Soru Custom Rom Önerileri

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Merhabalar. Bir süredir EU Rom Oreo sürümünü kullanıyorum üstünden uzun zaman geçti ve telefon artık hantallaşmaya başladı. Bunun yanı sıra MIUI arayüzünden artık sıkıldım. Saf Android temalı, Dark Modu olan, uygun Magisk bulup kurup kullanabileceğim, diğer özellikleri çalışan (wifi, şebeke, konum vs.) şarjı iyi olan ve en ama en önemlisi stabil olan bir rom arıyorum. Söylediğim gibi MIUI Custom Rom önermeyin lütfen. Arayüzden sıkıldığım için daha farklı bir rom arıyorum.

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Sildiniz umarım bir sorun yaşamadan cihazınızı kullanırsınız iyi akşamlar ve forumlar. :)

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
PE'de crdroid kadar özelleştirme yok hocam. Bunu bilerek geçmeniz daha iyi olacaktır
Hocam aslında çok ayrıntılı özelleştirmeye de gerek yok gibi sanki bilemiyorum. Bi deneyeyim olmadı şeyi düşünüyorum. Crdroid Pie yükleyeyim diyorum hem final yaptı daha stabil olabilir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sildiniz umarım bir sorun yaşamadan cihazınızı kullanırsınız iyi akşamlar ve forumlar. :)
Sildim hocam evet bi sorun olmadı. 1-2 rom var deneyeceğim işte onları artık :) Olmadı tekrardan yine buraya gelip sorarım sizlere başka rom önerisinde bulunmanızı isterim hocam. Teşekkürler size de iyi akşamlar :)

Oyla:

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Hocam aslında çok ayrıntılı özelleştirmeye de gerek yok gibi sanki bilemiyorum. Bi deneyeyim olmadı şeyi düşünüyorum. Crdroid Pie yükleyeyim diyorum hem final yaptı daha stabil olabilir
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sildim hocam evet bi sorun olmadı. 1-2 rom var deneyeceğim işte onları artık :) Olmadı tekrardan yine buraya gelip sorarım sizlere başka rom önerisinde bulunmanızı isterim hocam. Teşekkürler size de iyi akşamlar :)

Sağolun hocam da beni bulamazsınız ama diğer hocalarım hepsi bilgili ve hoş güzel insanlar desteklerini sizlerden esirgemeyecektir :)

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Sağolun hocam da beni bulamazsınız ama diğer hocalarım hepsi bilgili ve hoş güzel insanlar desteklerini sizlerden esirgemeyecektir :)
Öyle mi üzüldüm ya. Neyse evet bu konuda haklısınız hocam. Yine de yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim sağolun :)

Oyla:

nosteamv1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şevket
Cihazım
Xperia XA
Meslek
Tekniker
Konular
21
Oyla:

GokhanOfficial

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
13
Pixel Experience'ın bu yıl başında çıkan Android Pie Plus Edition sürümünü kullanıyorum. Kurarken Firmware güncellemiştim, yanına da kernel olarak Dark Ages Decimo 4.9.216 sürümünü kurdum. Kullanıma göre 7-10 saat ekran alıyorum. Telefonu 2018'in bu zamanları almıştım. Google Camera ile ilgili sorunu yok. Camera Go ve normal sürümü ikisi de yüklü ve HDR'lı çok güzel çekimler yapabiliyor. Bana ihtiyacım olan her şeyi sunduğu için de uzun süre daha ROM değiştirmek aklıma dahi gelmez. :)

Ben bu ROM'dan önce 3 farklı Android 10 sürümü denedim ancak pili su gibi içiyorlar. Özellikle boşta her saat %1-2 pil yiyor. Hem sabaha kadar %10-15 şarj gidiyor hem de ekranı açınca ilk yarım saatte %5 daha yiyor. Bu ROM'da gece boyu %3-4 ancak yiyor. Sabahları da normal hızında ilerliyor.

Bu sebepten Android 10'u ben beğenmedim. Hangi ROM'u olursa olsun batarya sorununu aşabileceğinizi sanmam. Ki bence telefonda en önemli nokta kullanım süresidir. Android 10 ne ekliyorsa eklesin telefonu çok kısa süre kullanabileceksem bir anlamı yok.

Oyla:

Eraybarca

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eray
Cihazım
Redmi 5 Plus
Meslek
Çevirmenlik
Konular
3
Havoc 3.2 + Genom kernel ile mükemmel performans alıyorum. Bir deneyin derim

Oyla:

MustafaKAYA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 plus
Konular
9
Ion OS deneyin hocam düzenli olarak r5p ye güncelleme veriliyor ve gayet stabil pil performansı olarak ben 2 yıllık cihazla 2 günü gördüm

Oyla:

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Ion OS deneyin hocam düzenli olarak r5p ye güncelleme veriliyor ve gayet stabil pil performansı olarak ben 2 yıllık cihazla 2 günü gördüm
Hocam EU gibisi yok ya. Yani MIUI arayüzünden sıkıldığımı düşünmüştüm ama Galeri uygulamasına, dosya yöneticisine, işime yarayan birkaç ufak da olsa kolayıma gelen kısayollarına o kadar alışmışım ki gerek duymuyormuşum aslında başka bir rom a. Belki ilerde deneyebilirim ama şu an için EU'da kalmayı tercih ediyorum teşekkürler

Oyla:
Üst Alt