Rom Epic Rom_Oxygen_MIUI 9_8.6.22_Global_7.1_ by Escobar1945

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16
Arkadaşlar mi max 2 ye font yüklemek için;
Teleofon superuser ile root lu olmalıdır. Magisk in bazı sürümleri desteklemektedir. İsteyen deneyebilir.
1-Font İnstaller uygulamasını telefona yüklüyoruz. Play store otomatik güncellemeniz açık ise kapatınız yoksa bu apk yı güncellediği için font yüklemek zorlaşıyor.
2-BusyBox uygulamasını yükleyip açıyoruz ve install e basıyoruz,yes diyoruz ve tamam diyerek çıkıyoruz.
3-Yazı tiplerini zip dosyasından çıkarıp dahili hafızaya font klasörü oluşturup içine atıyoruz.
4-Font installer uygulamasını açıyoruz.Sağ üst köşedeki 3 noktalı yere tıklıyoruz.Preferences yazan yere ardından.select fonts yazan yere tıklıyoruz ve buradaki kutucukların hepsini tikliyoruz ve okey diyerek geri çıkıyoruz.Geri diyerek sol üst köşedeki local yazan yere giriyoruz.Oradan dahili hafızaya oluşturduğumuz font klasörüne gelip istediğimiz yazı tipini seçiyoruz ve gelen pencere de install kısmına tıklıyoruz.Yükleme bitince karşımıza çıkan pencereden reboot u tıklıyoruz telefon yeniden başladığında seçtiğimiz yazı tipinin yüklendiğini görüyoruz.İsteyen font klasörünün içine ttf uzantılı türkçe destekli her yazı tipini atıp onu seçerek install yapabilir.Ben Roboto-Black.ttf yazı tipini kullanıyorum.Türkçe destekli yazı tiplerinden beğendiklerinizi '' " ve " " web sitelerinden indirebilirsiz.
Yükleme esnasın oluşabilecek hatalardan sorumlu değilim.Amacım bildiklerimi paylaşmak.Kolay gelsin.

Eyvallah kardeşim, en kısa zamanda deniycem.

takusar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ömer
Cihazım
mi max 64gb
Konular
0
Roma soyle bir sorunla karşılaştım. Wifi de vpn çalışırken mobll verinde calismiyor. Benzer durumla karşılaşan var mi?
operatör ve vpn ile ilgili sorun.Hostpost Shiled ve Turbo VPN de sorun olmuyor.

aRiSe

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
Skorpi bendeki batarya sorunu snaptube den miş. Gereksiz yere Google servislerini kullanıp bataryayı sömürüyor. Halbuki çok nadir kullanıyorum. Şuan 14 saatlik ekran süresi hesapladım bilginize

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Skorpi bendeki batarya sorunu snaptube den miş. Gereksiz yere Google servislerini kullanıp bataryayı sömürüyor. Halbuki çok nadir kullanıyorum. Şuan 14 saatlik ekran süresi hesapladım bilginize
Sevindim sizin adınıza..evet, arka plandaki sömürücülere çok dikkat edilmeli...10-12 Saat gayet iyidir bence....ben bile bazen az alıyorum bazen de çok...değişiyor kullanıma göre

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Mehmet2734

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi pro
Konular
0
Valla aynen öyle 6 ay tatil 6 ay çalışma bu nasıl memleket anlamadım bende sabah 5 te kalkicam burada muhabbet ediyorum pufff pufff

EpicRom Developer Team
hocam ben şuan bu romu kurdum ama bende google kamera vs yok ayrıca acılısta uygulama kasası durduruldu hatası verdi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
hocam ben şuan bu romu kurdum ama bende google kamera vs yok ayrıca acılısta uygulama kasası durduruldu hatası verdi
Temiz kurulum yapın, google kamera yine gelmezse, fix olarak vardı sanırım, onu kullanın

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

mharun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Harun
Cihazım
Mi A3
Meslek
Medya Koordinatörü
Konular
3
bir arkadaşım rom kurulumunu yaparken "eror 7" hatası almış. 3-4 kez tekrar kurulum yapmış. her defasında hatayı alınca yeniden başlatıp bakayım bi ne olacak demiş :D yeniden başlatma yapınca miu kurulumu gelmiş ve normal ilerlemiş. şu an romu kullanıyor fakat "eror 7" nedir?
[doublepost=1526031141,1526030667][/doublepost]Escobar1945 hocam;

Google'nin gereksiz hiçbir uygulaması yok. Bunun için çok teşekkür ederim.
Barkod okuyucu, kumanda, ekran kaydedici, pusula, notlar, drop ve diğer play store'dan indirilebilen bütün uygulamalardan arınmış bir seçenek sunabilir misiniz? LineageOS gibi. Kişiselleştirme en az ve düz bir rom.

superdestek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Bilgi İşlem Destek
Konular
16

14 saatmi? herhalde hiç oyun açmıyorsunuz, parlaklık en düşükde, 4g kapalı, wifi de kullanıyorsunuz.?

aRiSe

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
14 saatmi? herhalde hiç oyun açmıyorsunuz, parlaklık en düşükde, 4g kapalı, wifi de kullanıyorsunuz.?
4g sürekli açık oyun oynamıyorum. WiFi çok fazla kullanmıyorum. Hatta nadir kullanıyorum wifiyi. Video ve sosyal medya dışında oyun nadiren. Işıkta orta üstü genelde.

Üst Alt