamız"ı önermiş. Kedndisi bir zaman önce tatil"""" yaptıgından siparişleri almıyormuş... Ben derdimi foruma yazarken kendisi bana özelden no attı. Kendisine ulaştığımda sipariş yoğunluğundan siparişleri durdurduğu şeklinde cvp verdi. Madem siparişleri durdurdun bana forumda neden numara verdin diyince pazartesi anca elime gelir yaparım ederim dedi. Fiyat 150... tabi 2200 tl cihaza veren 150 tl bayıla bayıla verir. Mantık bu... Kardeşlerim çözüm için mi yetkili hesap lazım ve bu hesabı almak zor degil. Ama ben sen o alamaz. İşin ehli alır. Yazılımda uzman telefoncular vs. Gibi. Birde ufi box diye bi zamazingo var. Birkaç parçadan ulaşan ama fiyatı 1500 ila 2000 tl arasında değişen bir aparat. Öyle ki şu ara yok satılıyor, ki; elinde pc si ve bu aparatı olan herkes kurtarıcı olmuş 100 tl den 450 tl ye kadar fiyat veriyor. Kimisi cihazdan parça çalıyor kimisi eksik takıyor velhasıl tabiri caiz ise ortalık çakal dolmuş. Bu işlem aslında hatrınız geçen birine 1 paket sigaraya güle oynaya yapabileceği 20 dakikalık bir işlem... Ufi box satın alıp kendiniz 100 tlden tamir yapsanız 20 cihaz tamiriyle paranızı max 2 günde çıkartırsınız... Ki bu işlerle uğraşan özellikle forum tamircisi ZENEX HOCCAMIZZZ KIYMETLIMISSS iyi bilir ki yığınla sipariş var yetişemiyor... 1 günde ufibox parasını çıkartır.... Bunu yazmamdaki sebep şu arkadaşlar. İşlem basit ama tecrübesiz kişiler sazan gibidir ve zokaya gelir illaki o softbrick yada hardbirick hatasına düşer. Oltayı tutanlardan aramanızı tavsiye edeceğim ilk şey vicdan... Çakal çukalın şakşakçıların laflarına kanmayın... Size ben bu işlemi makul fiyata yaparım diyenlerin kırık ekran tamiri, imei atma, root, rom atma, brick kurtarma vs. Gibi basit işlemleri binbir katakülli yaparken günde heybeden 3-5 bin tl kazandığını bilmenizi isterim. Ben bu gün birçok yere gittim tamir için. Maşallah her sokakta mutlaka 1 tane teknik servisçi var. Çoğunluğu bir sertifikayla dükkan açan tipler. Telefonum brick oldu yapabilirmisiniz diye sorduğumda 1 kişi telefonun neresi brick oldu diyye cvp verdi. Gerisini siz düşünün... Kıssadan hisse ben yapabilecek kişiyi bir ahbabımın selamıyla gittiğim tamirciye verdim. Elimde işler var pzts gel al dedi. Ücreti sordum. Tamam ya bi yazılım atılcak istemez kardeşim dedi. :) Masaya 100 tl bırakarak çıktım. Eve gelene kadar dua ettim adama ve halen bu yazıyı yazarken dua ediyorum. 100 tl benim için çok para ve parayı kolay kazanan biri degilim 1 gün amelelik yapıyorum... 1 günlük alın terimi 20 dk lık işlem için seve seve masaya bıraktım. Demem o ki, çakallara fırsat vermeyin. 20 sene önce bilgisayara proğram yükleyemezken, format için bilgisayarın çeyrek fiyatı para veriyorduk TEKNIK SERVİSLERE ve çoğu içinden ram işlemci artık gözüne ne kestirdiyse çalıp çırpıyordu... Bu gün pc ye format çocuk işi oldu. O devrin çakalları bu gün telefon yazılımına dadanmış dikkatli olun derim. @Zenex hocamıssss kıymetlımıssss.... Ahiret var haaa... tatildeyimmm yok sipariş yoğunluğu var yetişemiyorum falannn.... Allah kul hakkına karışmıyor, kulunu kuluna bırakıyor haberin olsun....

Övdün mü gömdün mü anlamadım da çok değişik adamsın şunu unutmanı istemem ki yapılan her iş emektir emek. Kimse senin yaptığın hatayı düzeltmekle uğraşmak zorunda değil ben Zenex'i ilk defa şimdi tanıdım ama adamın yaptığı iş emektir kardeşim bunu senin gibiler hiç edemez. Aynı mesajın içinde dolaylı yoldan adama hem hırsız diyorsun hem çakal ne malını çalmış kardeşim senin? sen nasıl bir insansın insanların emeğini hiç ediyorsun adam senin neyini çaldı uslubuyla telefon numarasını verip tamir fiyatını söylüyor donanımsal sorunlar tamir oluyor da yazılımsal sorunlar tamir olmuyor mu ? madem o kadar tecrübe sahibiydin ahbap selamıyla başka bir tamirciye minnet duymasaydın? Ne biçim insansın sen çözemedim emek hırsızı olan sensin SEN.! kendinle çeliştiğin bir nokta daha var onada değinmek isterim amelelik yapıp günde 100 liraya çalıştığını söylüyorsun öte yandan farklı farklı cihazlara rom root attığınıda söylüyorsun ya sen günde 100 lira kazanıyorsan bu kadar cihazı nerden temin ediyorsun nerden satın alıyorsun bu cihazların hepsimi hediye geliyor kardeşim? mesajımın başındada söylediğim gibi değişik adamsın. pardon insanların emeğini karalamıştın değil mi adam dedim özür dilerim.

Kalemkeş47

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Benim telefonun note 8 pro nv data hatası alıyorum varmı çözümü hocam lütfen yardımcı olun bir sürü masraf dediler öğrenciyim lütfen yardımcı olun.

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Benim telefonun note 8 pro nv data hatası alıyorum varmı çözümü hocam lütfen yardımcı olun bir sürü masraf dediler öğrenciyim lütfen yardımcı olun.
İmei işlemi hatalı yapılmış, tekrar yapılması gerekli.

Üst Alt