Yardım Custom ROM yükleyince pil/şarj sorunu

dzynn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ozi
Cihazım
Mi Max 2
Konular
4
Merhaba Greeshan ve EU Rom hariç hangi romu yüklersem yükleyeyim pil sorunu yaşıyorum. Yani diyelimki şarjım %52 bu pil seviyesinde 1 saat boyunca oynuyorum ve pil seviyesi hala aynı hiç değişmiyor ama teefonu kapatıp recovery mod'a girdiğim zaman şarj %45 e düşmüş oluyor. Telefonu açıp şarja takıyorum 1 saat şarj oluyor ama hala %45 gösteriyor. Ama Recovery mod'a girip şarja taktığım zaman şarj dolmaya seviye yükselmeye başlıyor. Telefonun şarjı bitti diyelim kapalı, şarja takıyorum 1 saat geçiyor ama hala kabloyu çıkarıp açmak istediğim zaman pil boş deyip açılmıyor. Şarj kablosunu takıp recovery mod'a girdiğim zaman şarj %1 den dolmaya başlıyor seviye yükseliyor. 7.1 sürümlü romlarda, 8.1 sürümlü romlarda ve 9 sürümlü romların hepsinde yaşadım. Sadece Greeshan ve EU rom'da bu sorunu yaşamıyorum. Max 2'm 32 GBlik model. Akla sığmayacak yöntemler denedim hiç biri olmadı. Pil kalibrasyonu bile yaptım ama şarj seviyesi ilerlemedikten veya düşmedikten sonra birşey değişmiyorki. Gözüme takılan tek ayrıntı şu oldu, şarja taktığım zaman led bildirim ışığı Custom ROM'ların hiç birinde yanmıyor ve ayarlara girip Pil ayarlarına baktığım zaman (şarj kablosu takılı ve sağ üstte şarj oluyor simgesini gösterdiği halde) Şarj Olmuyor yazıyor.

En ufak bi fikri olan var mı acaba?

Konuyu uzun bi şekilde cohci52 hocamla çözmeye çalıştık ama yine de bir konu açıp sizin de fikirlerinizi yardımlarınızı almak istedim.

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Bu programı denermisin hocam root ile çalışıyor. Bana çok yardımcı oldu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-06-21-22-55-58-655_com.android.vending.png
    Screenshot_2019-06-21-22-55-58-655_com.android.vending.png
    348,7 KB · Görüntüleme: 205
Oyla:

dzynn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ozi
Cihazım
Mi Max 2
Konular
4
Şu an uygulama aktif arkaplanda çalışıyor ama uygulamaya girince yine status: discharging yazıyor. pil seviyesinde herhangi bir yükselme ya da değişme yok bakalım ne olacak :)

Oyla:

dzynn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ozi
Cihazım
Mi Max 2
Konular
4
Maalesef bi gün içinde denedim ama bu uygulama da benim derdime çare olmadı :(

Ayrıca Root dizinindeki dosyalara baktığım zaman batarya ile alakalı herhangi bir sistem dosyası vs de hiç göremedim ?

başka fikri olan varsa bekliyorum .

Oyla:

Arkines

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Akın
Cihazım
Mi 9T
Meslek
muhasebe
Konular
2
sen en iyisi Mi Flasher ile global stabil kur.
cihazı kilitleme yanlışlıkla.
ondan sonra tekrar aosp romları dene bakalım yapıcak mı?

Oyla:
Üst Alt