Yardım Cihazımı bul depolama alanı hasarlı. Cihazınız güvenli değil HATASI!

Tayfnergin1997

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
Note 8
Konular
3
Cihazıma uzun bir aradan sonra orjinal rom yüklemek istedim. 10.3.4 global stabil rom u twrpden zip ile yükledim lakin stabilitesini beğenmedim.

Birde fastboot ile yüklesem fark edermi diye düşündüm ve mitools ile yüklemeye karar verdim. Yüklerken mitools programında "clear and lock" seçeneği otomatik işaretli imiş. Fark etmedim. Bootloaderim kitlendi. Yeni rom vs atılmıyor.

Cihaza yazılım atmam başarılı oldu fakat. "Cihazımı bul depolama alanı hasarlı.cihazınız güvenli değil" hatası veriyor. Mi accounta hiçbir şekilde bağlanamıyorum 1 2 dakika sonra tekrar deneyin diyip duruyor. Oyunlarda gyroscop çalışmıyor. Wifi çalışmıyor.

Bunu düzeltmenin hiçbir yolu yokmu. Telefonculara verecek bütcem hiç yok. Önümdeki 2 ay çok sıkışığım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Zenex hocam bakar mısınız ?
Bana gerek yokmuş hocam (sağ olun benim bu konuda bilgi sahibi olduğumu, çözeceğimi düşünüp etiketliyorsunuz, çok teşekkür ederim). Etiketlendiğim konulara bakıyorum, herkes gelip fikrini sunmuş oluyor, mesaj yazma isteğim kalmıyor. Bilgi sahibi arkadaşlarımız çok, onlar benim yerime bu tür konulara gereken cevapları versinler.

Oyla:

Tayfnergin1997

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
Note 8
Konular
3
bence onu hiç deneme şimdilik telefonu sıfırlayıp tekrar dener misin ?
Telefonu sıfırlama islemini çok denedim maalesef aynı oluyor sonuç.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi flash tool ile rom kurmaya kalktıgımda boot error hatası veriyor bunuda ekleyeyim. Kurulum hiç başlamıyor direkt false oluyor.

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Bana gerek yokmuş hocam (sağ olun benim bu konuda bilgi sahibi olduğumu, çözeceğimi düşünüp etiketliyorsunuz, çok teşekkür ederim). Etiketlendiğim konulara bakıyorum, herkes gelip fikrini sunmuş oluyor, mesaj yazma isteğim kalmıyor. Bilgi sahibi arkadaşlarımız çok, onlar benim yerime bu tür konulara gereken cevapları versinler.

Hocam yazın sizde deneyimleriniz bizden fazladır.

Oyla:

Tayfnergin1997

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
Note 8
Konular
3
Hocam formu okuduysanız bir cok tavsiye geldi ve ben zaten bilincli kullanıcıyım cogunu cok onceden denemistim. Sizdr deneyimlerinizi yazın. Atladığımız birşey vardır belki. Bu sorunu bir teknik servisin çözme şansı varmıdır. Daha ne yapabiliriz ki

Oyla:

Tayfnergin1997

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
Note 8
Konular
3
Anlaşılan daha cevap gelmeyecek.
Konuyla ilgilenen herkese teşekkürlerimi iletiyorum.
Cuma günü izinliyim. İznimde cihazın arkasını açıp testpoint sistemini deneyeceğim anlaşılan.

Oyla:

firatcak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
FIRAT
Cihazım
Mi6
Konular
0
Cuma günü izinliyim. İznimde cihazın arkasını açıp testpoint sistemini deneyeceğim anlaşılan.

Valla sizin sorunuzu okurken bir an ben mi attım mesajı diye düşündüm, çünkü dediklerinizi birebir bir yaşadım bende.
Aynen yanlışlıkla flash ile lock seçeneği seçili işlem yapmışım.
Çözümü ise önce 10.2.1 sürümü yükleyerek çözdüm. Bu sürümü yükleyince cihazı bul hatası , mi account yeniden dene gibi hata vermedi. Sonrası 10.3.4 güncelleme ile devam ettim ve şu an 10.3.4 de sorunsuz bu mesajı yazıyorum.
Hocam bir şekilde 10.2 veya öncesi bir sürümü yüklerseniz sanırım benim gibi aynı hatayı almadan devam edebilirsiniz. 10.3.4 sürümü fastboottan ilk yüklenince bu hataya sebep oluyor diye düşündüm.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir de nasıl olduysa cihaz şu an kendi kendine kilitli hale gelmiş, sanırım 10.3.4 sürümde var bir problem, Xiaomi bir şekilde cihazları kilitli hale sokuyor Rom ile :/

Oyla:

Tayfnergin1997

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
Note 8
Konular
3
ARKADAŞLAR SORUNU ÇÖZDÜM. BENİM GİBİ BİRE BİR BU SORUNU YAŞAYANLAR ARKA KAPAĞI AÇIP TESTPOİNT NOKTALARIYLA 64BİT Mİ TOOL PROGRAMI VASITASIYLA YAZILIMLARINI ATABİLİRLER. HERKESE TEŞEKKÜRLER

Oyla:

Rafet18

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Rafet
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
1
Hocam bu hatayı aldım ve hatayla hiç bir problemim yok şuan riskli bir durum varmı duzeltmelimiyim

Oyla:

Tayfnergin1997

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
Note 8
Konular
3
Hocam bu hatayı aldım ve hatayla hiç bir problemim yok şuan riskli bir durum varmı duzeltmelimiyim
Telefona hicbir yazilim atamazsin suanda dedigim sekilde yapmadiysan. Cok sıkıntılı bir durum orjinal yazilim dahi atilmiyor

Oyla:
Üst Alt