Çözüldü Cepportun İşgüzarlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Azad21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Azad
Cihazım
Mi8lite
Meslek
Eczacı
Konular
12
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global
Telefon Modeli
mi5s
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar, ben Mi5s kullanıcısı idim. Telefonun parmak izi okuyucusu bozuldu. Sonra delta Servisden ürün değişikliği geldi. Cepprot ile anlaşamadık çünkü Mi5s değerinde bir telefon vermek istemedi, fiyatı 400 tl artmış idi, kur farkından dolayı. Tüketici hakem heyetine başvurdum. Sonuçta kazandım ve ürünün yenisi veya eşdeğeri ile değiştirilmesi kararı çıktı. Ancak Cepport halen telefonu vermiyor bana dün Mi A2 lite kazıklamaya çalıştı hemde Sd 660 diyerek ancak sd 625 çıktı. Ben bu sonuca göre neden halen telefonumu alamıyorum bilmiyorum. Ürün kullanıcı olmayan hatası ile bozuk çıkmış boşuna mı garanti şirketi var. Sonunda bu iş davaya g,df,cek ve ben 6 aydır telefonu almadığım gibi manevi tazminat ile onlardan 3 telefon parası alcam.
Elimde Mahkeme sonucu olmasına rağmen nasıl vermiyorlar bilemiyorum. Yeter bıktım bu cepporttan bu kadar da olmaz. Ürününüze garanti vermeyin o zaman, birçok kurumsal şirket var onlar neden ellerinde telefon olmayınca bir üstünü veya eş değerini veriyorlarda siz veremiyorsunuz. cepport, kurumsal olamamış bir şirketsiniz sonunda kadar devam etcem beni bu kadar mağdur ettiniz hakkımı bırakmıcam.

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Ücret iadesini ve yerine verilecek cihazı kabul etmemişsiniz anladığım kadarıyla. Mi5s artık üretilen bir cihaz olmadığına göre Mi8 Pro falan mı istiyorsunuz karşılık olarak?

Oyla:

Kadyr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kadir
Cihazım
mi6
Konular
2
aynı model telefonu vermek zorunda aynı model yok ise bir üst modeli verilir yani kurumsal firmalarda böyle idi. cepporttan bende telefon aldım güvenerek umarım bizim başımızada gelmez. bu arada karar uygulanmıyorsa icra başlatıyorsunuz sanırım bir sonraki adım olarak.

Oyla:

Azad21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Azad
Cihazım
Mi8lite
Meslek
Eczacı
Konular
12
Ücret iadesini ve yerine verilecek cihazı kabul etmemişsiniz anladığım kadarıyla. Mi5s artık üretilen bir cihaz olmadığına göre Mi8 Pro falan mı istiyorsunuz karşılık olarak?
Hyır tabiki eş değerin de bir ürün Sd 821 yerine 625 değil en azından :D

aynı model telefonu vermek zorunda aynı model yok ise bir üst modeli verilir yani kurumsal firmalarda böyle idi. cepporttan bende telefon aldım güvenerek umarım bizim başımızada gelmez. bu arada karar uygulanmıyorsa icra başlatıyorsunuz sanırım bir sonraki adım olarak.
Artık ona gitcem, üst model veya eş değerinde bir şey vermek istemiyor fiyatı yüksek olduğundan elimde hakem heyet, sonucu olmasına rağmen.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Hyır tabiki eş değerin de bir ürün Sd 821 yerine 625 değil en azından :D

Artık ona gitcem, üst model veya eş değerinde bir şey vermek istemiyor fiyatı yüksek olduğundan elimde hakem heyet, sonucu olmasına rağmen.

Bence konuya bu şekilde yaklaşmak yerine ellerinde stokta olan istediğiniz model ile talepte bulunmak daha mantıklı olur. A2 lite düşük kalmış ama A2 veya Note 6 Pro eşdeğer gibi değerlendirilebilir. Bence bu modellerden birini istiyorum demelisiniz. Sonuç olarak THH kararında aynı model diyor, yapacaklarını sanmıyorum ama iade gelen kullanılmış bir Mi5s de temin edip size verilebilir ve itiraz edemezsiniz. İcra yoluyla da Mi5s'i aldığınız miktarı alabilirsiniz ki o paraya şu anda düzgün cihaz almak zor...

Oyla:

Azad21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Azad
Cihazım
Mi8lite
Meslek
Eczacı
Konular
12
Bence konuya bu şekilde yaklaşmak yerine ellerinde stokta olan istediğiniz model ile talepte bulunmak daha mantıklı olur. A2 lite düşük kalmış ama A2 veya Note 6 Pro eşdeğer gibi değerlendirilebilir. Bence bu modellerden birini istiyorum demelisiniz. Sonuç olarak THH kararında aynı model diyor, yapacaklarını sanmıyorum ama iade gelen kullanılmış bir Mi5s de temin edip size verilebilir ve itiraz edemezsiniz. İcra yoluyla da Mi5s'i aldığınız miktarı alabilirsiniz ki o paraya şu anda düzgün cihaz almak zor...
Bende A2 diye kabul edecek idim ama vermiyorlar ya Mi note 3 te olur ama ben cepportun yaptıklarını yanına bırakmıyacam

cepport tan yetkililer var burad, cevap versinler burdan herkesin önünde haklı hakem heyeti olmasına rağmen nasıl vermiyorlar

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Peki para iadesi durumu ne, fatura fiyatı ne olarak gözüküyor bilmiyorum ama sunulan cihazlar ile uğraşmadan para iadesini alıp üzerine az çok birşey ekleyip istediğiniz bir satıcıdan, istediğiniz modelde bir ürünü temin etmek daha mantıklı olabilir

Oyla:

Azad21

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Azad
Cihazım
Mi8lite
Meslek
Eczacı
Konular
12
Peki para iadesi durumu ne, fatura fiyatı ne olarak gözüküyor bilmiyorum ama sunulan cihazlar ile uğraşmadan para iadesini alıp üzerine az çok birşey ekleyip istediğiniz bir satıcıdan, istediğiniz modelde bir ürünü temin etmek daha mantıklı olabilir
Faturam 1400 tl, ne kadar bırakbiliri adım akllı bir telefon almasam yine 1900 tl az bir şey değil bu, hem telefon benden dolayı bozulmamış niye yeni ürün vermiyorlar benim faturamı güncel fiyatından hesaplasın fiyat farkı ne ise veririm ama onların zorunda gidiyor 1400 tl faturaya yeni telefon vermek

Oyla:

procodertr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
MI 13
Meslek
Yazılımcı
Konular
22
THH Kararına Göre Aynı Ürün veya Aynı Özellikte Eşdeğer Ürün Verilmesi Gerekir. Eğer İki Üründe Yoksa Ürünün Bir Üst Modeli Oda Yoksa 2 Üst Modeli Verilir Şeklinde Devam Etmektedir.

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt