Çözüldü Cepport rezaleti

• Konbuyu başlatan galeni
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 72
  • Görüntüleme 10K

KARAER

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 +
Meslek
PTT
Konular
14
Ptt'de çalışan biri olarak ufak bir açıklama gereği duydum.Burada kesinlikle o satış yapan arkadaşı korumaya çalışmıyorum.Kargoya verdiğiniz ürünler artık satıcı olan kişiden çıkmış oluyor,artık olay kargoda bitiyor.Yani isterse kargoyu aynı gün içerisindede çıkartabilir,isterse bir hafta sonrada çıkartabilir.Kargoda yaşanan aksaklık olmuşdur,eleman yetersizdir.Bunlarıda göz önünde bulundurmak gerekir.Ufak bir adres yanlış verilmesinden dolayı kargonuz merkezde bekletilebilir veya iade edilebilir.

Burada satan arkadaşın değil verdiği kargo şirketinin suçu vardır.Aynı gün kargoya verse bile aynı gün kargoya çıkacak diye bir madde yoktur.Ayrıca kargo şirketi haricinde o kargoyu getirecek dağıtıcıda önemlidir.Bazı dağıtıcılar var adresi yanlış olsa bile sizi arar doğru adresi almaya çalışır.Bazılarıda vardır ki önemsemez merkezde bekletip,depoya alır.

galeni

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ugur
Cihazım
Mi Note 2
Konular
11
Ptt'de çalışan biri olarak ufak bir açıklama gereği duydum.Burada kesinlikle o satış yapan arkadaşı korumaya çalışmıyorum.Kargoya verdiğiniz ürünler artık satıcı olan kişiden çıkmış oluyor,artık olay kargoda bitiyor.Yani isterse kargoyu aynı gün içerisindede çıkartabilir,isterse bir hafta sonrada çıkartabilir.Kargoda yaşanan aksaklık olmuşdur,eleman yetersizdir.Bunlarıda göz önünde bulundurmak gerekir.Ufak bir adres yanlış verilmesinden dolayı kargonuz merkezde bekletilebilir veya iade edilebilir.

Burada satan arkadaşın değil verdiği kargo şirketinin suçu vardır.Aynı gün kargoya verse bile aynı gün kargoya çıkacak diye bir madde yoktur.Ayrıca kargo şirketi haricinde o kargoyu getirecek dağıtıcıda önemlidir.Bazı dağıtıcılar var adresi yanlış olsa bile sizi arar doğru adresi almaya çalışır.Bazılarıda vardır ki önemsemez merkezde bekletip,depoya alır.
Daha kargoya verilmedi...

KARAER

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 +
Meslek
PTT
Konular
14
Daha kargoya verilmedi...

Kargoya verilmediyse demektir ki gümrükte oluşan bir sıkıntı vardır.Gümrükte işler daha karışık ve olaylar yüzünden eskiye göre daha hassas davranıyorlar.

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
yanlış anlamayın ama son ana bırakmışsınız hediyeyi 4 ünde sipariş vermişsiniz düşünün 5 i cuma diğer 2 gün tatil kargo şirketi 3 iş gününde teslim süresi var 9-10 u bulabilir ? bunu öngörmek gerekir bence. anında gönderilse bile
kardeş defalarca telefon aldım aynı gün kargo olarak ve cuma günü kargoya verilen cumartesi elimde oldu yada gidip kendim aldım normalde 2 gün içinde kargo elinde oluyor aklına gelen bütün kargolar la çalıştım hiç bir sıkıntıda yaşamadım burda satıcın suçu kargoya verevcekki gelsin

harunserefli

miui ayrıcalıktır:)
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5s
Meslek
MODALİFE
Konular
38
Kargoya verilmediyse demektir ki gümrükte oluşan bir sıkıntı vardır.Gümrükte işler daha karışık ve olaylar yüzünden eskiye göre daha hassas davranıyorlar.
bu bahsedilen olaylar turkiyede oluyor yurt dışı sipariş değil sayın@KARAER

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Hocam yurt içi. Konuyu okumadan yorum yazıyorsunuz sanırım
[doublepost=1515518176,1515518147][/doublepost]Hocam yurt içi. Konuyu okumadan yorum yazıyorsunuz sanırım

galeni

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ugur
Cihazım
Mi Note 2
Konular
11
Bu da mesajlarıma gelen yanıtlar. Tarihlere dikkat
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30

olay yurtiçi yurt dışı degil konuyu dikkatli okumadınız galiba ?

KARAER

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertaç
Cihazım
Iphone 7 +
Meslek
PTT
Konular
14
Hocam yurt içi. Konuyu okumadan yorum yazıyorsunuz sanırım
[doublepost=1515518176,1515518147][/doublepost]Hocam yurt içi. Konuyu okumadan yorum yazıyorsunuz sanırım

Anladım ben çinden geliyor sandım.Konuyu tabi ki okudum ancak bir dahakine iki kere okurum.

Waxa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Mi Max 64 GB
Konular
3
kardeş defalarca telefon aldım aynı gün kargo olarak ve cuma günü kargoya verilen cumartesi elimde oldu yada gidip kendim aldım normalde 2 gün içinde kargo elinde oluyor aklına gelen bütün kargolar la çalıştım hiç bir sıkıntıda yaşamadım burda satıcın suçu kargoya verevcekki gelsin
bende bütün kargolarla çalıştım saat 18 de verilen kargoyu sabah 9 da aldığımıda biliyorum bir hafta verileni diğer hafta aldığımıda ve hatta gelen kargoyu etiket dahi bırakmayıp bilgi verilmeyip geri gönderdiklerini de arkadaş artık önemi yok gibisinden söyleyince dün veya bugün gibi algıladım doğum günü ve nitekim hani verilsede kargoda aksaklık olabilirdi onu göz önünde bulundursaydı anlamında yazdım ve 11 de imiş umarım bugün göndermişlerdir de 2 dün içerisinde ulaşır ne diyelim.

Üst Alt