Çözüldü Cepportun İşgüzarlığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Azad21

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Azad
Cihazım
Mi5s
Meslek
Eczacı
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global
Telefon Modeli
mi5s
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar, ben Mi5s kullanıcısı idim. Telefonun parmak izi okuyucusu bozuldu. Sonra delta Servisden ürün değişikliği geldi. Cepprot ile anlaşamadık çünkü Mi5s değerinde bir telefon vermek istemedi, fiyatı 400 tl artmış idi, kur farkından dolayı. Tüketici hakem heyetine başvurdum. Sonuçta kazandım ve ürünün yenisi veya eşdeğeri ile değiştirilmesi kararı çıktı. Ancak Cepport halen telefonu vermiyor bana dün Mi A2 lite kazıklamaya çalıştı hemde Sd 660 diyerek ancak sd 625 çıktı. Ben bu sonuca göre neden halen telefonumu alamıyorum bilmiyorum. Ürün kullanıcı olmayan hatası ile bozuk çıkmış boşuna mı garanti şirketi var. Sonunda bu iş davaya g,df,cek ve ben 6 aydır telefonu almadığım gibi manevi tazminat ile onlardan 3 telefon parası alcam.
Elimde Mahkeme sonucu olmasına rağmen nasıl vermiyorlar bilemiyorum. Yeter bıktım bu cepporttan bu kadar da olmaz. Ürününüze garanti vermeyin o zaman, birçok kurumsal şirket var onlar neden ellerinde telefon olmayınca bir üstünü veya eş değerini veriyorlarda siz veremiyorsunuz. cepport, kurumsal olamamış bir şirketsiniz sonunda kadar devam etcem beni bu kadar mağdur ettiniz hakkımı bırakmıcam.

onununcuköy

Hevesli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Erkan
Cihazım
Yok
Ücret iadesini ve yerine verilecek cihazı kabul etmemişsiniz anladığım kadarıyla. Mi5s artık üretilen bir cihaz olmadığına göre Mi8 Pro falan mı istiyorsunuz karşılık olarak?

Kadyr

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
kadir
Cihazım
mi6
aynı model telefonu vermek zorunda aynı model yok ise bir üst modeli verilir yani kurumsal firmalarda böyle idi. cepporttan bende telefon aldım güvenerek umarım bizim başımızada gelmez. bu arada karar uygulanmıyorsa icra başlatıyorsunuz sanırım bir sonraki adım olarak.

Azad21

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Azad
Cihazım
Mi5s
Meslek
Eczacı
Ücret iadesini ve yerine verilecek cihazı kabul etmemişsiniz anladığım kadarıyla. Mi5s artık üretilen bir cihaz olmadığına göre Mi8 Pro falan mı istiyorsunuz karşılık olarak?
Hyır tabiki eş değerin de bir ürün Sd 821 yerine 625 değil en azından :D

aynı model telefonu vermek zorunda aynı model yok ise bir üst modeli verilir yani kurumsal firmalarda böyle idi. cepporttan bende telefon aldım güvenerek umarım bizim başımızada gelmez. bu arada karar uygulanmıyorsa icra başlatıyorsunuz sanırım bir sonraki adım olarak.
Artık ona gitcem, üst model veya eş değerinde bir şey vermek istemiyor fiyatı yüksek olduğundan elimde hakem heyet, sonucu olmasına rağmen.

onununcuköy

Hevesli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Erkan
Cihazım
Yok
Hyır tabiki eş değerin de bir ürün Sd 821 yerine 625 değil en azından :D

Artık ona gitcem, üst model veya eş değerinde bir şey vermek istemiyor fiyatı yüksek olduğundan elimde hakem heyet, sonucu olmasına rağmen.
Bence konuya bu şekilde yaklaşmak yerine ellerinde stokta olan istediğiniz model ile talepte bulunmak daha mantıklı olur. A2 lite düşük kalmış ama A2 veya Note 6 Pro eşdeğer gibi değerlendirilebilir. Bence bu modellerden birini istiyorum demelisiniz. Sonuç olarak THH kararında aynı model diyor, yapacaklarını sanmıyorum ama iade gelen kullanılmış bir Mi5s de temin edip size verilebilir ve itiraz edemezsiniz. İcra yoluyla da Mi5s'i aldığınız miktarı alabilirsiniz ki o paraya şu anda düzgün cihaz almak zor...

Azad21

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Azad
Cihazım
Mi5s
Meslek
Eczacı
Bence konuya bu şekilde yaklaşmak yerine ellerinde stokta olan istediğiniz model ile talepte bulunmak daha mantıklı olur. A2 lite düşük kalmış ama A2 veya Note 6 Pro eşdeğer gibi değerlendirilebilir. Bence bu modellerden birini istiyorum demelisiniz. Sonuç olarak THH kararında aynı model diyor, yapacaklarını sanmıyorum ama iade gelen kullanılmış bir Mi5s de temin edip size verilebilir ve itiraz edemezsiniz. İcra yoluyla da Mi5s'i aldığınız miktarı alabilirsiniz ki o paraya şu anda düzgün cihaz almak zor...
Bende A2 diye kabul edecek idim ama vermiyorlar ya Mi note 3 te olur ama ben cepportun yaptıklarını yanına bırakmıyacam

cepport tan yetkililer var burad, cevap versinler burdan herkesin önünde haklı hakem heyeti olmasına rağmen nasıl vermiyorlar

Superkahrmn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Peki para iadesi durumu ne, fatura fiyatı ne olarak gözüküyor bilmiyorum ama sunulan cihazlar ile uğraşmadan para iadesini alıp üzerine az çok birşey ekleyip istediğiniz bir satıcıdan, istediğiniz modelde bir ürünü temin etmek daha mantıklı olabilir

Azad21

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Azad
Cihazım
Mi5s
Meslek
Eczacı
Peki para iadesi durumu ne, fatura fiyatı ne olarak gözüküyor bilmiyorum ama sunulan cihazlar ile uğraşmadan para iadesini alıp üzerine az çok birşey ekleyip istediğiniz bir satıcıdan, istediğiniz modelde bir ürünü temin etmek daha mantıklı olabilir
Faturam 1400 tl, ne kadar bırakbiliri adım akllı bir telefon almasam yine 1900 tl az bir şey değil bu, hem telefon benden dolayı bozulmamış niye yeni ürün vermiyorlar benim faturamı güncel fiyatından hesaplasın fiyat farkı ne ise veririm ama onların zorunda gidiyor 1400 tl faturaya yeni telefon vermek

deneme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Deneme
Cihazım
Mi Note
Merak ettim adamlar 1400 lira olan ücret iadesini yapmayı kabul ettiler mi?

onununcuköy

Hevesli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Erkan
Cihazım
Yok
1400 liralık telefon bozulunca 2500 liralık telefonu da vermezler... Ücret iadesi yapar geçerler bence

çilekeş

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Kadir
Cihazım
Redmi Note
Sen ne bekliyorsun ki hocam, adamlar ücret iadesini seçmiş sonuçta tüketivi hakem heyeti kararı bu, sende kalkmış üst model istiyorum diyorsun. Oldu olacak sana mi8 versinler .

Hakkımızı aramak doğal hakkımız ama birazda mantıklı olmak lazım. Siz olsanız 1400 lira ödemek varken neden 2000 liralık telefon veresiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yada adamlar 2. El bir mi5s gönderebilir, değeri sahibinden sitesinde 700 800 lira , mutlu mu olacaksınız

A1 lite en kötü fiyatı bile 1000 lira üzerinden sahibinden sitesinde, a2 lite kabul Edip satsan mi5s alsan, 200 lira kazancın olur

onununcuköy

Hevesli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Erkan
Cihazım
Yok
Bu seçim satıcıya değil tüketiciye aittir. Para iadesi ya da değişim isteme hakkına sahiptir.
Eğer cihaz Mi8 olsaydı haklısınız derdim ama Mi5s artık üretilmeyen bir model ve üst modeli de yok... Mi5 serisinden artık hiç bir cihaz üretilmiyor

Azad21

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Azad
Cihazım
Mi5s
Meslek
Eczacı
Sen ne bekliyorsun ki hocam, adamlar ücret iadesini seçmiş sonuçta tüketivi hakem heyeti kararı bu, sende kalkmış üst model istiyorum diyorsun. Oldu olacak sana mi8 versinler .

Hakkımızı aramak doğal hakkımız ama birazda mantıklı olmak lazım. Siz olsanız 1400 lira ödemek varken neden 2000 liralık telefon veresiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yada adamlar 2. El bir mi5s gönderebilir, değeri sahibinden sitesinde 700 800 lira , mutlu mu olacaksınız

A1 lite en kötü fiyatı bile 1000 lira üzerinden sahibinden sitesinde, a2 lite kabul Edip satsan mi5s alsan, 200 lira kazancın olur
Kimse 2000 tl civarında bir telefon istemiyor ki ben bozulan telefonuma eş bir telefon iştiyorum ve bu mahkemece de tasdik edilmş. Sizin telefonuna değişim çıksa idi alt model bir telefon verilse kabul eder miydiniz? Değişim talep etmek benim hakkım yoksa başka ürün almakta benim hakkım, beni bu kadar uğraştırıp 6 ay telefonsuz bırak şirkete herhangi bir musama göstermem için bi neden yok ki hocam

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Kimse 2000 tl civarında bir telefon istemiyor ki ben bozulan telefonuma eş bir telefon iştiyorum ve bu mahkemece de tasdik edilmş. Sizin telefonuna değişim çıksa idi alt model bir telefon verilse kabul eder miydiniz? Değişim talep etmek benim hakkım yoksa başka ürün almakta benim hakkım, beni bu kadar uğraştırıp 6 ay telefonsuz bırak şirkete herhangi bir musama göstermem için bi neden yok ki hocam
Türkiye'de yaşıyorsun Hak hukuk adalet diyorsun ? Adam ANAYASA mahkemesi kararını takmıyor :)
Sen dua et paranı versinler yoksa bir 6 ay 1 sene daha beklersin benden söylemesi, sen elinden geleni yapmışsın gerisini Allah'a havale edeceksin, yarın bir gün ekonomik kriz patladımı payına düşeni alır merak etme sen..

Superkahrmn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Tabi eşdeğer ya da üst model ürün istemek yasaya göre haklı bir seçenek ancak size bunca sorun yaratmış bir firmadan da düzgün bir cihaz beklemek sizi uğraştırmayacaklarını düşünmek de ne kadar doğru olur bilemem.
Yaklaşık bir sene önce hepsiburadadan aldığım mi5s i iade ettim para iadesi talep ettim ve uygun gördüğüm mi note 3 ü para ekleyerek alıp devam ettim.
Uğraşacak zamanım yedek cihazım var sorun yok derseniz sizin bileceğiniz iş tabi ama
Ben olsam 1400 lira iademi alır
200 lira ekleyerek mi A2 alırım (hepsiburada fiyatı 1600 civarı)
Ya da mi 8 lite da alınabilir (1750 TL civarı)

Burakalpsen

Yeni Üye
MIUI Sever
Yeni Üye
SMS Onaylı
Burak
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Bu kafayla çok ezdirirsiniz kendinizi. Yorumlara bak neymiş 5s yerine Mi8 mi verecekti ne bekliyorsun? Elinde mi5s veya mi6 yoksa paşa paşa amiral gemisi Mi8 i en kötü mi8SE yi vermek zorundalar. Oldu o zaman 2015 de sıfır 70 bine aldığım vw golf arabam kendi kendine bozulsun yerine şimdinin 70 bine 2. Eli olan Dacia Sandero versinler razı mı olalım? Şu anki yorumlar ona çıkıyor. Ya cepport çalışanları olarak şu an yıldırmaya çalışıyorsunuz arkadaşı yada Mantıklı olun biraz bu kafayla olmaz.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Emre
Cihazım
Mi Note 2
Azad21 geçmiş olsun. Talebinizi Cepport yetkililerine ilettim hocam fakat sizin cihazınız ile ilgilenen Seyit Bey bugün izinliymiş. Yarın kendisi sizinle iletişime geçerek bir çözüm üretecek ve buradan da bilgilendirme yapılacak.

AFq44

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Faruk
Cihazım
Redmi 5 Plus
Eğer cihaz Mi8 olsaydı haklısınız derdim ama Mi5s artık üretilmeyen bir model ve üst modeli de yok... Mi5 serisinden artık hiç bir cihaz üretilmiyor
Yalnız bu tüketicinin hakkı. Stokta olup olmaması tüketiciyi bağlamaz. Bir üst modeli vermek zorunda.

Konu sahibi arkadaşım tüm hukuk yollarını tüketin

Azad21

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Azad
Cihazım
Mi5s
Meslek
Eczacı
Azad21 geçmiş olsun. Talebinizi Cepport yetkililerine ilettim hocam fakat sizin cihazınız ile ilgilenen Seyit Bey bugün izinliymiş. Yarın kendisi sizinle iletişime geçerek bir çözüm üretecek ve buradan da bilgilendirme yapılacak.
Hocam teşekkür ederim ama dün Cepprttan burak bey ile görüştüm kendisi sağ olsun çık git mahkemeye başvur vermiyorum mi5s ayarında telefon dedi, Mi a2 lite ta Sd 660 var diyip bağırıp bana satmaya çalıştı ama sd 625 var . bugün ben bir daha görüşcem.

Bu kafayla çok ezdirirsiniz kendinizi. Yorumlara bak neymiş 5s yerine Mi8 mi verecekti ne bekliyorsun? Elinde mi5s veya mi6 yoksa paşa paşa amiral gemisi Mi8 i en kötü mi8SE yi vermek zorundalar. Oldu o zaman 2015 de sıfır 70 bine aldığım vw golf arabam kendi kendine bozulsun yerine şimdinin 70 bine 2. Eli olan Dacia Sandero versinler razı mı olalım? Şu anki yorumlar ona çıkıyor. Ya cepport çalışanları olarak şu an yıldırmaya çalışıyorsunuz arkadaşı yada Mantıklı olun biraz bu kafayla olmaz.
Teşekkür ederim, ben sadece hakkımı istiyorum Acaba bu olayın tersi olsa idi. Telefonumun fiyatı düşse idi bana fatura yı ödeyecektiler yoksa güncel fiyattan mı vereceklerdi?

cappa_tr

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Yasin
Cihazım
Mi6 6/64gb
Meslek
Öğretmen
Bir üst modeli mi6 o da yoksa mi8. Model ismi önemli değil, satıcı MI serisinin üretilen bir modelini vermek zorunda yasal olarak.

procodertr

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Furkan
Cihazım
MI 8
Hocam teşekkür ederim ama dün Cepprttan burak bey ile görüştüm kendisi sağ olsun çık git mahkemeye başvur vermiyorum mi5s ayarında telefon dedi, Mi a2 lite ta Sd 660 var diyip bağırıp bana satmaya çalıştı ama sd 625 var . bugün ben bir daha görüşcem.
THH sonrasında Burak Beyide hakaretten Mahkemeye Verin Hocam.

ercmaster

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ercan
Cihazım
mi5s
Yalnız bazı arkadaşlar gerçekten garip yorumlar yapmışlar. Seçim tüketicinindir. A2 lite e razı ol falan deyenler ne düşünüyorsunuz. Adamın elinde mahkeme kararı var. Hak senindir diyor. Şirket naz yapmış. Eminim çözülecektir. Ama hiç kar payı olmayanların tüketici aleyhine konuşması çok garip değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt