Çözüldü Cepportun İşgüzarlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Azad21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Azad
Cihazım
Mi8lite
Meslek
Eczacı
Konular
12
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global
Telefon Modeli
mi5s
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar, ben Mi5s kullanıcısı idim. Telefonun parmak izi okuyucusu bozuldu. Sonra delta Servisden ürün değişikliği geldi. Cepprot ile anlaşamadık çünkü Mi5s değerinde bir telefon vermek istemedi, fiyatı 400 tl artmış idi, kur farkından dolayı. Tüketici hakem heyetine başvurdum. Sonuçta kazandım ve ürünün yenisi veya eşdeğeri ile değiştirilmesi kararı çıktı. Ancak Cepport halen telefonu vermiyor bana dün Mi A2 lite kazıklamaya çalıştı hemde Sd 660 diyerek ancak sd 625 çıktı. Ben bu sonuca göre neden halen telefonumu alamıyorum bilmiyorum. Ürün kullanıcı olmayan hatası ile bozuk çıkmış boşuna mı garanti şirketi var. Sonunda bu iş davaya g,df,cek ve ben 6 aydır telefonu almadığım gibi manevi tazminat ile onlardan 3 telefon parası alcam.
Elimde Mahkeme sonucu olmasına rağmen nasıl vermiyorlar bilemiyorum. Yeter bıktım bu cepporttan bu kadar da olmaz. Ürününüze garanti vermeyin o zaman, birçok kurumsal şirket var onlar neden ellerinde telefon olmayınca bir üstünü veya eş değerini veriyorlarda siz veremiyorsunuz. cepport, kurumsal olamamış bir şirketsiniz sonunda kadar devam etcem beni bu kadar mağdur ettiniz hakkımı bırakmıcam.

deneme

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Deneme
Cihazım
Mi Note
Konular
5
Merak ettim adamlar 1400 lira olan ücret iadesini yapmayı kabul ettiler mi?

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
1400 liralık telefon bozulunca 2500 liralık telefonu da vermezler... Ücret iadesi yapar geçerler bence

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Bu seçim satıcıya değil tüketiciye aittir. Para iadesi ya da değişim isteme hakkına sahiptir.

Eğer cihaz Mi8 olsaydı haklısınız derdim ama Mi5s artık üretilmeyen bir model ve üst modeli de yok... Mi5 serisinden artık hiç bir cihaz üretilmiyor

Oyla:

Azad21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Azad
Cihazım
Mi8lite
Meslek
Eczacı
Konular
12
Sen ne bekliyorsun ki hocam, adamlar ücret iadesini seçmiş sonuçta tüketivi hakem heyeti kararı bu, sende kalkmış üst model istiyorum diyorsun. Oldu olacak sana mi8 versinler .

Hakkımızı aramak doğal hakkımız ama birazda mantıklı olmak lazım. Siz olsanız 1400 lira ödemek varken neden 2000 liralık telefon veresiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yada adamlar 2. El bir mi5s gönderebilir, değeri sahibinden sitesinde 700 800 lira , mutlu mu olacaksınız

A1 lite en kötü fiyatı bile 1000 lira üzerinden sahibinden sitesinde, a2 lite kabul Edip satsan mi5s alsan, 200 lira kazancın olur

Kimse 2000 tl civarında bir telefon istemiyor ki ben bozulan telefonuma eş bir telefon iştiyorum ve bu mahkemece de tasdik edilmş. Sizin telefonuna değişim çıksa idi alt model bir telefon verilse kabul eder miydiniz? Değişim talep etmek benim hakkım yoksa başka ürün almakta benim hakkım, beni bu kadar uğraştırıp 6 ay telefonsuz bırak şirkete herhangi bir musama göstermem için bi neden yok ki hocam

Oyla:

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Kimse 2000 tl civarında bir telefon istemiyor ki ben bozulan telefonuma eş bir telefon iştiyorum ve bu mahkemece de tasdik edilmş. Sizin telefonuna değişim çıksa idi alt model bir telefon verilse kabul eder miydiniz? Değişim talep etmek benim hakkım yoksa başka ürün almakta benim hakkım, beni bu kadar uğraştırıp 6 ay telefonsuz bırak şirkete herhangi bir musama göstermem için bi neden yok ki hocam

Türkiye'de yaşıyorsun Hak hukuk adalet diyorsun ? Adam ANAYASA mahkemesi kararını takmıyor :)
Sen dua et paranı versinler yoksa bir 6 ay 1 sene daha beklersin benden söylemesi, sen elinden geleni yapmışsın gerisini Allah'a havale edeceksin, yarın bir gün ekonomik kriz patladımı payına düşeni alır merak etme sen..

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Tabi eşdeğer ya da üst model ürün istemek yasaya göre haklı bir seçenek ancak size bunca sorun yaratmış bir firmadan da düzgün bir cihaz beklemek sizi uğraştırmayacaklarını düşünmek de ne kadar doğru olur bilemem.
Yaklaşık bir sene önce hepsiburadadan aldığım mi5s i iade ettim para iadesi talep ettim ve uygun gördüğüm mi note 3 ü para ekleyerek alıp devam ettim.
Uğraşacak zamanım yedek cihazım var sorun yok derseniz sizin bileceğiniz iş tabi ama
Ben olsam 1400 lira iademi alır
200 lira ekleyerek mi A2 alırım (hepsiburada fiyatı 1600 civarı)
Ya da mi 8 lite da alınabilir (1750 TL civarı)

Oyla:

Burakalpsen

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
11
Bu kafayla çok ezdirirsiniz kendinizi. Yorumlara bak neymiş 5s yerine Mi8 mi verecekti ne bekliyorsun? Elinde mi5s veya mi6 yoksa paşa paşa amiral gemisi Mi8 i en kötü mi8SE yi vermek zorundalar. Oldu o zaman 2015 de sıfır 70 bine aldığım vw golf arabam kendi kendine bozulsun yerine şimdinin 70 bine 2. Eli olan Dacia Sandero versinler razı mı olalım? Şu anki yorumlar ona çıkıyor. Ya cepport çalışanları olarak şu an yıldırmaya çalışıyorsunuz arkadaşı yada Mantıklı olun biraz bu kafayla olmaz.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Azad21 geçmiş olsun. Talebinizi Cepport yetkililerine ilettim hocam fakat sizin cihazınız ile ilgilenen Seyit Bey bugün izinliymiş. Yarın kendisi sizinle iletişime geçerek bir çözüm üretecek ve buradan da bilgilendirme yapılacak.

Oyla:

AFq44

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
-
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
2
Eğer cihaz Mi8 olsaydı haklısınız derdim ama Mi5s artık üretilmeyen bir model ve üst modeli de yok... Mi5 serisinden artık hiç bir cihaz üretilmiyor
Yalnız bu tüketicinin hakkı. Stokta olup olmaması tüketiciyi bağlamaz. Bir üst modeli vermek zorunda.

Konu sahibi arkadaşım tüm hukuk yollarını tüketin

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt