babaox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Biliyorsunuz ki son zamanlar da gelen V12.0.2.0 , V12.5.0 güncellemeleri ile telefonlar ağırlaştı ve hantallaştı. En ufak arayüz de bile kasar donar hala geldi. Video izlerken bile kasıyordu. Orta segment ve üst segment cihazlar olmasına rağmen.

Evet çok sinirliyiz, hatta öyle bir noktaya geldim ki "ulan boşuna para verdim, çöp oldu telefon" gibi düşünceler geçti içimden. Telefonu değiştirmeyi bile düşündüm. Sizdede geçti hepsini biliyorum, ama sakin olun...

Bugün buna son veriyoruz, hatta yeni bir güncelleme beklemiyoruz bunun için...
Telefonu sıfırlamaya bile gerek yok. Rom atma derdi de yok. Çünkü bunların çözüm olmadığını çoğu kişi bilir :)

- İlk başta Güvenlik uygulamasının son sürüm APK'sını yüklüyorsunuz. (Yani ilk baştaki, sürüm numarasından bellidir.)

- İlk işlem tamam. Sırada ki uygulamamız ise Sistem Başlatıcı uygulaması. Hemen onunda son sürümünü kuruyorsunuz. (ALPHA'yı değil RELEASE olanı kurucaksınız. Burası önemli.)

İşte bu kadar! Bunları yaptıktan sonra benim telefon size yemin ederim yeni almışım gibi oldu. Yağ gibi kayıyor. Kasmanın gramı bile yok.

Tek kızgınlığım Xioami'nin bize bunları yaptırması. Keşke kendisi direk hızlıca güncelleme verse bunlardan insanlar sinirlenmese...

Yorum yaparsanız sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mutlubas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BoZKurT
Cihazım
Mi 11T
Konular
34
Poco x3 denedim fark var teşekkürler 👍

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Siz redmi note 8 de neler yaşamışsaniz üzüldüm açıkçası note 6 proda AbhiX ROG edition Android 10 Miui 12.6 rom kullanıyorum sistem baslatici ve güvenlik uygulamasını güncelledim animasyonlar sapıttı kasmaya başladı ve bazı animasyonlar değişti normale göre kötü oldu geri kaldırdım.
Xiaomi yine bildiğimiz gibi güncel sistem baslatici animasyonları çok kötü olmuş ben custom rom kullanıyorum ve zaten memnundum aosp romlardan bile akıcı çalışıyor benimkisi meraktı.

Uygulama sürümlerim

Güvenlik 5.0.7 - 210413
Sistem baslatici 4.21.9 2827

Kendinize global romda eziyet etmeyin arkadaşlar custom rom kullanın port romlari dahi deneyin mutlaka güzel bi rom bulursunuz xiaomiden güncelleme gelerek biseylerin düzelmesini beklemeyin.

babaox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Siz redmi note 8 de neler yaşamışsaniz üzüldüm açıkçası note 6 proda AbhiX ROG edition Android 10 Miui 12.6 rom kullanıyorum sistem baslatici ve güvenlik uygulamasını güncelledim animasyonlar sapıttı kasmaya başladı ve bazı animasyonlar değişti normale göre kötü oldu geri kaldırdım.
Xiaomi yine bildiğimiz gibi güncel sistem baslatici animasyonları çok kötü olmuş ben custom rom kullanıyorum ve zaten memnundum aosp romlardan bile akıcı çalışıyor benimkisi meraktı.

Uygulama sürümlerim

Güvenlik 5.0.7 - 210413
Sistem baslatici 4.21.9 2827

Kendinize global romda eziyet etmeyin arkadaşlar custom rom kullanın port romlari dahi deneyin mutlaka güzel bi rom bulursunuz xiaomiden güncelleme gelerek biseylerin düzelmesini beklemeyin.
Siz farklı bir rom kullandığınız için o sistem başlatıcı ve güvenlik uygulaması uyumlu olmamış demek ki. Yoksa dediğim gibi kendi original rom'u olan kişilerde bu işe yarayacaktır. Çünkü benim telefon gerçekten hantallaşmıştı. *Tümüyle Büyük Harf ile yazmak forum kuralları'na aykırıdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mohan41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mücahit
Cihazım
Xiaomi Mi 10T
Meslek
Kalite Teknisyeni