Soru Custom Rom Önerileri

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Merhabalar. Bir süredir EU Rom Oreo sürümünü kullanıyorum üstünden uzun zaman geçti ve telefon artık hantallaşmaya başladı. Bunun yanı sıra MIUI arayüzünden artık sıkıldım. Saf Android temalı, Dark Modu olan, uygun Magisk bulup kurup kullanabileceğim, diğer özellikleri çalışan (wifi, şebeke, konum vs.) şarjı iyi olan ve en ama en önemlisi stabil olan bir rom arıyorum. Söylediğim gibi MIUI Custom Rom önermeyin lütfen. Arayüzden sıkıldığım için daha farklı bir rom arıyorum.

ERASMUS

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tamer
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
7
Hocam EU gibisi yok ya. Yani MIUI arayüzünden sıkıldığımı düşünmüştüm ama Galeri uygulamasına, dosya yöneticisine, işime yarayan birkaç ufak da olsa kolayıma gelen kısayollarına o kadar alışmışım ki gerek duymuyormuşum aslında başka bir rom a. Belki ilerde deneyebilirim ama şu an için EU'da kalmayı tercih ediyorum teşekkürler
Hocam eu rom globalden ayrımı oluyor yani banka kredi kartı vb tehlikeye girme ihtimali olurmu

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Hocam eu rom globalden ayrımı oluyor yani banka kredi kartı vb tehlikeye girme ihtimali olurmu
Hocam hep bu konudan endişe ediyorlar da yani eu rom kullanıp da bu tarz sorunlar yaşayan kimseye rastlamadım hiç. Global romdan elbette ki farklı evet. MIUI arayüzünü bozmadan ekstra özelleştirme barındıran daha stabil daha hoş bir alternatif custom rom. Ekstradan güzel modlarla kernellerle kullanırsanız gayet iyi sonuçlar alabilirsiniz

Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Hocam EU gibisi yok ya. Yani MIUI arayüzünden sıkıldığımı düşünmüştüm ama Galeri uygulamasına, dosya yöneticisine, işime yarayan birkaç ufak da olsa kolayıma gelen kısayollarına o kadar alışmışım ki gerek duymuyormuşum aslında başka bir rom a. Belki ilerde deneyebilirim ama şu an için EU'da kalmayı tercih ediyorum teşekkürler
Kısayol denildikçe aklıma sürekli AOSP ROM'larda bulunan power tuşuna uzun süre basarak feneri açma kısaholu geliyor. Bu özellik MIUI'a eklenebilir mi hocam?

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Kısayol denildikçe aklıma sürekli AOSP ROM'larda bulunan power tuşuna uzun süre basarak feneri açma kısaholu geliyor. Bu özellik MIUI'a eklenebilir mi hocam?
Sanırım eklenebilir ama önemli olan saf MIUI arayüzünü korumak olduğu için o tarz eklemeler genelde sizin de söylediğiniz gibi AOSP, AOSP Tabanlı veya MIUI arayüzünden bağımsız diğer Custom Romlarda oluyor hocam

Oyla:

MustafaKAYA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Bu söylediğiniz hiçbir orjinal custom romda yaşanmaz hepsinin yeri yurdu belli güvenle kullanabilirsiniz

Oyla:

redmi5plus

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
104
Pixel Experience'ın bu yıl başında çıkan Android Pie Plus Edition sürümünü kullanıyorum. Kurarken Firmware güncellemiştim, yanına da kernel olarak Dark Ages Decimo 4.9.216 sürümünü kurdum. Kullanıma göre 7-10 saat ekran alıyorum. Telefonu 2018'in bu zamanları almıştım. Google Camera ile ilgili sorunu yok. Camera Go ve normal sürümü ikisi de yüklü ve HDR'lı çok güzel çekimler yapabiliyor. Bana ihtiyacım olan her şeyi sunduğu için de uzun süre daha ROM değiştirmek aklıma dahi gelmez. :)

Ben bu ROM'dan önce 3 farklı Android 10 sürümü denedim ancak pili su gibi içiyorlar. Özellikle boşta her saat %1-2 pil yiyor. Hem sabaha kadar %10-15 şarj gidiyor hem de ekranı açınca ilk yarım saatte %5 daha yiyor. Bu ROM'da gece boyu %3-4 ancak yiyor. Sabahları da normal hızında ilerliyor.

Bu sebepten Android 10'u ben beğenmedim. Hangi ROM'u olursa olsun batarya sorununu aşabileceğinizi sanmam. Ki bence telefonda en önemli nokta kullanım süresidir. Android 10 ne ekliyorsa eklesin telefonu çok kısa süre kullanabileceksem bir anlamı yok.
kamera linklerini atar mısınız

Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
kamera linklerini atar mısınız
Hocam ROM atmayalı bayağı oldu ve dosyaları genellikle telegram kanallarından çekiyorum. O dosyaları da uzun süre önce silip kanallardan çıktım. Ancak kamera sürümlerini atabilirim. Redmi 5 Plus ile ilgili telegram kanallarında ve İngilizce olan ana telegram grubunda (5000 civarı üyesi var sanırım) hepsinin .apk'ları paylaşılıyor. Sürüme göre arayıp ulaşabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Justman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
iyi
Cihazım
redmi 4A
Konular
23
Pixel Experience'ın bu yıl başında çıkan Android Pie Plus Edition sürümünü kullanıyorum. Kurarken Firmware güncellemiştim, yanına da kernel olarak Dark Ages Decimo 4.9.216 sürümünü kurdum. Kullanıma göre 7-10 saat ekran alıyorum. Telefonu 2018'in bu zamanları almıştım. Google Camera ile ilgili sorunu yok. Camera Go ve normal sürümü ikisi de yüklü ve HDR'lı çok güzel çekimler yapabiliyor. Bana ihtiyacım olan her şeyi sunduğu için de uzun süre daha ROM değiştirmek aklıma dahi gelmez. :)

Ben bu ROM'dan önce 3 farklı Android 10 sürümü denedim ancak pili su gibi içiyorlar. Özellikle boşta her saat %1-2 pil yiyor. Hem sabaha kadar %10-15 şarj gidiyor hem de ekranı açınca ilk yarım saatte %5 daha yiyor. Bu ROM'da gece boyu %3-4 ancak yiyor. Sabahları da normal hızında ilerliyor.

Bu sebepten Android 10'u ben beğenmedim. Hangi ROM'u olursa olsun batarya sorununu aşabileceğinizi sanmam. Ki bence telefonda en önemli nokta kullanım süresidir. Android 10 ne ekliyorsa eklesin telefonu çok kısa süre kullanabileceksem bir anlamı yok.

Bu bahsettiğiniz romu ve kerneli nereden bulabilirim bir de kernel kurmanın mantığı nedir?

Oyla:

Dussosa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cem
Cihazım
redmi 5 +
Konular
4

Naptın hocam? Sağlam sorunsuz bir miui rom bulabildin mi? Şuan senin durumundayım (: Ona göre bende yüklemek istiyorum. Boşuna rom rom gezmeyeyim.

Oyla:
Üst Alt