Yardım Evofone Servis Rezaleti

Red Baron

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi6
Konular
5
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Beta
Telefon Modeli
Xiaomi Mi6
Bootloader Kilidi
Kapalı
Herkese merhaba,

Bu konuyu servisle yaşadığım sıkıntılar silsilesini anlatmak ve bu servisten garantili telefon almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmak için açıyorum. Yaşadığım problemler ile alakalı ekşi sözlükte açtığım başlığın linki:

Tüm bunların üzerine salı günü servisi aradım. Saçma sapan nedenlerle (teknik servis öğle arasında-toplantıda vs vs.) beni cuma gününe kadar oyaladılar. Cuma günü nihayet cihazın durumunu öğrenebildim. Anakart değişmiş yazılımın yüklenmesini bekliyorlarmış. Yurtdışından yazılım gelecekmiş. (?)

Tüm bunların üzerine ben de dün servise yüz yüze konuşmak için gittim ve oradaki görevli bir de anakart değiştikten sonra kullanın diyor. Yine bozulursa (ki çok yüksek ihtimal) değişim yapılacağının sözünü verebilir misiniz diyorum, olumsuz diyor. Teknik servisle konuşayım diyorum ona da olumsuz diyor. Yapılan işlemlerin teknik dökümünü istiyorum o da olmsuz.

Toplam 6 defa servise gitti telefon, artık değişmeleri için ne yapmam lazım? Sizce değişim olmadığı sürece teslim almamam işe yarar mı? Bu konu hakkında tecrübesi olan varsa yardım edebilir mi? Artık sabrım taştı, paramızla rezillik yaşıyoruz resmen.

byjamels

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cemal
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğretmen
Konular
5
Malesef ülkemiz henüz Xiomi altyapısını kaldıracak düzeyde değil. Xiomi şuanda tekelde gibi bir şey. 3300 lira verdiğim mi8 i 3 gün kullanabildim telefon sonra kapandı emmc de sorun varmış sanırım yapılamıyor. Süs niyetine ( pahalı bir süs oldu benim için ) masamda duruyor.

Oyla:

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Sıfır alınan ürün 6 ay boyunca yasa gereği tamir görmesi yasaktır bilginiz olsun.
Öyle bir yasa var mı şu an literatürde, link vs. sağlam bir kaynak varsa ve atabilirseniz sevinirim. :)

Oyla:

Atlas06

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
As
Cihazım
Redmi not4
Konular
5
Aynı sey benim başıma da geldi. Para iadesini servis yapıyor. Tüketici Hakları Hakem Heyetine verdikten sonra 6 ay sürdü. Servis parayı hesabıma yatırdı.

Oyla:

Red Baron

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Enes
Cihazım
Mi6
Konular
5
Arkadaşlar merhaba,

Pazartesi tutanak ile beraber nihayet telefonu gittim verdim. Bana bir form verip haftaiçi dönecekler, ödemeyi Teknosa yapacak dediler. Çarşamba aradım, 20 is günü içinde hallolur dediler bu sefer de. Bayramdan sonra İstanbul'da olmayacağım ve ÖTV zammı gelmeden telefon almam lazım artık. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim?

Oyla:
Üst Alt