Sohbet Bu fiyatlar nereye gidiyor böyle?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
199
Hiç Girmiyorum bu muhabbetlere :)
Sonu belli :D

sterman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Erman
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
4
BU dediğinize malsef katılmıyorum , " Değer "değer verilen yerde üretilir , Şu anda dünya için değerli olan şeyler maalesef hükumet politikası için önemli değildir.Zaten bu yüzden dünya ülkeleri tarafında gittikçe eziliyoruz devam da edecek bu durum ,

Şu videoyu unutmamak dileği ile

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Birde bu var tabiki yurt dışına göç yüzde 50 arttı ortalama ,

neden acaba ?

Hocam Türkiye'deki eğitim sistemi bilinçli olarak ilerleme sağlamıyor. Müfredat sürekli değişiyor, yeni sınav sistemleriyle uğraşan cocuklar kafalarini kaldiripta dunyanin nereye gittiğini anlamiyor, bilmiyor, bilmediği içinde sorgulama gereği duymuyor, sorgulayamiyor. Hepimiz bu evrelerden bir şekilde geçtik.
Bunu telefon üreticilerinin yaptığı planlı eskitmeden hiç bir farkı yok. Sorgulamayan, görmeyen,duymayan nesiller yetişiyor. Sorgulamayan insanda en çok siyasilerin işine geliyor. Çoğu zaman ağlanacak halimize gülüyoruz. Binali Yıldırım ülkedeki en iyi komedyenlerden biri güldürüyor ama düşündürmüyor o yüzden tüm basamakları üçer beşer tırmanıyor.
Allah yardımcımız olsun, ben gelecek adına umut falan göremiyorum.

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
BU dediğinize malsef katılmıyorum , " Değer "değer verilen yerde üretilir , Şu anda dünya için değerli olan şeyler maalesef hükumet politikası için önemli değildir.Zaten bu yüzden dünya ülkeleri tarafında gittikçe eziliyoruz devam da edecek bu durum ,

Şu videoyu unutmamak dileği ile

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Birde bu var tabiki yurt dışına göç yüzde 50 arttı ortalama ,

neden acaba ?

Saygı duyarım ancak bu ülke ne mevcut yöneticilerin ne de gelecek yöneticilerindir. Bu ülke Türk Halkı nındır.
"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." Mustafa Kemal Atatürk

Atamızın gösterdiği doğrultuda bu ülkenin payidar kalmasını sağlayacak olanlar bizleriz.

Sen , ben , öğretmen , avukat , işçi , çiftçi , mühendis , doktor , öğrenci ve niceleri çalışmaz , öğrenmez , kendini geliştirmez ve üretmez ise Bu cennet vatanda dalgalanan, uğruna binlerce şehit verilen ay-yıldızın ne anlamı kalır?

Her yönetici geçicidir.
Kalıcı olan ise Türkiye Cumhuriyeti dir.
Açılan yolda , gösterilen hedefe , durmadan yürümek için bu ülkenin her ferdi Taşın altına elini koymalıdır.
Uzatmadan konuşmamı tamamlayayım ,
"Neyleyim malı ,mevkiiyi ,serveti , Altında yaşadığım bir bayrak olmadıkça"

Son düzenleme:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
199
Yeni yapılan bir araştırmanın sonucu içler acısı.

Üniversite öğrencileri arasında yapılan araştırma da gençlerin %80 lik kısmı gelecekteki kariyer hedeflerinin devlet kademesinde memurluk olduğunu söylemiş.
Bu gençler arasında sadece %4 lük bir kısım kendi işini kurmak istediğini söylemiş.
Bu gençler arasında Üniversite seçiminde neye baktığı sorulduğunda, toplum içerisindeki saygınlığı denilmiş.
Nereye gidiyoruz sizce.

Edit: Dayanamadım girdim ya konuya :D

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Saygı duyarım ancak bu ülke ne mevcut yöneticilerin ne de gelecek yöneticilerindir. Bu ülke Türk Halkı nındır.
"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." Mustafa Kemal Atatürk

Tekrar diyorum Değer değer verilen yerde üretilir malesef Atatürk içinde toplumun büyük bir çoğunluğunun cebine girenden daha çok değer verdiğine inanmıyorum artık, keza Cumhuriyet içinde geçerli göçebe kabile olacağız deseler genede sorgulanmaz , sorgulansa çakma amerikan sistemine oy verilmezdi.

Artık Silivri soğuktur gibi bir esprimiz var halimiz ortada , bu gün zamlar bu kadar olmasa adamın cebine dokunmasaydı ki bu son kısmıdır, artık dönüşü yok bu sürecin batacaz ve çıka bilirsek çıkarız , bu günler iyi günlerimiz ses edenin terörist olduğu ülkeyiz metin akpınar da örneğidir ,

Hknmktv

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
3
Yeni yapılan bir araştırmanın sonucu içler acısı.

Üniversite öğrencileri arasında yapılan araştırma da gençlerin %80 lik kısmı gelecekteki kariyer hedeflerinin devlet kademesinde memurluk olduğunu söylemiş.
Bu gençler arasında sadece %4 lük bir kısım kendi işini kurmak istediğini söylemiş.
Bu gençler arasında Üniversite seçiminde neye baktığı sorulduğunda, toplum içerisindeki saygınlığı denilmiş.
Nereye gidiyoruz sizce.

Edit: Dayanamadım girdim ya konuya :D
Tam olarak beni yansıtıyor. Özel sektör insanı sömürüyor. Çarşı pazar desen adımını attın mı cepten 200 lira buhar. Hiç bir şey paralelinde gitmiyor. Eskiden bir söz vardı '' İran mı olacak ülke '' diye şimdi keşke İran olsa diye iç geçiriyoruz. Bu gidiş bizi Venezuela'ya götürücek kimsenin umurunda değil.

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Tekrar diyorum Değer değer verilen yerde üretilir malesef Atatürk içinde toplumun büyük bir çoğunluğunun cebine girenden daha çok değer verdiğine inanmıyorum artık, keza Cumhuriyet içinde geçerli göçebe kabile olacağız deseler genede sorgulanmaz , sorgulansa çakma amerikan sistemine oy verilmezdi.

Artık Silivri soğuktur gibi bir esprimiz var halimiz ortada , bu gün zamlar bu kadar olmasa adamın cebine dokunmasaydı ki bu son kısmıdır, artık dönüşü yok bu sürecin batacaz ve çıka bilirsek çıkarız , bu günler iyi günlerimiz ses edenin terörist olduğu ülkeyiz metin akpınar da örneğidir ,
Size bu durumun içinden çıkaracak olan bizleriz diyorum hocam. Ne yani oturup küstüm mü diyeceğiz?
Herkesin kendi tercihi ancak bir sorum var?
Yöneticilere göre mi bu ülke için çaba sarfedilmeli?
Bu anlayışa göre Atatürk ,Kurtuluş Savaşını başlatmaz ve bu ülkeyi yalnızlığa terk ederdi.

Atalarımdan emanet bu cennet vatanı ileriye , hak ettiği yerlere taşımak için kendimi geliştireceğime , çalışacağıma , üreteceğime ant içmiş 20 yaşında Endüstri Mühendisi adayı bir gencim .
Ben umutlu ve kararlı isem büyüklerimin benden kararlı umutlu ve biz gençlerin destekçisi olması gerekir.

Bu ülkeyi yalnızlığa terk edemezsiniz.
Kıymetlerimizin , değerlerimizin , asırlık kültürümüzün , potansiyelimizin farkında olalım.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Size bu durumun içinden çıkaracak olan bizleriz diyorum hocam. Ne yani oturup küstüm mü diyeceğiz?
Bu anlayışa göre Atatürk ,Kurtuluş Savaşını başlatmaz ve bu ülkeyi yalnızlığa terk ederdi.

Atalarımdan emanet bu cennet vatanı ileriye , hak ettiği yerlere taşımak için kendimi geliştireceğime , çalışacağıma , üreteceğime ant içmiş 20 yaşında Endüstri Mühendisi adayı bir gencim .
Ben umutlu ve kararlı isem büyüklerimin benden kararlı umutlu ve biz gençlerin destekçisi olması gerekir.

Kıymetlerimizin , değerlerimizin , asırlık kültürümüzün , potansiyelimizin farkında olalım.

Dediğim gibi batmadan çıkılmaz hele bir batalım çıkabilirsek çıkarız ,

Sorun şu ki batmadan böyle devam edecek , artık işgal diye bir şey yok, sömürme var , ve toplum bundan şikayetçi değil , audi merco havalarda uçuşuyor.

siegman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
mi5
Konular
0

Kurtuluş savaşı sırasında düşman belliydi.Şimdi kimle savaşıcaz , nereyi koruyacağız?
Yaşın benden genç .Ne güzel okuyorsunda. Sen eğitimine önem ver, yabancı dil öğren, kendini geliştir. Zamanı geldimi bu birikimler bu ülkede pek seni ön plana çıkarmaz ama kendini kurtarmak istediğinde bir işe yarayabilir.

tariktastan

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık Taştan
Cihazım
Pocophone F1
Meslek
EndüstriMüh. Öğr.
Konular
10
Dediğim gibi batmadan çıkılmaz hele bir batalım çıkabilirsek çıkarız ,

Sorun şu ki batmadan böyle devam edecek , artık işgal diye bir şey yok, sömürme var , ve toplum bundan şikayetçi değil , audi merco havalarda uçuşuyor.
Diyecek lafım yok size hocam.
Ben bu ülke için çabalayacağım.

Eleştri yapmak gibi eyleme geçmek de bir erdemdir.

Sadece eleştirmenin bir faydası yoktur.
Bu bayrağın altında yaşıyor isek çalışacağız , okuyacağız , gelişeceğiz , üreteceğiz. Akıl , mantık , bilgi yolundan sapmayacağız.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kurtuluş savaşı sırasında düşman belliydi.Şimdi kimle savaşıcaz , nereyi koruyacağız?
Yaşın benden genç .Ne güzel okuyorsunda. Sen eğitimine önem ver, yabancı dil öğren, kendini geliştir. Zamanı geldimi bu birikimler bu ülkede pek seni ön plana çıkarmaz ama kendini kurtarmak istediğinde bir işe yarayabilir.
Bu yönetim diğerleri gibi illaki değişir yerine nice niceleri gelir ancak yine bu ülkede yaşayan bizler olacağız.
Küserek , umutsuzluğa kapılarak bu durumdan maalesef çıkamayız.

Ben kendimi kurtarmak için okumuyorum. Edineceğim Bilgi birikiminbu ülkenin yararına olmayacaksa okumanım bir anlamı yok.

Maalesef biz gençlerin umudunun yanında sizlerin umutsuzluğunu , eyleme geçmek yada çabalamaktan bahsetmek yerine sadece eleştri yapmanız ve 'ne yapacağız ki?' demeniz bizleri desteklemiyor.

Asırlık ulu Türk Milletinin bu düşüncelere kapılması çok acı bir durum.

Yapacaksak hep beraber yapacağız.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt