Sohbet Bu fiyatlar nereye gidiyor böyle?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

xottoman

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi 5S 64
Meslek
Öğrenci
Konular
30
Markette, pazarda, internette ayrı ayrı fiyatlar. Her şey çok pahalı. Geçen sene 15 lira olan kılıf 1 sene geçmeden 30 lira olmuş. Neredeyse her şeye %100 zam gelmiş. İnsanlar neden her şeyin zamlandığını fark etmiyor büyük soygunu görmüyorlar da küçük resme poşete falan bakıyorlar? Bu devirde en iyi şey elindeki şeydir. Elinizdeki malın kıymetini bilin,mal canın yongasıdır ve ne kadar paranız da olsa tasarruflu yaşayın git gide daha kötüye gidiyoruz...

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Tarım ülkesinde biberin kilosu 12 TL domatesin kilosu 8.50 TL olmuş. Bu sadece en temel ihtiyacımız olan gıda da böyle. Allah sonumuzu hayır etsin.

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Enflasyon vs. Ama fırsatcilarda az değil herşeye gereğinden çok fazla zam yaptılar
o her dönem olur hocam
ama meydanı bunlara bırakırsanız
herkes yapmaya başlar

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oguz494

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Ekonomist
Konular
36
Markette, pazarda, internette ayrı ayrı fiyatlar. Her şey çok pahalı. Geçen sene 15 lira olan kılıf 1 sene geçmeden 30 lira olmuş. Neredeyse her şeye %100 zam gelmiş. İnsanlar neden her şeyin zamlandığını fark etmiyor büyük soygunu görmüyorlar da küçük resme poşete falan bakıyorlar? Bu devirde en iyi şey elindeki şeydir. Elinizdeki malın kıymetini bilin,mal canın yongasıdır ve ne kadar paranız da olsa tasarruflu yaşayın git gide daha kötüye gidiyoruz...
Bir ülkede üretim olmaz ve hazıra alisilirsa enflasyonda artar cari açıkta. Venezuela üretim yapmıyordu bu yüzden bu durumdalar. Ülkemiz vergi ülkesi olduğu için ayakta durmasını halka borçlu sizin dediğinize gelince dediğim gibi uretmezseniz fiyatlara katlanirsiniz :)

Ökkeş Kökleyen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ökkeş
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Bundan 20 yıl öncesini yaşamamış insanlar günümüzdeki lükslerine neredeyse küfür ediyorlar neden daha fazlasına sahip değilim diye !
Elbet her dönem şaşalı yaşayamazsınız bugün sahip olduğunuz şeylere şükredin ki yarın daha fazlasına kovuşasınız. Günümüz gençliğinin hiç yokluk çekmediği belli oluyor, en ufak bir ekonomik dalgalanmada yaygara koparılıyor, subhannallah !

oguz494

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Ekonomist
Konular
36
Bundan 20 yıl öncesini yaşamamış insanlar günümüzdeki lükslerine neredeyse küfür ediyorlar neden daha fazlasına sahip değilim diye !
Elbet her dönem şaşalı yaşayamazsınız bugün sahip olduğunuz şeylere şükredin ki yarın daha fazlasına kovuşasınız. Günümüz gençliğinin hiç yokluk çekmediği belli oluyor, en ufak bir ekonomik dalgalanmada yaygara koparılıyor, subhannallah !
Hocam yorumunuza saygım var ancak en ufak dalgalanma dediğiniz mayıstan itibaren devam ediyor ve devam edecek gibi görünüyor. En ufak dalgalanma bu ise halimize şükretmek yerine çalışıp ve düşünüp bilimle bir şeyler yapmak önemli değil midir? Sonuçta hiçbir şey yapmayıp Allah'tan istemek saçmadır, Allah çalışana emeğini verir her zaman..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt