Yardım Custom ROM yükleyince pil/şarj sorunu

dzynn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ozi
Cihazım
Mi Max 2
Konular
4
Merhaba Greeshan ve EU Rom hariç hangi romu yüklersem yükleyeyim pil sorunu yaşıyorum. Yani diyelimki şarjım %52 bu pil seviyesinde 1 saat boyunca oynuyorum ve pil seviyesi hala aynı hiç değişmiyor ama teefonu kapatıp recovery mod'a girdiğim zaman şarj %45 e düşmüş oluyor. Telefonu açıp şarja takıyorum 1 saat şarj oluyor ama hala %45 gösteriyor. Ama Recovery mod'a girip şarja taktığım zaman şarj dolmaya seviye yükselmeye başlıyor. Telefonun şarjı bitti diyelim kapalı, şarja takıyorum 1 saat geçiyor ama hala kabloyu çıkarıp açmak istediğim zaman pil boş deyip açılmıyor. Şarj kablosunu takıp recovery mod'a girdiğim zaman şarj %1 den dolmaya başlıyor seviye yükseliyor. 7.1 sürümlü romlarda, 8.1 sürümlü romlarda ve 9 sürümlü romların hepsinde yaşadım. Sadece Greeshan ve EU rom'da bu sorunu yaşamıyorum. Max 2'm 32 GBlik model. Akla sığmayacak yöntemler denedim hiç biri olmadı. Pil kalibrasyonu bile yaptım ama şarj seviyesi ilerlemedikten veya düşmedikten sonra birşey değişmiyorki. Gözüme takılan tek ayrıntı şu oldu, şarja taktığım zaman led bildirim ışığı Custom ROM'ların hiç birinde yanmıyor ve ayarlara girip Pil ayarlarına baktığım zaman (şarj kablosu takılı ve sağ üstte şarj oluyor simgesini gösterdiği halde) Şarj Olmuyor yazıyor.

En ufak bi fikri olan var mı acaba?

Konuyu uzun bi şekilde cohci52 hocamla çözmeye çalıştık ama yine de bir konu açıp sizin de fikirlerinizi yardımlarınızı almak istedim.

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Havoc rom ile kurulum yapinca mi yazısı gelince ses kısma ve artırma tuşlarına basınca güvenli mod açılıyor. Şarj edip reset atıyorsun normal modda kullanıyorsun hocam. Diğer romlarda var mı denemedim.
Edit: MIUI tabanlı romlar da yok

Oyla:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
şarj sorununu halledebildiniz mi aynı sıkıntı bende de var

Çok ilginc. Ben tum romlari kurup denedim calisiyor, sarj aliyor.

Sizin sorununuz şu olabilirmi ?? Cihazi hizli sarj eden bir sarj adaptoru ile degilde duz 2.0 amper yada 1.0 amper ile sarj denediniz mi? Çünkü cihazin usb portu ariza yapacagi vakit once hizli sarj bolumu ariza yapiyor vede sarj aliyor gosterip sarj almiyor. Şimdi diceksiniz ki stok romda hata yapmıyor. Mesela benim cihaz eu romda bazen hızlı sarj olmuyor, alıyor gösteriyor ama şarj almıyor. Adaptör değişiyorum sıkıntı kalmıyor ama yine yavaş şarj alıyor. Sonra kızıyorum ve mi flash ile stok flashlıyorum ve tekrar recovery ile eu rom kuruyorum, bu sefer hızlı şarj alıyor.

Eger adaptor ve kabloyu dedigim gibi degistiginde yine ayniysa, bence bizim cihazlarimizda seri farklari var. Ve de bazi cihazlarimizin bazi parcalari farkli marka ürün , ki custom yukleyince driver farki ortaya cikiyor.. Sacma bir durum aslinda, bir zamanlar Gm discovery cihazlarinda 8gb ile 16 gb modellerinin herseyl ayni olmasina karşın 16gb olan digerine gore custom romlarda çok seçiciydi. Calismazdi, bazen sarj almazdi, gorunth gelmezdi. Seri uretim farki diyorduk o zamanlar.

Son düzenleme:
Oyla:

dzynn

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ozi
Cihazım
Mi Max 2
Konular
4
Arkadaşlar iki haftadır memleketteydim çözüm önerilerinizi vs okuyamadım. Yarından itibaren tekrar denemelere başlayacağım.

Oyla:
Üst Alt