Çözüldü Erişim noktanız, yönlendiriciniz veya kablo modeminiz ile internet arasındaki bağlantı kesildi

sinanoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
5
Bilgisayarın tüm sürücülerini güncelledim. Modem yazılımını da güncelledim. Sorun maalesef devam ediyor.
Modem arayüzüne girip wi-fi ayarlarından varsayılan kablosuz ayarlarından 802.11 Modunu b/g/n olarak seçip bant genişliğini 40 MHz olarak ayarlayıp bir de bu şekilde deneyin hocam.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Hocam sürekli kopma sorunu diyorsanız bende yaşadım. kanalı 13 bant genişliği 20mhz ve evdeki diğer kullanıcıların hızını sınırladım hem ping hem de hız sorunum çözülmüştü.

sinanoo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
5
Hocam sürekli kopma sorunu diyorsanız bende yaşadım. kanalı 13 bant genişliği 20mhz ve evdeki diğer kullanıcıların hızını sınırladım hem ping hem de hız sorunum çözülmüştü.
Hocam sorun zaten kanallardan kaynaklaniyor özellikle, wi-fi ağlarının yoğun olduğu bölgelerde hiç kullanılmayan kanalı bulup genelde o kanalda kablosuz interneti kullanıyorum. En son önerim işe yaramasaydı. Bu çözümü önerecektim. Bilgilendirme için teşekkürler.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Modemi resetleyin hocam ne kadar basit görünse de çoğu zaman çözüm yolu olabiliyor. Eğer düzelmezse dediğim ayarları deneyin. Bu arada kullandığınız modemde sorun var büyük ihtimal. Ben Modem alacağım zaman tenda v300 ile TD 9970 arasında kalmıştım. Çok fazla kopma sorunu dile getirildiği için tenda seçmiştim. Kronik bir sorun olabilir.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Bunlar ilk sayfada konuşulmuştu arkadaşlar. Benim sorunuma faydası olmadı.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Bunlar ilk sayfada konuşulmuştu arkadaşlar. Benim sorunuma faydası olmadı.
Hocam sadece bilgisayarda arıza gorunseydi bilgisayarda sorun var derdim de sadece PC de sorun görülmedigi için akla tek şey geliyor modem arızalı. Yeni modem olarak çok fazla para veremem diyorsanız tenda v300 e bakabilirsiniz 200tl idi fiyatı. Hızım 38/13 turknet yapadayım wifi da sabit 35/12 alıyorum. Bulabilirseniz 2. el de alabilirsiniz. Snr değerim 5-6 arası geziniyor ama kopma sorunu falan yaşamıyorum. Bağlı cihaz sayısı 5-10 arası.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada yaşadığınız sorun ile ilgili bunu buldum belki denemissinizdir ama yine de atayım.

Ekli dosyalar

• IMG_20200520_011013.jpg
    IMG_20200520_011013.jpg
    248,2 KB · Görüntüleme: 5

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Hocam sadece bilgisayarda arıza gorunseydi bilgisayarda sorun var derdim de sadece PC de sorun görülmedigi için akla tek şey geliyor modem arızalı. Yeni modem olarak çok fazla para veremem diyorsanız tenda v300 e bakabilirsiniz 200tl idi fiyatı. Hızım 38/13 turknet yapadayım wifi da sabit 35/12 alıyorum. Bulabilirseniz 2. el de alabilirsiniz. Snr değerim 5-6 arası geziniyor ama kopma sorunu falan yaşamıyorum. Bağlı cihaz sayısı 5-10 arası.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada yaşadığınız sorun ile ilgili bunu buldum belki denemissinizdir ama yine de atayım.
Paylaştığınız şeyi daha önce görmüştüm. Çözüm ararken girmediğim site kalmadı. :)

İnternet keyfimi azaltsa da artık bu durumu kanıksadım. Modemin ekonomik ömrünü doldurmasını bekleyeceğim. Zaten 2017'de almıştım.

Bu arada kablolu bağlantının sorunumu çözüp çözmeyeceğini merak ediyorum ama kablo da ayrı bir sorun. Mobil kullandığım diz üstü bilgisayarı kabloyla modeme bağlamak, kullanışlılık açısından uygun değil. Kablolar ortalıkta gezinirken ele ayağa takılabilir. Görüntü kirliliği de cabası.

ünalzengin

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ünal
Cihazım
lenovo
Konular
0
Benimki Lenovo Z510.
Kablosuz bağdaştırıcı Intel(R) Wireless-N 7260.

Sizinkine bakabilir misiniz? Belki de sorun kablosuz bağdaştırıcıdadır?

aynı sorunu bı arkadasım daha yasamış. modemını degıstırmıs kablo alt yapısını degıstırmıs her şeyi değiştirmiş ama cozum bulamamıs en son olarak 192.168.1.2 den modem ayarlarına gırıp ağ ayarlarından kablosuz ağ da bulunan kanal kısmını otomatıkten 1 e dönüştürüp uygula demiş ve sorunu cozulmus . suan bende onu denıyorum bakalım ne olacak

ünalzengin

Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ünal
Cihazım
lenovo
Konular
0
Benimki Lenovo Z510.
Kablosuz bağdaştırıcı Intel(R) Wireless-N 7260.

Sizinkine bakabilir misiniz? Belki de sorun kablosuz bağdaştırıcıdadır?

benım bir günden beri internetim gitmiyor. arkadasımın dediği şeyi uyguladm. modem arayuzune gırıp ag ayarlarında kablosuz ag ayarlarına gir orada bant var . bant ı otomatık degıl de 1 yap . bende işe yaradı umarım sendede yarar.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
benım bir günden beri internetim gitmiyor. arkadasımın dediği şeyi uyguladm. modem arayuzune gırıp ag ayarlarında kablosuz ag ayarlarına gir orada bant var . bant ı otomatık degıl de 1 yap . bende işe yaradı umarım sendede yarar.
Dediğinizi yaptım ve gözlemlemeye başladım. Bakalım sorun çözülecek mi... Pek umudum yok ama. :)

Özellikle bir sekmede Youtube video açıksa bu problemi daha sık görüyorum. Farkındalık oluşturmak için bu bilgi de bir kenarda dursun.

Üst Alt