Soru Genpa Rezilliği !!

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
14 Mayısta Redmi Note 7 telefonumu Genpaya Sadece Kilit tuşu yerinden çıktıgı için yeni tuş kilidi takılması için verdim ilk gün bana elimizde parça varsa hemen yapar veririz diyerek 3 saat beklettiler sonra bana merkeze mail attım parça için felan dedi ses etmedim beklemeye devam ettim baktım cevap gelecegi yok çıktım Bugun 3.gün tekrar Genpaya gittim adam bana Firmaya mesaj attık halen cevap vermediler diyor yahu bir parça için bu kadar bekletilirmi neyin onayını bekliyorsunuz siz yetkili servis değilmisinz neyin onayını bekliyorsunuz deme rağmen halen bana aynı masalı anlatıyor demekki telefonuma başka bir sorun olmuş olsa telefon hiç vermeyecekler böylesine basit bir işlem için bana firmadan onay bekliyoruz mail attim deyip duruyorlar delirdim resmen valla telefon yetkili servisi Genpa olan arkadaşlar dua edin Telefonun başına birşey gelmesin Genpa küçük bir tuş değişimi için bile bu kadar sorun çıkartıyorlarsa gerisini siz düşünün

Son düzenleme:

Devadam10

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Redmi Note 4X
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Konular
20
Olayı bu kadar büyütmemek lazım.
Her ne olursa olsun firma sizin istediğiniz saat gün içinde yapmak zorunda değil cihazı..
Zaten garanti belgesinde ki maddeleri okursanız 20 günlük bir süre vereliyor onarım için.
Genpa sorun çıkartıyor demişsiniz ama sorunu büyüten sizsiniz, onarım istiyorsanız cihazı firmaya teslim edip garanti firmasına Kanunen verilen süre izni kadar beklemelisiniz (ama onarım 3. günde olur ama 20. günde)
E garanti firması bu süreyi aşarsa o zaman siz haklısınız.
Ve siz cihazı firmaya teslim etmeden önden sipariş ve işlem talep ediyorsunuz, önce bir cihazınızı teslim edin onarım kaydı açılsın ki ne gerekiyorsa yapılsın.
Asla ama asla firmacılık yapmıyorum veya Genpa'yı savunmuyorum, olaya sadece tamamiyle objektif bakıyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Her ne olursa olsun firma sizin istediğiniz saat gün içinde yapmak zorunda değil cihazı..
Zaten garanti belgesinde ki maddeleri okursanız 20 günlük bir süre vereliyor onarım için.
Genpa sorun çıkartıyor demişsiniz ama sorunu büyüten sizsiniz, onarım istiyorsanız cihazı firmaya teslim edip garanti firmasına Kanunen verilen süre izni kadar beklemelisiniz (ama onarım 3. günde olur ama 20. günde)
Asla ama asla firmacılık yapmıyorum veya Genpa'yı savunmuyorum, olaya sadece tamamiyle objektif bakıyorum.
biz burda 1 kilit tuşu için bu kadar bekletilmesini konuşuyoruz bana gittiğim gün yaparız diye 3 saat bekletiler 3 saat bekleten yer hemen yapılabilir ki bekle dedi bana ve halen bu noktada olmamasını konuşuyoruz genpayi sahilenecek bir durum yok yani ortada

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Eğer ki ben gibi Redmi Note 7 kullanıyor ve en ufak başına birşey gelirse telefonun durum ortada adamlar kilit tuşu değişimi için bile halen firmadan onay beklediklerini söylüyorlar artık teknolojide nirvana yaptığımz dönemde 3 gündür cevap bekliyoruz diye bekletiyorlar
Lütfen kelimelerinize dikkat ediniz. Kimseye hakaret etmeye hakkınız yok. Hakaret içeren kelimeler silinmiştir.

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Devadam10

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer
Cihazım
Redmi Note 4X
Meslek
Güvenlik Görevlisi
Konular
20
Kim GENPA sorun çıkarıyor demiş onu anlamadım biz burda 1 kilit tuşu için bu kadar bekletilmesini konuşuyoruz bana gittiğim gün yaparız diye 3 saat bekletiler 3 saat bekleten yer hemen yapılabilir ki bekle dedi bana ve halen bu noktada olmamasını konuşuyoruz genpayi sahilenecek bir durum yok yani ortada
Görevli arkadaş size yaparız dememiş..
"Elimizde varsa yaparız" demiş.
Ya ellerinde parça yok, ya da üst firmadan onay bekleniyor.
Burada Genpa'nın bir suçu kusuru bulunmuyor.
Siz önce cihazını servise bir teslim edin Onarım Kaydı açılsın..
Duruma sonuca göre ondan sonra bakın derim olaya

Oyla:

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Görevli arkadaş size yaparız dememiş..
"Elimizde varsa yaparız" demiş.
Ya ellerinde parça yok, ya da üst firmadan onay bekleniyor.
Burada Genpa'nın bir suçu kusuru bulunmuyor.
Siz önce cihazını servise bir teslim edin Onarım Kaydı açılsın..
Duruma sonuca göre ondan sonra bakın derim olaya
Yok verdim zaten salı günü hatta bana dahili numarasını da verdi bugün tekrar konuştum bugün cevap geleceğini söyledi ama halen tık yok bakalım yarına kısmetse artık
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Lütfen kelimelerinize dikkat ediniz. Kimseye hakaret etmeye hakkınız yok. Hakaret içeren kelimeler silinmiştir.

clap~~handshake~~
giggle~~

Oyla:

muratttsannn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
mi note 3
Konular
17
Android te servis her zaman sıkıntı... Teknik serviste iPhone üzerine yoktur kesin ve net .. android te her marka ayni

Oyla:

ankarag3lü

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
elvin
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
11
Ve siz cihazı firmaya teslim etmeden önden sipariş ve işlem talep ediyorsunuz, önce bir cihazınızı teslim edin onarım kaydı açılsın ki ne gerekiyorsa yapılsın.
genpa garantisi xiaomi türkiye garantisi olarak geçiyor. xiaomi nn türkiye resmi garantisi olan genpanın telefonu evo ya yollamsı ya da küçük bir parça için bile yetkililerden cevap beklemes,i onlara sorması ormal mi daha ne yetkilisine soracak kendisi zaten türkiye garantisini veriyor o zaman biz neden 200-300 fazla verip tr garantili alıyoruz sebep ?

Oyla:

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
genpa garantisi xiaomi türkiye garantisi olarak geçiyor. xiaomi nn türkiye resmi garantisi olan genpanın telefonu evo ya yollamsı ya da küçük bir parça için bile yetkililerden cevap beklemes,i onlara sorması ormal mi daha ne yetkilisine soracak kendisi zaten türkiye garantisini veriyor o zaman biz neden 200-300 fazla verip tr garantili alıyoruz sebep ?
benim kızıdıgım nokta da tam olarak bu işte şu gün oldu halen sitede telefon durmu hakkında yazanlar şunlar

Teknik Servis Kayıt Tarihi:
14/05/2019

Garanti Durumu:
Garantisi Devam Ediyor

Arıza Açıklama:
İç-Dış IMEI Kontrol Edildi;Tüm Bilgilerin (Backup) Sil. Riski Kabul EDILDI AÇMA KAPAMA TUŞU ÇIKTI

Durum:
Cihazinizin durumu güncellenmektedir, lütfen kisa bir süre sonra tekrar deneyiniz.

Servis Açıklaması:
ÜRETİCİ FİRMADAN BLGİ BEKLEMEKTEDİR

Kargo Takip Numarası:

Teknik Serviste Yapılan Son İşlem Tarihi:
16/05/2019

üretici firmadan bilgi beklenmetedir yazıyorlar böyle bir saçmalık olmaması lazım yetkili servis diye gittigim yer başka yerden yetki bekliyor

Oyla:

emreli01

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
EMRE SARI
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Son durum : Cihazınızın onarılabilmesi için 22/05/2019 tarihinde 70.64 TL lik ücret çıkmıştır. Ücreti ödediğiniz takdirde cihazınızın işlemlerine devam edilecektir.

Demezlermi adama Mağdem ücretli işlem yapacaksnz garanti kapsamına girmiyor ücretli işlem yapılır diye neden ilk gün denmiyor.. Bunlar bu kadar yetkisiz beceriksiz bir yer onu anladık
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

chatin_62 hocam ücretli işlem göreceği için ödemeyide kredi kartı üzeründen online gerçekleştirdim bugun yapalar mı sizce ? öğleden snra gitmeyi düşünüyorumda

Son düzenleme:
Oyla:

gkyzrl40

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
xiomi mi a1
Konular
14
Parça beklemen normal sonuçta GENPA yeni aldı Xiaomi yi bütün parçaları anında getirtecek diye birşey yok sonuçta Çin'den geliyor parçalar belki de takılan parça orijinal değildir toptancidan alınmış parçadır orasını bilemem ve parça gelmeden hiçbir firma fiyat veremez ilk parçayı getirir ondan sonra fiyat verir adam sana getirmeden 50tl der ama bı bakarsın adama 100tlye gelir bunu kimse göz önüne almaz o yüzden parça gelmeden fiyat vermezler sonuçta parça fiyat listesi yok adamlarda .

Oyla:
Üst Alt