Yardım Delta Servis Rezilliği

feyyazcetin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
feyyaz cetin
Cihazım
mi 4
Konular
4
Forumada Mi 4 batarya ile ilgili konu açtım nerde yaptırabilirim diye. Telefonumun garantisi bittiği için yine servisi olan delta servise 31.01.2019 Tarihinde gönderdim. .Delta servisten 3 gün sonra geri aradılar garantinin bittiğini ücretli olarak değişim yapacaklarını söyledirler. Bende garantisinin olmadığını bildiğimi ücretli olarak yapılmasını istedim. 100 Tl karşılığında yapılacağını söylediler. 14 gün sonra telefonu kargo ile gönderdiler 14.02.2019 Tarihinde telefon elime geçti. Sim kartı taktım çalışmıyor başka sim karttaktım yine çalışmıyor. Firmayı aradım hemen sim kart yerinin çalışmadığını Delta servise söyledim beyfendi gönderin bakalım dediler. 14.02.2019 Tarihinde aynı kargo ile firmaya geri gönderdim. 15.02.2019 Tarihinde ellerine ulaştı. 6 Gün sonunda bu gün tekrar aradım bana tekrar beyfendi incelemeler devam ediyor en kısa zamanda çözeceğiz dediler. Bende kızarak bu inceleme için Xiaomi firmasından heyetmi gelecek diye çıkıştım telefondaki bayana. 2 Saat sonra farklı bir bayan arayarak sim kart yerinin arızalı olduğunu söyleyerek 200 TL karşılığında yapabileceklerini söylediler. Karşıdaki bayana telefonu faal olarak kullandığımı sim kartımı çakartıp firmalarına gönderdiğimi izah etmeme rağmen sim kart yuvasının benim tarafımdan bozulduğunu söyledi. Bende Xiaomi cloud yediğinin olduğunu en son gün konuşmalarımın kayıt olduğunu söyledim. 31.01.2019 Tarihine kadar kayıtların olduğunu söyledim. Ama nafile 200 Tl alacaklarını sayledi. Bende telefonuma eski bataryasını takmalarını onlara ödediğim 100 tl ile adresime kargo etmelerini rica ettim. Bakalım ne olacak. Arkadaşlar kesinlikle uzak durun. Telefonunuzun garantisi olsa bile gidin paralı yaptırın bu servise telefonunuzu göndermeyin. Hayırlı günler.

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Öncelikle çok geçmiş olsun hocam. :(

Maalesef Türkiye'de Resmi Marka Servisleri harici diğer servislerde böyle saçma , uygunsuz durumlar yaşanabiliyor.

Bu yüzden alınacak cihaz Resmi Türkiye Garantili olmadığı sürece garantili cihaz almayı doğru bulmuyorum.

Umarım Delta servis ile yaşadığınız bu sorunu çözerek sorunsuz bir şekilde cihazınıza kavuşursunuz :)

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Forumada Mi 4 batarya ile ilgili konu açtım nerde yaptırabilirim diye. Telefonumun garantisi bittiği için yine servisi olan delta servise 31.01.2019 Tarihinde gönderdim. .Delta servisten 3 gün sonra geri aradılar garantinin bittiğini ücretli olarak değişim yapacaklarını söyledirler. Bende garantisinin olmadığını bildiğimi ücretli olarak yapılmasını istedim. 100 Tl karşılığında yapılacağını söylediler. 14 gün sonra telefonu kargo ile gönderdiler 14.02.2019 Tarihinde telefon elime geçti. Sim kartı taktım çalışmıyor başka sim karttaktım yine çalışmıyor. Firmayı aradım hemen sim kart yerinin çalışmadığını Delta servise söyledim beyfendi gönderin bakalım dediler. 14.02.2019 Tarihinde aynı kargo ile firmaya geri gönderdim. 15.02.2019 Tarihinde ellerine ulaştı. 6 Gün sonunda bu gün tekrar aradım bana tekrar beyfendi incelemeler devam ediyor en kısa zamanda çözeceğiz dediler. Bende kızarak bu inceleme için Xiaomi firmasından heyetmi gelecek diye çıkıştım telefondaki bayana. 2 Saat sonra farklı bir bayan arayarak sim kart yerinin arızalı olduğunu söyleyerek 200 TL karşılığında yapabileceklerini söylediler. Karşıdaki bayana telefonu faal olarak kullandığımı sim kartımı çakartıp firmalarına gönderdiğimi izah etmeme rağmen sim kart yuvasının benim tarafımdan bozulduğunu söyledi. Bende Xiaomi cloud yediğinin olduğunu en son gün konuşmalarımın kayıt olduğunu söyledim. 31.01.2019 Tarihine kadar kayıtların olduğunu söyledim. Ama nafile 200 Tl alacaklarını sayledi. Bende telefonuma eski bataryasını takmalarını onlara ödediğim 100 tl ile adresime kargo etmelerini rica ettim. Bakalım ne olacak. Arkadaşlar kesinlikle uzak durun. Telefonunuzun garantisi olsa bile gidin paralı yaptırın bu servise telefonunuzu göndermeyin
..
Geçmiş olsun Maelesef Apple ürünleri servisi dışında ciddi ve malının arkasında tüketiciyi üzmeyen servis Ülkemizde yok Umarım servisle olan sorununuz çözülür..

feyyazcetin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
feyyaz cetin
Cihazım
mi 4
Konular
4
Ufak tefek şeylere tenüzzül edecek bir insan değilim. İnanın 50 100 lira bişey deseler sırf uğraşmamak için yaptıracağım. 200 Tl nedir arkadaş. Kendi sorumsuzluğunuzun cezasını ben neden çekeyim size batarya için gönderdim ben cihası herşeyin hayırlısı.

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Forumada Mi 4 batarya ile ilgili konu açtım nerde yaptırabilirim diye. Telefonumun garantisi bittiği için yine servisi olan delta servise 31.01.2019 Tarihinde gönderdim. .Delta servisten 3 gün sonra geri aradılar garantinin bittiğini ücretli olarak değişim yapacaklarını söyledirler. Bende garantisinin olmadığını bildiğimi ücretli olarak yapılmasını istedim. 100 Tl karşılığında yapılacağını söylediler. 14 gün sonra telefonu kargo ile gönderdiler 14.02.2019 Tarihinde telefon elime geçti. Sim kartı taktım çalışmıyor başka sim karttaktım yine çalışmıyor. Firmayı aradım hemen sim kart yerinin çalışmadığını Delta servise söyledim beyfendi gönderin bakalım dediler. 14.02.2019 Tarihinde aynı kargo ile firmaya geri gönderdim. 15.02.2019 Tarihinde ellerine ulaştı. 6 Gün sonunda bu gün tekrar aradım bana tekrar beyfendi incelemeler devam ediyor en kısa zamanda çözeceğiz dediler. Bende kızarak bu inceleme için Xiaomi firmasından heyetmi gelecek diye çıkıştım telefondaki bayana. 2 Saat sonra farklı bir bayan arayarak sim kart yerinin arızalı olduğunu söyleyerek 200 TL karşılığında yapabileceklerini söylediler. Karşıdaki bayana telefonu faal olarak kullandığımı sim kartımı çakartıp firmalarına gönderdiğimi izah etmeme rağmen sim kart yuvasının benim tarafımdan bozulduğunu söyledi. Bende Xiaomi cloud yediğinin olduğunu en son gün konuşmalarımın kayıt olduğunu söyledim. 31.01.2019 Tarihine kadar kayıtların olduğunu söyledim. Ama nafile 200 Tl alacaklarını sayledi. Bende telefonuma eski bataryasını takmalarını onlara ödediğim 100 tl ile adresime kargo etmelerini rica ettim. Bakalım ne olacak. Arkadaşlar kesinlikle uzak durun. Telefonunuzun garantisi olsa bile gidin paralı yaptırın bu servise telefonunuzu göndermeyin. Hayırlı günler.
geçmiş olsun hocam
forumdan delta servis ile iletişim kurabiliyor muyduk cantara hocam?

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Delta'nın garantili cihazlara muamelesi belli iken, garanti dışı olan bi cihaza neler yapar düşünmek bile istemiyorum.. Bende Mi4 için yakında batarya değişimi sağlayabilirim ama bataryayı kendim alıp takacağım.. Daha önce hiç yapmadım ilk olacak değişim yapmaya karar verirsem.. Cihazı Çöp edeceksem de kendim etmiş olurum.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

andersin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
4
Benimde cihazım arızalıydı mecbur detaya göndermek zorunda kaldım. İçini edl mod için açmış olmama rağmen garanti kapsamına soktular ve ürünü sorunsuz tamir edip(anakart değişti) adresime gönderdiler. Tamam belki hoş bir durum değil ama yaptıkları cihazda var. Geçmiş olsun umarım en kısa sürede halledersin sorununuzu.

feyyazcetin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
feyyaz cetin
Cihazım
mi 4
Konular
4
Şimdi onu bey diye birisi aradı aynı şeyleri onada söyledim siz bilmeden sim kart yerini bozmuşsunuz diyor. Bu konuya hakim olan bir arkadaş bana açıklasın lütfen sim kart yerini bilmeden nasıl bozar bir insan. Bu resimi eklemişler burası bozuk diye.

Ekli dosyalar

• 20190220_101646_dosya.jpg
    20190220_101646_dosya.jpg
    292,1 KB · Görüntüleme: 46

rivermental

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi A1
Konular
13
Forum kuralları gereği saygımı bozmuyorum insan değil bunlar ya bir tane servis çıksın adam gibi iş yapsın 100lira fazla verelim arkadaş milletin hakkını yiyorsunuz bunların hepsi bir bir sorulur biraz insan olun biraz, samsung ve iphonenin yetkili servisine gönderdim onun dışında bu delta melta ıvır zıvır servislerle hiç işim olmadı şu an xiaomi kullanıyorum sıkıntısız inşallah bir sorun çıkmaz bunlara gönderirsem bide ben suçlu çıkarsam o zaman bu servislerden bir çalışanı eksiltirim inşallah bu duruma düşmem onları da düşürmem.headbang~~headbang~~headbang~~headbang~~

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13