Sohbet Covid-19'a karşı tedbirleriniz nelerdir?

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Ben maske, eldiven, el temizlik jeli veya kolonya kullanmıyorum. Her saat başı mümkün olduğunca ellerimi bol su ve sabun ile yıkayıp, 1 bardak su tüketiyorum.

Toplu taşıma araçlarında mümkün olduğunca tutamaçlardan tutmamaya ve oturmamaya dikkat ediyorum. Öksüren, hapşuran kişilerin yanından onları rencide edecek şekilde olmayarak uzaklaşıyorum mecburen. Herhangi bir şey satın alacağım zaman direkt olarak kart ile alıyorum, mümkün olduğunca nakit taşımayarak paraya dokunmuyorum.

Sizlerin almış olduğu tedbirleri de merak ettim açıkçası. :)

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Benzer önlemler almaya çalışıyorum bende. Kolonya tüketiyorum.Sadece bu duruma has değil, kolonya kullanmayı ve günlük 3lt civarı su tüketme uzun zamandır alışkanlığım. Kapalı alanlarda bulunmamaya çalışıyorum. Ancak herşeyi kontrol etme şansımız olmuyor. Bazı dostlar okulların tatil olmasını, daha rahat misafirliğe gidilebilme olarak algılamamış olsalar daha mutlu olacağım.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Evden dışarı çıkmamak, eve misafir kabul etmemek veya misafirliğe gitmemek,
market alışveriş vs sonrası el yıkamak, kimseyle tokalaşmayıp sosyal hayatımı sıfıra çekmek.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Benzer önlemler almaya çalışıyorum bende. Kolonya tüketiyorum.Sadece bu duruma has değil, kolonya kullanmayı ve günlük 3lt civarı su tüketme uzun zamandır alışkanlığım. Kapalı alanlarda bulunmamaya çalışıyorum. Ancak herşeyi kontrol etme şansımız olmuyor. Bazı dostlar okulların tatil olmasını, daha rahat misafirliğe gidilebilme olarak algılamamış olsalar daha mutlu olacağım.
Okul dediniz aklıma geldi hocam, umarım YKS ertelenir. :(

Evden dışarı çıkmamak, eve misafir kabul etmemek veya misafirliğe gitmemek,
market alışveriş vs sonrası el yıkamak, kimseyle tokalaşmayıp sosyal hayatımı sıfıra çekmek.
Aynı şekilde ne misafir kabul ediyorum ne de sağdan soldan gelen ikramları kabul ediyorum. Nazikçe red ediyorum mecburen. Konuşacak olan WhatsApp'a gelsin. :D

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Okul dediniz aklıma geldi hocam, umarım YKS ertelenir. :(
Aynı şekilde ne misafir kabul ediyorum ne de sağdan soldan gelen ikramları kabul ediyorum. Nazikçe red ediyorum mecburen. Konuşacak olan WhatsApp'a gelsin. :D
Sadece sınav değil birçok şeyin takviminde revizyona gidilecek gibi görünüyor. :(

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Sadece sınav değil birçok şeyin takviminde revizyona gidilecek gibi görünüyor. :(
Valla ne diyelim, dua etmekten sabır dilemekten başka şansımız yok. Herkes kendi başının çaresine terk edildi. Yurtdışı ülkelerine imreniyorum, gözüm kalıyor.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Bakan Koca;
61 YAŞINDA erkek bir hastamızı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Bugün sonuçlanan testler, tedbirlerin çok zorunlu olduğunu gösteriyor. Tanı konup tedavilerine başlanan 93 YENİ VAKAMIZ var. Hasta sayımız 191’e ulaştı. Riskin önünü birlikte keselim.

Her geçen gün katlanıyor resmen.. Allah rahmet eylesin.

xm4sk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
19
Sabah uyanır uyanmaz 20 saniye uzmanlarında dediği gibi elimi kollarıma kadar ve yüzümü bol sabun ile köpürterek yıkıyorum, lavabomun kenarında tuzlu su ile gargrara yapıyorum ağzımı ve burnumu ardından 600 - 1000 ml üzeri su içiyorum yaşam biçimim bu oldu artık :) ardından bır sade türk kahvesi içiyorum ardından 2 yemek kaşığı zeytin yağı ardından c ve b vitaminlerim ardından 1 diş sarımsak 1 bardak su ile en son kahvaltıya başlamadan önce 1 kupa kuşburnu içerisine yeşil çay koyarak tüketip kahvaltıya geçmeden 10 dakika önce 2 yemek kaşığı elme sirkesi tüketiyorum öyle kahvaltımı yapıyorum ayrıca aralıklı oruç diyetini uyguluyorum yani bu korona pek etkilemedi hayatımı günlük neredeyse bu tarzdı genel manada biraz daha önlem aldım birde günlük 8 - 10 lt su içmeye calısıyorum dikkat edin su önemli birde evde kal kal deliriyorum diyenlerdenseniz antrenman yapmayı deneyin :)

Son düzenleme:

xalper97x

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
.
Konular
37
Ben maske, eldiven, el temizlik jeli veya kolonya kullanmıyorum. Her saat başı mümkün olduğunca ellerimi bol su ve sabun ile yıkayıp, 1 bardak su tüketiyorum.

Toplu taşıma araçlarında mümkün olduğunca tutamaçlardan tutmamaya ve oturmamaya dikkat ediyorum. Öksüren, hapşuran kişilerin yanından onları rencide edecek şekilde olmayarak uzaklaşıyorum mecburen. Herhangi bir şey satın alacağım zaman direkt olarak kart ile alıyorum, mümkün olduğunca nakit taşımayarak paraya dokunmuyorum.

Sizlerin almış olduğu tedbirleri de merak ettim açıkçası. :)
Hocam evden çıkmamak yeterli (人 •͈ᴗ•͈)

Üst Alt