Yardım Gerek kalmadığı için silindi.

• Konbuyu başlatan Deleted member 42368
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 30
  • Görüntüleme 4K
D

Deleted member 42368

Guest
Gerek kalmadığı için silindi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Hocam, Turkcell kullanıyorum ve son yaptığı anlaşmaya göre band 20 destekliyor operatörüm. Bu sebeke sorunu anakart değişimi ya da cihazla ilgili olabilir mi? 4G öncelikli konusurken birden 3Gye düşüyor ve kopma yaşanıyor konusurken ama direk 3G öncelikli konuştuğumda kopma olmadan sıkıntısız konuşuyorum. Bu durumda 4Gde bir sıkıntım var, Turkcell de olmamasi gerekirken hemde :) Vodafone band 20 desteklemiyor sadece.
Zaten band20 operatörün destek veriyor ama cihazın desteklemiyor sorun da orda başlıyor.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
3G sebekesinde asu 1-33 aralığında olur ve bu değer 33e ne kadar yakınsa, o kadar güçlü sinyalli görüşme yaparsınız.. azalırsa hattan düşersiniz. 4Gye baktığımızda 40 asu değeri gören de var, benimki gibi 70de var. Hâliyle 70.ile görüşme yapamıyorum. VoLTE olayını denemek isterim ama.. bulunduğum yerde internet hızı çok güzel, sadece asu değeri düşük anlamadığım şekilde

düşük çünkü 4G band20 üzerinden yayın yapıyor. Senin de telefonun da band20 yi desteklemediği için 4g sorunu yaşıyorsun. Yani yapılabilecek bir şey yok çünkü beklenen değerlerde asu değeri şu durumda.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Üst taraftaki arkadaş almanyadan almış cihazı ve asu değerleri 40 civarlarında hocam..avrupa versiyonunda farklılık var o zaman anakart bazında? Ben hepsiburada ile aldim, o kişi almanyadan almış. Acaba diyorum, sebeke sorunu diye verirsem bana da avrupa sürümündeki cihazın anakartını felan koyarlar mi, bilgisizlikten dolayi muallakta kaliyorum resmen..
o arkadaş 40-75 Mbit yazarak internet hızından bahsetmiş ama yanlış anlamışsınız. Bak sana tavsiyem telefonu servise gönder için rahatlasın ama böyle global bi anakart vs olayı yok (mi6) yada ben hiç duymadım. Bence telefonunda da sıkıntı yok senin sadece xiaomi band20 olmayan telefonlarda bu tür şebeke problemleri görülüyor yapabilecek bir şey yok. Bu konuyu bence unut sen ve içini rahat tut 3g de yavaş bir ağ değil sadece xiaomin Türkiye de ki kaderi bu. Bir daha xiaomi telefon alırsan da Band20 destekleyen bir modelini al hatta özellikle global band desteklediğinde bunun reklamını üründe belirtiyor mi mix 2 gibi yada mi note 2 de ki gibi

Oyla:

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam farkındaysanız bunlar İnternet hızları değil, asu değerleri. Turkcell ile 150mbit hıza erisebiliyorum, eve gidince görseli atarım size. Telefon sinyalini etkileyen şey asu değeridir. Bu değer 40 gibi bir değer olmalı ki sağlıklı görüşme sağlanabilsin. İnternet hızında şikayetim yok yani, sebeke kısmından şikayetçiyim. Genel olarak bir sinyal güçsüzlüğü var, bu da donanımsal olabilir. 4Gnin % 100 çektiği bir yerde asu değeri 70 olamaz, en fazla 40 civarı olmalı. Bir tezatlık var yani. Teknik servise yollayınca anlayacağız artık sorunun sebebini.

Hocam doğrudur, Asu değeri hakkında bir bilgim yok. Fakat hat 4g'den 3g'ye düşünce de sorun yaşamıyorum. Eğer sorun var ise değiştirirler sizin cihazı da, çünkü benim gibi sorun yaşamamanız lazım sizinde. Ben önceki sayfada 15-20 Mbit değerini gördüğüm için aldığım hızı belirtmiştim :)
[doublepost=1515537751,1515537689][/doublepost]
mrb hocam.Nedir tam olarak bu adu değeri?simdi baktim 18-20civari turkcell mi max 2 kullanıyorum.Bu arada bu volte ile ilgili şehir efsanesinide aydinlatmak isteri.Karşi tarafta volte olmasada hattiniz 4g den düşmez.Ben 4g çeken gorüşmemde volte üzerinden goruşüyorum.Hatta arama ekraninda hd ibaresi cikior buraoca2

Volte Kapalı iken de dener misiniz? 4G'den 3G'ye düşmesi gerekiyor hattın; Volte Kapalı olunca. Benim bahsetmek istediğim de buydu. Görüşmeye başlarken zaten hat 4G'den 3G'ye düşüyor Volte olmayınca.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Bence de çok iyi bir karar. Volte olayına gelince karşı tarafta da olmalı bunu unutmayin.

Oyla:

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
Hocam doğrudur, Asu değeri hakkında bir bilgim yok. Fakat hat 4g'den 3g'ye düşünce de sorun yaşamıyorum. Eğer sorun var ise değiştirirler sizin cihazı da, çünkü benim gibi sorun yaşamamanız lazım sizinde. Ben önceki sayfada 15-20 Mbit değerini gördüğüm için aldığım hızı belirtmiştim :)
[doublepost=1515537751,1515537689][/doublepost]

Volte Kapalı iken de dener misiniz? 4G'den 3G'ye düşmesi gerekiyor hattın; Volte Kapalı olunca. Benim bahsetmek istediğim de buydu. Görüşmeye başlarken zaten hat 4G'den 3G'ye düşüyor Volte olmayınca.
volte kapalıyken tabi ki düşüyor.Ama karşi tarafta volte olmalı diye bisey yok.Sizin aramaniz volte sunucuları üzerinden gidiyor 4g çeken heryerde volte aktif iken.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Arkadaşlar ülkemizde volte ne kadar kullanılabilir seviyede bu tartışılmalı ilk olarak. Ben bugüne kadar volte ile doğru düzgün kesintisiz bir konuşma yapamadım ve artık volte kullanmıyorum. Volte açıksa ilk onu kapatın sonra deneyin. Cihaz 4g öncelikli olsa da arama yaparken volte kapalı olduğu için 3g ye düşer. Bu düşüş bir sorun değildir. Olması gereken budur. Siz 4g de kpnuşma yapıyor ve volteniz aktifse bu kopmalarınız volte kaynaklı. Volte kapalı ve 3g ye düşüyorsa bu olması gereken şey. Yani ortada bir sorun yok.

Oyla:

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
VoLTE yi bende aktiflestiricem, karşıda yokken bile çekiyorsa eğer sıkıntısız sekilde kopma olmadan konusabilmem gerekiyor bu durumda? VoLTE aktif iken sinyal de güçleniyorsa şayet dediğiniz gibi :)
İnternetteki verilerin dediğine göre, voLTE iki tarafta da desteklenmesi gerekiyor diyor, kullanılması gerekiyor demiyor. Biraz kafa karışıklığına sebep olabilir.
volte aktif iken sinyalin güçlendiğini iddaa etmedim.Yanliş anlasilmasin.Sadece tecrubelerimden yola cikarak volte aktif iken arama esnasinda hattiniz 4gden duşmez diyorum.Karşi tarafin volteli olmaması bu durumu degiştirmez.Aramalariniz volte sunucu ları üzerinden gider.Zira cevremdekilere volte ne deseniz "o ne yeniyomu diye sorabilirler"facepalm~~giggle~~Bundan yola çıkarak volteli olmadiklarini düşünüyorum.

Oyla:

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
Dün Turkcelli aradım, müşteri temsilcisine kendi asu değerlerimden ve voLTE konusundaki sıkıntılarımdan bahsettim. O ne ki, yenir mi ki bu? Modunda cevaplar vermeye yeltendi ve teknik servise aktarayım dedi. Onların da bildiğinden şüpheliyim ne yazık ki
Bu arada internetteki veriler de doğrudur.Her iki tarafin volte sunucuları üzerinden iletişimi sağlandığı durumlarda hd billur gibi ses kalitesine ulaşıyorsunuz.Aksi takdirde sadece hattiniz 4g den duşmuyor ama ses kalitesi 3g deki gibi oluyor.

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
bu kopmalari ben moto z de yasiyordum cihazla alakali degil bence operatorle alakali cihazla ilgilibolan kismida var tabiki ama mi6 cekim konusunda iyi.
2 gundur su su numara aradi ama ulasamadi diye mesaj gekmiyor gunde 3-4 defa en az gelirdi moto z de.

Oyla:
Üst Alt