Çözüldü Full Backup a dönemiyorum

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
193
Hocam hiç geri dönme gereği duymadım ben. Öncelikle Android 8.1 port romlara geçmeden önce siz gibi full yedek almıştım ancak romları beğenince temiz bir kurulum olması adına uygulamaları sıfırdan kurdum. Miui 11 gelene kadar haftalık güncellemeler ile devam ettim. Sonrasında yine temiz kurulum ile Android 9a geçtim. Memnun bir şekilde yine haftalık güncellemeler ile devam ettim. En son kullandığım romun geliştiricisi aylık güncelleme vereceği için birkaç haftadır beklemedeyim. Yedekleme konusuna gelince ben Migrate kullanıyorum. Titanium da kullanabilirsiniz. Kişilerim, notlarım Xiaomi Bulut üzerinde de yedekli durumda. Söylediğiniz gibi recovery yedeklerini komple geri yüklemeyi hiç kullanmadığım için yönlendirmek istemem.
Bende kişiler için Google kullanıyorum. SMS için de SMS backup programı var ve oraya yedek aldım google drive da.
Her seferinde sıfırdan kurulum yapıp tek tek program yüklemek zor gelmiyormu?
Yoksa dediğiniz gibi Sıfır Rom kurup sonra belirli yedekleri online depolamadan çekip sonra propgram kurmak kolay, sadece biraz vakit alır o kadar.

fatihdemirbal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
0
Hocam hiç geri dönme gereği duymadım ben. Öncelikle Android 8.1 port romlara geçmeden önce siz gibi full yedek almıştım ancak romları beğenince temiz bir kurulum olması adına uygulamaları sıfırdan kurdum. Miui 11 gelene kadar haftalık güncellemeler ile devam ettim. Sonrasında yine temiz kurulum ile Android 9a geçtim. Memnun bir şekilde yine haftalık güncellemeler ile devam ettim. En son kullandığım romun geliştiricisi aylık güncelleme vereceği için birkaç haftadır beklemedeyim. Yedekleme konusuna gelince ben Migrate kullanıyorum. Titanium da kullanabilirsiniz. Kişilerim, notlarım Xiaomi Bulut üzerinde de yedekli durumda. Söylediğiniz gibi recovery yedeklerini komple geri yüklemeyi hiç kullanmadığım için yönlendirmek istemem.
hangi romu kullanıyorsunuz?

fragmagedon

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ASD
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
1
Bende kişiler için Google kullanıyorum. SMS için de SMS backup programı var ve oraya yedek aldım google drive da.
Her seferinde sıfırdan kurulum yapıp tek tek program yüklemek zor gelmiyormu?
Yoksa dediğiniz gibi Sıfır Rom kurup sonra belirli yedekleri online depolamadan çekip sonra propgram kurmak kolay, sadece biraz vakit alır o kadar.

Yaklaşık 2 buçuk senede sadece 2 defa sıfırdan kurulum yapıp tek tek uygulamaları yükledim. O da benim kendi tercihimdi. Çünkü Android sürüm değişikliğinde temiz kurulum yapmak uzun vadede daha stabil kullanım sağlıyor diye düşünüyorum. Bir de uygulama yedeklerini geri yüklediğimde bir kaç uygulamada bildirim sorunu gözlemlemiştim bir seferinde ve riske girmek istemedim. Sonrasında ise haftalık güncellemelerde doğrudan kurulum yapıyordum sadece 5 dakika sürüyordu. Eğer ki farklı bir custom roma geçecek olursam da sadece önbellek ve sistemi silip yeni rom yüklüyorum yine 5 dakikalık işlem. Hatalı bir rom yüklemedikten sonra hiçbir külfeti olmuyor.

hangi romu kullanıyorsunuz?

Şu anda port romu kullanıyorum. Android 9 Miui 11 Miroom sürümü. Stok kamerada portre modu çalışmıyor sadece; o da Gcam ile çözülüyor, başka hatası yok. Geçen aya kadar 4pda sitesinden electronic.13 isimli arkadaşın portlarını kullanıyordum. Onu da takip etmenizi öneririm. Ayrıca Magisk üzerinden modülle tam ekran hareketlerini kullanıyorum ve Ethereal kernel yüklüyorum her zaman.

halil.halil2000

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Halil
Cihazım
Redmi note 11
Konular
0
Redmi note 4_mido kullanıcısı olarak faydam olur diye kendi tecrubelerimi aktarmak istedim.Android 7 sürümü full yedeği aldığınız ve android 8/9 yüklediniz.Bir müddet sonra android 7 sürümü yedeğini geri yüklemek istediniz.İki alternatif var sürüm düşürmek için ya fastboot rom veya TWRP üzerinden veriyi formatla yes yazarak onaylayıp yedeğinizi geri yüklemek(yedeğiniz SD kartta olsun çünkü cihazınız sıfırlanacak).
Tavsiyem TWRP BACKUP yedeğinizi full alın ancak sorun yoksa geri yüklemeyi boot,system,veri olarak yükleyin.Bölge çin olarak takılı kalırsa cihazınız fastboot rom yüklemeniz gerekir veya TWRP üzerinden veriyi biçimlendir yes yazarak onaylayın(cihazınız sıfırlanacak) sonra stock rom kararlı 8.2.10 sürümü yükleyip ardından no veriti zip dosyasını yükleyip cihazınızı başlatabilirsiniz.
Cihazınızda root varsa build prop dosyasına root explorer ile şu satırları yazıp onaylayın ve cihazı yeniden başlatınca bölge Türkiye olacak;

persist.sys.timezone=Europe/Istanbul
ro.product.locale.language=tr
ro.product.locale.region=TR
ro.miui.region=TR
ro.miui.mcc=9286
ro.miui.mnc=9999
ro.miui.cust_variant=tr

Ekli dosyalar

• IMG_20191226_210718.jpg
    IMG_20191226_210718.jpg
    299 KB · Görüntüleme: 10

_sercan_19_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sercan
Cihazım
Mi 9t
Konular
0
Merhaba. mi 10 lite zoom telefonum var ve yeni rom denemeleri yaparım arasıra. Ben de rom yüklerken veya restore yaparken hatalar aldım çok kez ama yılmadım aklıma gelenleri denedim sonunda bir hatayı yakaladım, o da usb-otg okumada sorunlar oluşmasıydı, çözümümse yüklemek istediğim dosyaları direkt otg den yüklemek değil de; önce otg den telefon hafızasına atıp sonra tel den yüklemek oldu. twrp de dosya yöneticisini kullanarak tel hafızasına atıyorum sonra otg yi çıkarıp tel hafızasında olduğundan sorunsuzca yüklüyorum istediğim herşeyi, backup dosyalarını da aynı şekilde. umarım işinize yarar bu bilgi..

Üst Alt