Soru Genpa Rezilliği !!

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
14 Mayısta Redmi Note 7 telefonumu Genpaya Sadece Kilit tuşu yerinden çıktıgı için yeni tuş kilidi takılması için verdim ilk gün bana elimizde parça varsa hemen yapar veririz diyerek 3 saat beklettiler sonra bana merkeze mail attım parça için felan dedi ses etmedim beklemeye devam ettim baktım cevap gelecegi yok çıktım Bugun 3.gün tekrar Genpaya gittim adam bana Firmaya mesaj attık halen cevap vermediler diyor yahu bir parça için bu kadar bekletilirmi neyin onayını bekliyorsunuz siz yetkili servis değilmisinz neyin onayını bekliyorsunuz deme rağmen halen bana aynı masalı anlatıyor demekki telefonuma başka bir sorun olmuş olsa telefon hiç vermeyecekler böylesine basit bir işlem için bana firmadan onay bekliyoruz mail attim deyip duruyorlar delirdim resmen valla telefon yetkili servisi Genpa olan arkadaşlar dua edin Telefonun başına birşey gelmesin Genpa küçük bir tuş değişimi için bile bu kadar sorun çıkartıyorlarsa gerisini siz düşünün

Son düzenleme:

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
20 iş günü içerisinde telefon sonuçlanıp tarafınıza teslim edilmezse ki genpa 19. Gün bile olsa o teslimatı maalesef yapar , diyelimki yapamadı 20 gün doğdu fatura bedelini yani cihazı aldığınız tutarı geri iade hakkınız doğar.
para iade ve değişim hakkım oluyor sanırım peki senaryo bu tabiki dediğinz gibi 19.gün verirler belki ama vermedikleri taktirde 21. iş günü oldu ve bana telefonu verdiler ben cihazın yenisini isitiyorum dedğim takitrde ne olur nasıl süreç işliyor öyle bir durumda değişim de
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

adamlar 21 veya 22. gün yapıldı nede olsa al git işte derlermi yani yok kardeşim 20 iş günü öncesinde teslim etmedinz cihazı bana ben cihazın yenisini istiyorum dedğimde bana yokuş yapma gibi bir durum söz konusumu yoksa yasal hakkım tıpış tıpış süreci başlatmak zorundalar mı ?

Oyla:

yukselbulut

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yüksel
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Esnaf
Konular
8
Gerçekten Xioami Türkiyedeki servisleri içler acısı.1 aydır iphone kullanıyorum yüzüne bile bakasım gelmiyor.Xioaminin en kötü özelliklere sahip bir telefonu bile benim nazarımda iphone etmez.Xiaomide Sistem o kadar hızlı ve akıcıki bunu iphone kullandığımda anladım.Ama gel gelelim iş servise gelince çok geride kalınıyor.Bunun için büyük bir adım atılması lazım.Benim cihazım tam 20 iş günü garantide kaldı.İş günü hariç toplamda 31 gün.Kapanma problemiyle gönderdim.Tertemiz verdiğim cihaz heryeri çizik şekilde teslim aldım.Tekrar kargoyla yolladım.Umarım değişim yaparlar.Umarım sizde istediğinizi alırsınız.Forumda konuya hakim olan arkadaşlar var.Yardımcı olacaklardır.

Oyla:

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Gerçekten Xioami Türkiyedeki servisleri içler acısı.1 aydır iphone kullanıyorum yüzüne bile bakasım gelmiyor.Xioaminin en kötü özelliklere sahip bir telefonu bile benim nazarımda iphone etmez.Xiaomide Sistem o kadar hızlı ve akıcıki bunu iphone kullandığımda anladım.Ama gel gelelim iş servise gelince çok geride kalınıyor.Bunun için büyük bir adım atılması lazım.Benim cihazım tam 20 iş günü garantide kaldı.İş günü hariç toplamda 31 gün.Kapanma problemiyle gönderdim.Tertemiz verdiğim cihaz heryeri çizik şekilde teslim aldım.Tekrar kargoyla yolladım.Umarım değişim yaparlar.Umarım sizde istediğinizi alırsınız.Forumda konuya hakim olan arkadaşlar var.Yardımcı olacaklardır.
Yaşadığım şu durum rezillik ötesi bir durum maalesef ben telefonu Adana da bizzat kendim götürdüm genpaya bakalım ne olacak sonu ama Xiaominin servis hizmeti Türkiye de böyle Çin'e bağlı olduğunu bilseydim almazdm bu telefonu

Oyla:

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
para iade ve değişim hakkım oluyor sanırım peki senaryo bu tabiki dediğinz gibi 19.gün verirler belki ama vermedikleri taktirde 21. iş günü oldu ve bana telefonu verdiler ben cihazın yenisini isitiyorum dedğim takitrde ne olur nasıl süreç işliyor öyle bir durumda değişim de
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

adamlar 21 veya 22. gün yapıldı nede olsa al git işte derlermi yani yok kardeşim 20 iş günü öncesinde teslim etmedinz cihazı bana ben cihazın yenisini istiyorum dedğimde bana yokuş yapma gibi bir durum söz konusumu yoksa yasal hakkım tıpış tıpış süreci başlatmak zorundalar mı ?
20. Gün dolduğunda 21. Gün sabahı istedikler kadar tamamlandı densin almayıp iade istiyorum diyeceksiniz kabul etmezler ise hakem heyetine gidiceksiniz alıcaksınız paranızı rahatça ancak değişim yapıcaklarını pek sanmıyorum yada değişim hakkınızın doğacağı şeklinde kesin birşey söyleyemem ancsk ücret iadesi hakkınız oluyor kesin olarak...

Oyla:

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
20. Gün dolduğunda 21. Gün sabahı istedikler kadar tamamlandı densin almayıp iade istiyorum diyeceksiniz kabul etmezler ise hakem heyetine gidiceksiniz alıcaksınız paranızı rahatça ancak değişim yapıcaklarını pek sanmıyorum yada değişim hakkınızın doğacağı şeklinde kesin birşey söyleyemem ancsk ücret iadesi hakkınız oluyor kesin olarak...
Sıfır ürün hakkım neden olmuyor internette biraz araştırdım da genelde sıfır cihaz kabul ediyorlarmıs ama para iadesine zor diolar 21.gün sıfır ürün için ne olması gerekiyor ki acaba

Oyla:

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
Sıfır ürün hakkım neden olmuyor internette biraz araştırdım da genelde sıfır cihaz kabul ediyorlarmıs ama para iadesine zor diolar 21.gün sıfır ürün için ne olması gerekiyor ki acaba
Ben ücret iadesi biliyorum o yüzden ücret iadesi herzman iyidir belkide o paraya bir üst modeli yada farklı model deneyimleme şansınız olur..

Oyla:

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Hocam aklıma takıldı ücretli işlem Görsede 21. İş günü değişim veya iade hakkım oluyor demi ?

Oyla:

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
Hocam aklıma takıldı ücretli işlem Görsede 21. İş günü değişim veya iade hakkım oluyor demi ?
O konuda net bir fikrim yok hocam olmuyor sanırım sadece garanti kapsamında geçerli bu durum..

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Ücretli işlem görse de 20 iş günü içinde cihazı yapmaları lazım. Cumartesiler de iş günü sayılır unutmayın

Oyla:

AviTa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Tekniker
Konular
9
Ücretli işlem görse de 20 iş günü içinde cihazı yapmaları lazım. Cumartesiler de iş günü sayılır unutmayın
Cihazı yapmaları lazım oraso kesn zaten ancak 20 iş günü sonunda iade hakkı vs varmı net bilgim yok ayrıca cumartesiler sayılır ancsk araya şuanda bayram giricek onuda hesap edin bayram günler sayılmaz

Oyla:
Üst Alt