Yardım Evofone Servis Rezaleti

Red Baron

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi6
Konular
5
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Beta
Telefon Modeli
Xiaomi Mi6
Bootloader Kilidi
Kapalı
Herkese merhaba,

Bu konuyu servisle yaşadığım sıkıntılar silsilesini anlatmak ve bu servisten garantili telefon almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmak için açıyorum. Yaşadığım problemler ile alakalı ekşi sözlükte açtığım başlığın linki:

Tüm bunların üzerine salı günü servisi aradım. Saçma sapan nedenlerle (teknik servis öğle arasında-toplantıda vs vs.) beni cuma gününe kadar oyaladılar. Cuma günü nihayet cihazın durumunu öğrenebildim. Anakart değişmiş yazılımın yüklenmesini bekliyorlarmış. Yurtdışından yazılım gelecekmiş. (?)

Tüm bunların üzerine ben de dün servise yüz yüze konuşmak için gittim ve oradaki görevli bir de anakart değiştikten sonra kullanın diyor. Yine bozulursa (ki çok yüksek ihtimal) değişim yapılacağının sözünü verebilir misiniz diyorum, olumsuz diyor. Teknik servisle konuşayım diyorum ona da olumsuz diyor. Yapılan işlemlerin teknik dökümünü istiyorum o da olmsuz.

Toplam 6 defa servise gitti telefon, artık değişmeleri için ne yapmam lazım? Sizce değişim olmadığı sürece teslim almamam işe yarar mı? Bu konu hakkında tecrübesi olan varsa yardım edebilir mi? Artık sabrım taştı, paramızla rezillik yaşıyoruz resmen.

oguzhanbekci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan Bekc
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Bir cihaz aynı sebepten dolayı 3ten fazla tamir işlemi görüğünde tüketici mahkemesine başvurup yenisini isteyebilirsin diye biliyorum ama istersen araştır.

Oyla:

Red Baron

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi6
Konular
5
Yanlız daha önceden caydığım bir hakem heyeti başvurum var, linkte de bahsetmiştim. Bu etkiler mi başvuruyu?

Oyla:

andersin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
4
6 defa sana gelirken inde kağıtla onarım sebebi yazan kağıt direk btk başvur ben yerinde olsam hiç uğraşmam 6 nedir ya. Geçmiş olsun

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Tüketici hakem heyetine gidin, beklemek zaman kaybı sizin için.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

tgy

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bulut
Cihazım
Redmi 5
Konular
46
Sıfır alınan ürün 6 ay boyunca yasa gereği tamir görmesi yasaktır bilginiz olsun.

Oyla:

Red Baron

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi6
Konular
5
Cevaplar için herkese teşekkür ederim. Hakem heyeti başvurusunu internet üzerinden tamamladım. Sizce anakartı değişmiş cihazı teslim alayım mı yoksa servisi yine cihaz değişimine mi ikna edeyim?

Oyla:

shadowman36

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi Max 2
Konular
5
aynı firmadan bende muzdaripim. donma yapan ve parmak izi okuması nerdeyse 5 sn olan cihazımı gönderdim. bataryayı değişip format atıp göndermişler. Alakaya maydonoz? tavsiye edilecek firma değil cihazı kaldırdım köşeye attım daha 8 ay garantisi var ama kullanmıyorum..

Oyla:
Üst Alt