HalilSenn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Xiaomi Mi9T
Meslek
Gömülü Sistem Müh.
Konular
12
Pek sorunum yoktu ama yine de yaptım. Teşekkürler bilgi için

waxxxx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
guven
Cihazım
redmi note 7
Konular
2
Sistem başlatıcı yüklenmedi diyor varmı bir çaresi

ardakalaycı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
1
Biliyorsunuz ki son zamanlar da gelen V12.0.2.0 , V12.5.0 güncellemeleri ile telefonlar ağırlaştı ve hantallaştı. En ufak arayüz de bile kasar donar hala geldi. Video izlerken bile kasıyordu. Orta segment ve üst segment cihazlar olmasına rağmen.

Evet çok sinirliyiz, hatta öyle bir noktaya geldim ki "ulan boşuna para verdim, çöp oldu telefon" gibi düşünceler geçti içimden. Telefonu değiştirmeyi bile düşündüm. Sizdede geçti hepsini biliyorum, ama sakin olun...

Bugün buna son veriyoruz, hatta yeni bir güncelleme beklemiyoruz bunun için...
Telefonu sıfırlamaya bile gerek yok. Rom atma derdi de yok. Çünkü bunların çözüm olmadığını çoğu kişi bilir :)

- İlk başta Güvenlik uygulamasının son sürüm APK'sını yüklüyorsunuz. (Yani ilk baştaki, sürüm numarasından bellidir.)

- İlk işlem tamam. Sırada ki uygulamamız ise Sistem Başlatıcı uygulaması. Hemen onunda son sürümünü kuruyorsunuz. (ALPHA'yı değil RELEASE olanı kurucaksınız. Burası önemli.)

İşte bu kadar! Bunları yaptıktan sonra benim telefon size yemin ederim yeni almışım gibi oldu. Yağ gibi kayıyor. Kasmanın gramı bile yok.

Tek kızgınlığım Xioami'nin bize bunları yaptırması. Keşke kendisi direk hızlıca güncelleme verse bunlardan insanlar sinirlenmese...

Yorum yaparsanız sevinirim.
Daha kötü oldu teşekkürler

ardakalaycı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
1
son sürüm sistem başlatıcı kurarsınız hiç bir sorun olmaz. daha stabil olur. ola ki bir sorun olursa tekrar eski sürümünüze dönebilirsiniz ama olmayacağını zannediyorum.
Eski sürümüne nasıl dönücez onu da deseydin keşke

ardakalaycı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Redmi note 9s
Konular
1
Güvenlik devre dışı bırakınca eski haline dönüyor ben öyle yaptım oldu
Devre dışı bırakmana gerek yoktu bende güncellemeyi kaldır dedim sadece sonradsn yaptığım güncellemeyi kaldırdı orjinale döndü

echoes

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
çağdaş
Cihazım
Mi 9
Konular
1
deneyelim bakalım

alpervural353

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
4
Siz redmi note 8 de neler yaşamışsaniz üzüldüm açıkçası note 6 proda AbhiX ROG edition Android 10 Miui 12.6 rom kullanıyorum sistem baslatici ve güvenlik uygulamasını güncelledim animasyonlar sapıttı kasmaya başladı ve bazı animasyonlar değişti normale göre kötü oldu geri kaldırdım.
Xiaomi yine bildiğimiz gibi güncel sistem baslatici animasyonları çok kötü olmuş ben custom rom kullanıyorum ve zaten memnundum aosp romlardan bile akıcı çalışıyor benimkisi meraktı.

Uygulama sürümlerim

Güvenlik 5.0.7 - 210413
Sistem baslatici 4.21.9 2827

Kendinize global romda eziyet etmeyin arkadaşlar custom rom kullanın port romlari dahi deneyin mutlaka güzel bi rom bulursunuz xiaomiden güncelleme gelerek biseylerin düzelmesini beklemeyin.
Rom yüklemeyi biliyorum fakat korkuyorum telefonumun brick olmasınıda istemiyorum

xLucifer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi10T PRO
Meslek
Teknisyen
Konular