Yardım Evofone Servis Rezaleti

Red Baron

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi6
Konular
5
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Beta
Telefon Modeli
Xiaomi Mi6
Bootloader Kilidi
Kapalı
Herkese merhaba,

Bu konuyu servisle yaşadığım sıkıntılar silsilesini anlatmak ve bu servisten garantili telefon almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmak için açıyorum. Yaşadığım problemler ile alakalı ekşi sözlükte açtığım başlığın linki:

Tüm bunların üzerine salı günü servisi aradım. Saçma sapan nedenlerle (teknik servis öğle arasında-toplantıda vs vs.) beni cuma gününe kadar oyaladılar. Cuma günü nihayet cihazın durumunu öğrenebildim. Anakart değişmiş yazılımın yüklenmesini bekliyorlarmış. Yurtdışından yazılım gelecekmiş. (?)

Tüm bunların üzerine ben de dün servise yüz yüze konuşmak için gittim ve oradaki görevli bir de anakart değiştikten sonra kullanın diyor. Yine bozulursa (ki çok yüksek ihtimal) değişim yapılacağının sözünü verebilir misiniz diyorum, olumsuz diyor. Teknik servisle konuşayım diyorum ona da olumsuz diyor. Yapılan işlemlerin teknik dökümünü istiyorum o da olmsuz.

Toplam 6 defa servise gitti telefon, artık değişmeleri için ne yapmam lazım? Sizce değişim olmadığı sürece teslim almamam işe yarar mı? Bu konu hakkında tecrübesi olan varsa yardım edebilir mi? Artık sabrım taştı, paramızla rezillik yaşıyoruz resmen.

Red Baron

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi6
Konular
5
Arkadaşlar merhaba,

Gün itibariyle telefonu servisten alıp bilirkişiye vermiş bulunuyorum.

Telefonu teslim aldığımda ekranda kusur vardı. Parmağınızla bastırdığınızda oluşan renk kayması ekranın ortasında kocaman bir yer kaplıyordu.

Sizlere tavsiyem Evofone'un garanti verdiği hiçbir şeyi ALMAYIN. Aralıktan beri bunların beceriksizliği yüzünden telefonsuzum

Oyla:

Red Baron

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi6
Konular
5
Bedel iadesi kararı çıkarsa faturayı kesen tarafa mağazaya yani gideceksin kardeşim eğer mağaza sana zorluk çıkarıp iade yapmaz ise mahkeme kısmı başlayacak mahkeme kararı ile alacaksın paranı.

Bakalım hayırlısı, ama ödemeyi Evofone benim aldığım yer olan Teknosa'ya yapmayacak mı? Tam olarak nasıldır acaba prosedür?

Oyla:

pathfinder1

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
zeki
Cihazım
xiaomi mi max 2
Konular
9
Hocam Teknosa ürünlerini satarken garantinin kendileri olduğunu ve sattığı ürünlerle ilgili bir problem olduğunda muhatabın kendileri olduğuyla övünür hep, sizin servisle muhatap olmanızı anlayamıyorum, bırakın Teknosa yı, ben daha önce hepsiburada.com dan bir telefonun ücret iadesini almıştım ve direk hepsiburada.com ile muhatap olmuştum.
Bakalım hayırlısı, ama ödemeyi Evofone benim aldığım yer olan Teknosa'ya yapmayacak mı? Tam olarak nasıldır acaba prosedür?

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Tüketici hakem heyetine gittikten sonra ne servis ne de satıcı ile muhattap olmam açıkcası.. Yesinler birbirlerini banane Ha onlar ararsa ne diyorlar diye açarım telefonu

SM-T230 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Red Baron

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi6
Konular
5
Hocam Teknosa ürünlerini satarken garantinin kendileri olduğunu ve sattığı ürünlerle ilgili bir problem olduğunda muhatabın kendileri olduğuyla övünür hep, sizin servisle muhatap olmanızı anlayamıyorum, bırakın Teknosa yı, ben daha önce hepsiburada.com dan bir telefonun ücret iadesini almıştım ve direk hepsiburada.com ile muhatap olmuştum.

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlk arızada Teknosaya gitmiştim ama bana garanti için Evoya gidin dediler, ben de çok şeyapmadım açıkçası, bakalım hayırlısı

Oyla:

Red Baron

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi6
Konular
5
Merhabalar, sonunda yeni gelişmeler var.

Artık elimde tarafıma ücret iadesi yapılmasına dair bir karar tutanağı var. Şimdi ne yapmam gerekiyor? Yarın tutanak ile beraber servise gitmeyi düşünüyorum da.

Oyla:

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Merhabalar, sonunda yeni gelişmeler var.

Artık elimde tarafıma ücret iadesi yapılmasına dair bir karar tutanağı var. Şimdi ne yapmam gerekiyor? Yarın tutanak ile beraber servise gitmeyi düşünüyorum da.
Hocam geçmiş olsun tekrardan. Para iadesi sevindirici bi haber olarak görünsede sizin adınıza kötü olmuş maalesef. İade aldığınız para ile aynı özelliklere sahip bi cihazı şu anda imkansız. Doların durumu ortada. Bu yüzden misli değişim hakkınızı zorlayın derim ben.

Oyla:

Red Baron

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi6
Konular
5
Hocam geçmiş olsun tekrardan. Para iadesi sevindirici bi haber olarak görünsede sizin adınıza kötü olmuş maalesef. İade aldığınız para ile aynı özelliklere sahip bi cihazı şu anda imkansız. Doların durumu ortada. Bu yüzden misli değişim hakkınızı zorlayın derim ben.

Hocam artık bıktım usandım, paramı alıp yeni telefon alacağım kendime. Bozulmasın yeter. Bugün servise gidip karar tutanağını gösterip isteyeceğim paramı

Oyla:
Üst Alt