Yardım Cihazımı bul depolama alanı hasarlı. Cihazınız güvenli değil HATASI!

Tayfnergin1997

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tayfun
Cihazım
Note 8
Konular
3
Cihazıma uzun bir aradan sonra orjinal rom yüklemek istedim. 10.3.4 global stabil rom u twrpden zip ile yükledim lakin stabilitesini beğenmedim.

Birde fastboot ile yüklesem fark edermi diye düşündüm ve mitools ile yüklemeye karar verdim. Yüklerken mitools programında "clear and lock" seçeneği otomatik işaretli imiş. Fark etmedim. Bootloaderim kitlendi. Yeni rom vs atılmıyor.

Cihaza yazılım atmam başarılı oldu fakat. "Cihazımı bul depolama alanı hasarlı.cihazınız güvenli değil" hatası veriyor. Mi accounta hiçbir şekilde bağlanamıyorum 1 2 dakika sonra tekrar deneyin diyip duruyor. Oyunlarda gyroscop çalışmıyor. Wifi çalışmıyor.

Bunu düzeltmenin hiçbir yolu yokmu. Telefonculara verecek bütcem hiç yok. Önümdeki 2 ay çok sıkışığım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Yasinc50

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
9
Hocam tekrar sıfırdan rom yuklersem düzelir mi

Oyla:

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Hocam tekrar sıfırdan rom yuklersem düzelir mi

Deneyebilirsiniz eski cihazımda bende rom değişimleri sonrası nadiren olsa yaşıyordum. Stock rom'a geçince düzeliyordu çözüm için twrp yi yeniden yüklüyordum yada daha güncel sürüm bir twrp paylaşılmışsa onu indiriyordum. Denemekten zarar gelmez..

Oyla:

gobrasoft

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
s7edge
Konular
1
Tamamen kendi cihazım daki soruna dayanarak bu görüşü yazıyorum. Benim cihazım da da aynı hatayı veriyor. Fakat sadece ilk açılışta. Ve şunu farkettim ki açılışta WiFi açık gelmiyor. Yane cihazda WiFi açık olmasına rağmen cihazı yeniden başlatınca WiFi otomatik kapanmış oluyor. Bu nedenle hesabı göremediği için depolama hasarlı cihazı bul kapalı gibi bir hata veriyor. Kontrol ettiğimde gerçekten de kapalı konuma gelmiş olduğunu gördüm. İnterneti açıp cihazı bul açık konuma getirdiğimde bu hata asla gözükmüyor. Taaaki yeniden başlayana kadar. Acaba diyorum. Mi depolama alanının tam olarak dolması ve 0 mb yer kalmış olması ile bunun bir ilişkisi olabilir mi. Acaba hasarlı derken neden bahsediyor. Alan dolu mu demeye çalışıyor. Neden cihaz güvende olmasın ki. Yedekleme yapamadığı için mi. Bunları tam olarak anlayamadım. Depolama dolu. Veriler yedeklenmiyor. Cihaz güvende değil mi demeye çalışıyor yoksa.

Oyla:

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Tamamen kendi cihazım daki soruna dayanarak bu görüşü yazıyorum. Benim cihazım da da aynı hatayı veriyor. Fakat sadece ilk açılışta. Ve şunu farkettim ki açılışta WiFi açık gelmiyor. Yane cihazda WiFi açık olmasına rağmen cihazı yeniden başlatınca WiFi otomatik kapanmış oluyor. Bu nedenle hesabı göremediği için depolama hasarlı cihazı bul kapalı gibi bir hata veriyor. Kontrol ettiğimde gerçekten de kapalı konuma gelmiş olduğunu gördüm. İnterneti açıp cihazı bul açık konuma getirdiğimde bu hata asla gözükmüyor. Taaaki yeniden başlayana kadar. Acaba diyorum. Mi depolama alanının tam olarak dolması ve 0 mb yer kalmış olması ile bunun bir ilişkisi olabilir mi. Acaba hasarlı derken neden bahsediyor. Alan dolu mu demeye çalışıyor. Neden cihaz güvende olmasın ki. Yedekleme yapamadığı için mi. Bunları tam olarak anlayamadım. Depolama dolu. Veriler yedeklenmiyor. Cihaz güvende değil mi demeye çalışıyor yoksa.
Aslında demek istiyor ki "Yetkili hesap verdiğimiz kişilere harç ücreti ödeyerek cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz veya müsait bir zamanda Mi Shop'a uğrayarak yeni model telefonlarımız üzerinden iki yıllık yeni bir sözleşme yapalım sizinle."

Telefonunuzun güvende olmamasının açıklaması bu aslında. Normal şartlarda bilgisayarınıza format atar gibi format atıp telefonunuzu kullanmaya devam edebilecekken yapamıyorsunuz bunu, yaptırmıyorlar. İzin yok. Cihazınız ele geçirilmiş ve fidye isteniyor diye düşünün. :D

Oyla:

gobrasoft

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
s7edge
Konular
1
Aslında demek istiyor ki "Yetkili hesap verdiğimiz kişilere harç ücreti ödeyerek cihazınızı kullanmaya devam edebilirsiniz veya müsait bir zamanda Mi Shop'a uğrayarak yeni model telefonlarımız üzerinden iki yıllık yeni bir sözleşme yapalım sizinle."

Telefonunuzun güvende olmamasının açıklaması bu aslında. Normal şartlarda bilgisayarınıza format atar gibi format atıp telefonunuzu kullanmaya devam edebilecekken yapamıyorsunuz bunu, yaptırmıyorlar. İzin yok. Cihazınız ele geçirilmiş ve fidye isteniyor diye düşünün. :D

Üstad biraz araştırdım da. Fast boot rom laeı içinde olan persist.img diye bir dosyadan bahsetmişler. Bu imajı flashlayan kişiler bu uyarıda kurtulmuş. Gel gör ki mi pad 4 ün flash romlar içerisinde bu dosya yok. Öyle sanıyorum ki sağlam olan biri yedekleyip upload etmediği sürece bu hataya mahkum kalacağız.

Oyla:

gobrasoft

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
s7edge
Konular
1
Bendeki sorunu çözdüm. Diğer modellerde ki gibi o persist.img dosyasına gerek yok. İlk önce herhangi bir sürüm global Fast boot romunu mi flash tool ile flashlayıp Çin romuna döndüm. Sonra da tekrar twrp yükleyip eu rom kurdum. Sorun düzeldi.

Oyla:

korfirak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
7
Merhaba, Bu sorunu bende sürüm düşürürken çoğu kez alanlardanım. Bu sorun mi Flash(64bit) sürümü ile çözülüyor. Örnek verecek olursa miui11 den miui10 düşüreceğim, normalde miflash ile yapınca temiz kurulum dahi olsa hata alıyordum, ben de miui 11 dosyaları içerisinden persist.img dosyasını çıkarıp miui10 dosyasındaki persist.img ile yer değiştiriyordum ve sorun çözülüyor. Deneyin mutlaka çözülecektir. Persist dosyasını, sisteminizi miui9 a bile düşürseniz miui11 den almalısınız. Sağlıcakla

Oyla:

Zatoichitr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mesut
Cihazım
Redmi note 4
Konular
2
Orada eski hesabına görmüyorsun ama az daha aşağı inersen orda Google ile bağlan veya Facebook ile bağlan seçeneği var mı hesabına. Oradan yeni hesap açıp daha sonra geliştirici seçeneklerden bl kilidini açabilirsin, ardından USB hata ayıklama sonra twrp standart kurulum yoluyla kurabilirsiniz. Bende de aynı sorun mevcut telefon kendini çin de zannediyor o yüzden +90 li numara ile mı hesabına giriş yapmak mümkün olmuyor.bugun söylediğim yöntem ile halledeceğim

Oyla:

Kosovalı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kosova
Cihazım
redmi Not 8
Meslek
esnaf
Konular
0
Aynı sorunu fastboot orj.rom ile çözemedim.twrpden persis kurunca düzeldi.bende cihazı bul özelliği açılmıyordu , depolama alanı hasarlı vs uyarisi veriyordu.eu rom ve arkadan persis flaşladim düzeldi.biraz uğraştıriyor sadece.herkeste farklı çözümü olabiliyor. Not 8 cihaz

Oyla:

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
Aynı sorunu fastboot orj.rom ile çözemedim.twrpden persis kurunca düzeldi.bende cihazı bul özelliği açılmıyordu , depolama alanı hasarlı vs uyarisi veriyordu.eu rom ve arkadan persis flaşladim düzeldi.biraz uğraştıriyor sadece.herkeste farklı çözümü olabiliyor. Not 8 cihaz
hocam twrpden nasil persist flashladiniz Boyle bi zip nerden bulabiliriz

Oyla:
Üst Alt