Rehber Güncelleme Sonrası Açılmayan Redmi 9T ve Poco M3 Çözümü

yenfiz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
Redmi note 3
Konular
4
bugun o kadar cok kısının cıhazı patladı kı bu guncellme yuzunden malesef bu dosyalar bı ıse yaramadı tekrar recovery ekranında takılı kalıyor cozum ıse flashtool ıle tgz rom ındırıp kurmak oldu ama ıcındekıler sılındı, mumkunse guncelleme yapmadan once modem dosyalarını yedek alıp bır kosede tutmak sanırım, o kadar tanıdıga verdımkı bu cıhazdan sanırım artık tavsıye lıstemı degıstırecegım, turkıyede fabrıka actılar dıye RSA korumaya geciyor guncelleyınce ve cıhazı recovery moda atıyor.. yanı turkıye de uretıyoruz artık turk cıhazı alın demenın zulumcesı oluyor... yazık oldu bır yıldız daha kaydı sanırım pıyasadan..

byataman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
Peki güncellemeden sonra imei atılamıyor mu? Yurtdışından abim poco m3 getirdi şu an hiçbir şey yapmadım(kutusundan çıkarmadım) sizce ne yapmalıyım?

yenfiz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
Redmi note 3
Konular
4
botloadet ac ımeı tamır et sonra yedek al modem dosyalarını, guncelle eger botlop olursa eski sürümlerden tgz rom ındır flasla ımeıler ucmuyor, ama gıne de twrp ıle modem dosyalarını yedek almanda fayda var..

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
bugun o kadar cok kısının cıhazı patladı kı bu guncellme yuzunden malesef bu dosyalar bı ıse yaramadı tekrar recovery ekranında takılı kalıyor cozum ıse flashtool ıle tgz rom ındırıp kurmak oldu ama ıcındekıler sılındı, mumkunse guncelleme yapmadan once modem dosyalarını yedek alıp bır kosede tutmak sanırım, o kadar tanıdıga verdımkı bu cıhazdan sanırım artık tavsıye lıstemı degıstırecegım, turkıyede fabrıka actılar dıye RSA korumaya geciyor guncelleyınce ve cıhazı recovery moda atıyor.. yanı turkıye de uretıyoruz artık turk cıhazı alın demenın zulumcesı oluyor... yazık oldu bır yıldız daha kaydı sanırım pıyasadan..
Bu cihazların ikisi de 2021 çıkışlı.
2021 cihazlarının hepsi tehlikede aslında.
2020 cihazlarına dokunamazlar diyen düşüyorum.

Massaka

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erzan
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
2
Ben bu cihaza üst model bir Xiaomiden geçtim. Eu rom kurmayı düşünüyorum. Eu romdada aynı durum mevcut mu acaba

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Bu durum stok romda geçerli diye biliyorum. Bu durumdan kaçınmak isteyen herkese cihazı için varsa Xiaomi.EU gibi custom MIUI romlara geçmesini tavsiye ederim. Genelde her cihazda stok romdan da daha iyi oluyor zaten.

byataman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
botloadet ac ımeı tamır et sonra yedek al modem dosyalarını, guncelle eger botlop olursa eski sürümlerden tgz rom ındır flasla ımeıler ucmuyor, ama gıne de twrp ıle modem dosyalarını yedek almanda fayda var..
Tamam, teşekkürler!

Fenman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Evren
Cihazım
Doogee Y100X
Konular
1
Ben bu cihaza üst model bir Xiaomiden geçtim. Eu rom kurmayı düşünüyorum. Eu romdada aynı durum mevcut mu acaba

Bu durum stok romda geçerli diye biliyorum. Bu durumdan kaçınmak isteyen herkese cihazı için varsa Xiaomi.EU gibi custom MIUI romlara geçmesini tavsiye ederim. Genelde her cihazda stok romdan da daha iyi oluyor zaten.
Ben de Redmi 9T cihazımı alıp bootloader kilidini açar açmaz TWRP yükleyip root yapmış ve hemen Eu ROM kurmuştum. O sırada Android 11'li ROM çıkmadığı için mecburen 12.10 versiyonunu yüklemiştim. Bir sorunu olmadığı için ROM'dan memnunum ama bir yandan da şu anda çıkmış olan Android 11 içeren 12.11 ROM'u kurmayı düşünürken bu konuyu görünce tereddüt ettim. Her ne kadar musdi27 hocam sorun olmayacağı yönünde cevap vermiş olsa da bir cengaverin deneyip sonucu yazmasını beklemek niyetindeyim :$ Esasında kendimi gaza getirip deneyebilirim ama bu işlerde ustalaşmadığım için sonrasında çıkabilecek sorunların altından kalkamayabileceğim kaygısındayım. Haliyle üstadların yorumlarını veya bu işlemi deneyimlemiş olanların yanıtlarını görmek benim gibi acemiler için daha doğru bir tavır olacak diye düşünüyorum.

sezginco32

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezgin
Cihazım
Xiaomi mi6
Konular
0
hocam teşekkürler, açıldı cihaz. Allah razı olsun.

c0nrad

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kadir
Cihazım
rm note 4
Konular
0
Redmi 9T ve Poco M3 cihazlarına bugün gelen güncelleme imei koruma önlemlerinden dolayı cihazlar recovery moduna düşüyor, güncelleme yapan müşterilerimiz varsa ve bize şikayet ile gelen olursa.
NVdata hatasından kurtulmak için bu yöntemleri uygulamanız gerekiyor.

1- Bilgisayarınıza adb & fastboot sürücülerini kurmalısınız.
2- Ses kısma ve güç tuşuna uzun süre basılı tutarak telefonu fastboot moduna almalısınız.
3- Bilgisayar aracılığıyla cihazınıza uygun indirdiğiniz dosyanın bat dosyasına tıklayarak yüklemeyi yapmalısınız.

REDMI 9T için gerekli dosya

POCO M3 için,
Bu konuyu takip ediniz
Teşekkürler hocam sayende cihazı açabildim. redmi 9t için işe yarıyor. yapamayan arkadaşlar indirdiğiniz dosyaları adb klasörü içine kopyalayın.

Üst Alt