Sohbet Covid-19'a karşı tedbirleriniz nelerdir?

_cihan_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
CİHAN
Cihazım
Mİ MİX 2
Konular
1
Ben maske, eldiven, jel kullanmıyorum.Alkol bazlı antiseptik ve kolonya kullanıyorum.İşyerinde çalıştımız ortamı çamaşır suyu ile kapı pencere tutamaçlarını muslukları klavye mause kalem soyunma dolabını hergun temizliyoruz Hergun Aracım olduğu için ev,iş-iş,ev izole şekilde gidip geliyorum.Marketten alınanları yıkıyorum.Pazardan alınan meyve sebze zaten yazmama gerek yok ama artık daha bilinçli ve detaylı yıkıyoruz.Mümkün olduğunca ellerimi bol su ve sabun ile yıkıyorum.El yıkama videosuna baktıktan sonra nasıl el yıkanması gerektiğine dikkat ediyorum.Para kullanmamaya dikkat ediyorum, eve gelince makineye atıyorum günlük giyiniyorum.Telefonumu işe gelince ve eve gidince kolonya ile temizliyorum.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Ben maske, eldiven, jel kullanmıyorum.Alkol bazlı antiseptik ve kolonya kullanıyorum.İşyerinde çalıştımız ortamı çamaşır suyu ile kapı pencere tutamaçlarını muslukları klavye mause kalem soyunma dolabını hergun temizliyoruz Hergun Aracım olduğu için ev,iş-iş,ev izole şekilde gidip geliyorum.Marketten alınanları yıkıyorum.Pazardan alınan meyve sebze zaten yazmama gerek yok ama artık daha bilinçli ve detaylı yıkıyoruz.Mümkün olduğunca ellerimi bol su ve sabun ile yıkıyorum.El yıkama videosuna baktıktan sonra nasıl el yıkanması gerektiğine dikkat ediyorum.Para kullanmamaya dikkat ediyorum, eve gelince makineye atıyorum günlük giyiniyorum.Telefonumu işe gelince ve eve gidince kolonya ile temizliyorum.
Maşallah hocam. Size yanaşmaya niyetli virüs, evrenden silinir valla. :D Şaka bir yana, el yıkama videolarını görünce ellerin nasıl yıkandığını bile bilmiyormuşuz. :D

_cihan_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
CİHAN
Cihazım
Mİ MİX 2
Konular
1
Maşallah hocam. Size yanaşmaya niyetli virüs, evrenden silinir valla. :D Şaka bir yana, el yıkama videolarını görünce ellerin nasıl yıkandığını bile bilmiyormuşuz. :D

Allah sizi yaa güldürdünüz beni haha--haha--haha--haha-- Kaç gün gider bu azmim ne vakit usanırım bilmiyorum ama mümkün olduğunca dikkatli olacağım.Sonuçta devamlı böyle değilim gereğinden fazla temizlik var şuan nod~~

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
En son 13 martta dışarı çıktım daha da dışarıya çıkıp bir şeyler yapmadım. Market ihtiyacı hariç :) Marketten geldikten sonra su ve sabun ile ellerimi yıkayıp kolonya döküyorum.

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
tedbir eskisi gibi cevşene sarılmak sanırım çünkü hiç bir yerde maske yok toplu taşıma kullanmak zorundayım mecburen dolu oluyor otobüsler maskede alamadıgım için evden işe işten eve geldigimde agzımı burnumu elimi yüzümü güzelce yıkamakdan baska tek çözümüm bi yere dokundugumda cebimden cıkardıgım kolonyamı dökmek oluyor...

allah sonumuzu hayretsin.

hayır hastalıkdan korktugumuz yok ancak ülkemizde maske sorunu yok diyen yöneticilere acaip kızıyorum...

çözüm çok basit 14gün karantinaya alıcaksın ülkeyi. 14gün içinde zaten hasta olan hastaneye başvurucak bu aradada belediye her yeri dezenfekte edicek güzelce evde kalan hastalıga yakalanmayanlarda 14gün sonra saglıklı şekilde hayatına devam edicek devletin ve saglık çalışanlarımızın en büyük derdi hastalık yayılmadan elimizdeki mevcut hastaları iyileştirmek olacak çokmu zor çokmu imkansız bişey...

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Sosyal aktivitelerin durması bizden kimseyi etkilememiş... Fakirlik başa bela. Biz zaten akmıyorduk gecelere, değişen ek kolonya masrafı çıktı bizlere. Bir de iPhone forumlarına bakmak lazım, neler değişmiş onlarda :D

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Dolmuşta maske kullanıyorum. Güvenlik görevlisiyim mecburen işe gidiyorum. Eve gidip gelirken dikkat ediyorum. Dua ediyorum baska da bir sey yok. Sabun kolonya vs

Üst Alt