selimcitil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
18
Başka uygulamalar var mı ?

babaox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Çünkü global sürüm değil aynı şey galeri uygulamasında da geçerlidir. O yüzden bu güncellemeler bize sunulmuyor.
bize sunulmayan güncellemeler cihazın stabilliğini bozup kasmasını sağlıyor. neden böyle bir şey yapıyorlar?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Başka uygulamalar var mı ?
bu ikisi sistem performansı için önemli olanlar. başka bi uygulama yok. yeterli

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
bize sunulmayan güncellemeler cihazın stabilliğini bozup kasmasını sağlıyor. neden böyle bir şey yapıyorlar?
Çünkü şöyle düşünün bir uygulama yapılırken çoklu süreçten geçiyor bu uygulamalarda da bazen donma kasma vb sorunlar bunlar göze alınarak yeni versiyonları yayınlanıyor ve deneniyor. Bunlar da çıkar çıkmaz bizde yayınlanmıyor maalesef.

babaox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Çünkü şöyle düşünün bir uygulama yapılırken çoklu süreçten geçiyor bu uygulamalarda da bazen donma kasma vb sorunlar bunlar göze alınarak yeni versiyonları yayınlanıyor ve deneniyor. Bunlar da çıkar çıkmaz bizde yayınlanmıyor maalesef.
demek istediğim güncel programı vermiyorlar miui da son sürüm olduğu için ikisi uyuşmuyor bu yüzden kasıyor. sistem başlatıcı kararlı sürümünü güncel halini hemen versinler anlamında demiştim.

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
demek istediğim güncel programı vermiyorlar miui da son sürüm olduğu için ikisi uyuşmuyor bu yüzden kasıyor. sistem başlatıcı kararlı sürümünü güncel halini hemen versinler anlamında demiştim.
İşte benim de demek istediğim kararlı sürüm maalesef her zaman paylaşılmıyor.

nedim001

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
nedim
Cihazım
mi8 lite
Konular
0
Biliyorsunuz ki son zamanlar da gelen V12.0.2.0 , V12.5.0 güncellemeleri ile telefonlar ağırlaştı ve hantallaştı. En ufak arayüz de bile kasar donar hala geldi. Video izlerken bile kasıyordu. Orta segment ve üst segment cihazlar olmasına rağmen.

Evet çok sinirliyiz, hatta öyle bir noktaya geldim ki "ulan boşuna para verdim, çöp oldu telefon" gibi düşünceler geçti içimden. Telefonu değiştirmeyi bile düşündüm. Sizdede geçti hepsini biliyorum, ama sakin olun...

Bugün buna son veriyoruz, hatta yeni bir güncelleme beklemiyoruz bunun için...
Telefonu sıfırlamaya bile gerek yok. Rom atma derdi de yok. Çünkü bunların çözüm olmadığını çoğu kişi bilir :)

- İlk başta Güvenlik uygulamasının son sürüm APK'sını yüklüyorsunuz. (Yani ilk baştaki, sürüm numarasından bellidir.)

- İlk işlem tamam. Sırada ki uygulamamız ise Sistem Başlatıcı uygulaması. Hemen onunda son sürümünü kuruyorsunuz. (ALPHA'yı değil RELEASE olanı kurucaksınız. Burası önemli.)

İşte bu kadar! Bunları yaptıktan sonra benim telefon size yemin ederim yeni almışım gibi oldu. Yağ gibi kayıyor. Kasmanın gramı bile yok.

Tek kızgınlığım Xioami'nin bize bunları yaptırması. Keşke kendisi direk hızlıca güncelleme verse bunlardan insanlar sinirlenmese...

Yorum yaparsanız sevinirim.
Merhaba bilgiler güzel teşekkürler size sormak istediğim redmi note 8 hindistan surum miu12 kullanıyorum dediğinizi yapsam bir sıkıntı olur mu

babaox

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Merhaba bilgiler güzel teşekkürler size sormak istediğim redmi note 8 hindistan surum miu12 kullanıyorum dediğinizi yapsam bir sıkıntı olur mu
son sürüm sistem başlatıcı kurarsınız hiç bir sorun olmaz. daha stabil olur. ola ki bir sorun olursa tekrar eski sürümünüze dönebilirsiniz ama olmayacağını zannediyorum.

kaanpasa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note
Meslek
Özel Sektör
Konular
7
Siz redmi note 8 de neler yaşamışsaniz üzüldüm açıkçası note 6 proda AbhiX ROG edition Android 10 Miui 12.6 rom kullanıyorum sistem baslatici ve güvenlik uygulamasını güncelledim animasyonlar sapıttı kasmaya başladı ve bazı animasyonlar değişti normale göre kötü oldu geri kaldırdım.
Xiaomi yine bildiğimiz gibi güncel sistem baslatici animasyonları çok kötü olmuş ben custom rom kullanıyorum ve zaten memnundum aosp romlardan bile akıcı çalışıyor benimkisi meraktı.

Uygulama sürümlerim

Güvenlik 5.0.7 - 210413
Sistem baslatici 4.21.9 2827

Kendinize global romda eziyet etmeyin arkadaşlar custom rom kullanın port romlari dahi deneyin mutlaka güzel bi rom bulursunuz xiaomiden güncelleme gelerek biseylerin düzelmesini beklemeyin.
Olurmu Hocam Uretici firma o duzeltiyorlar bu sikintilar gecmistedede yasandi hatta telefonlardada bir takim sikintilar oldu ama xiomi duzeltiyor yavas yavas

pckopat

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
pckopat
Cihazım
Xiaomi 11T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular