Sohbet Bu fiyatlar nereye gidiyor böyle?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
Hayatımda ilk defa gördüm bu fiyatları..
Biber 14 TL
Patlıcan 14 TL
Yeşil fasulye 23 TL
Geçen cuma günü pazarda gördüğüm fiyatlar, market değil bildiğimiz pazar.

Eskişehirde yaşıyorum.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam saydığınız tüm ürünler yaz ürünleri, biz kışın ortasındayız. daha önceleri (geçtiğimiz yıl vb) fiyatları ne idi bilmiyorum ancak biz Ocak ayını bitirmiş şubata yelken açıyoruz kışın ortasındayız yani fiyatlarının yaz ayları gibi olmasını beklememelisiniz bence.

XiaoMiraç

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Miraç
Cihazım
Mi A2 Lite
Meslek
Öğrenci
Konular
29
Avrupa daki adama bakip bu seviyeye ulasmaliyiz elbette demeliyiz ama bunu yatarak bir avrupali kadar calismayarak katma değer katacak seyler uretmeyerek yapamayiz öyle degil mi once uretim olucak

Hocam yanliş anlamayin ama ekonomi ile alakali içinde saman sözcugu olan birinin düsuncelerini ben pek önemsemiyorum hayir cahilsiniz diyeceğim tartışma uzayacak gidecek şu saman olayini gözünu seveyim bir arastirin nedir ne değildir diye emin olun öğrendikten sonra bir daha kullanmayacaksiniz o sözcügü hayirli günler.
Gerçekleri görmek hoşunuza gitmeyecektir elbette. Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybettim.(Mevlana)

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
Bu konunun tartışıldığı milyon tane forum konu site var bir sonuç olmadı olmayacak , 90 öncesi nesil kaybolmadan da düzelmeyecek , bir onlar sıkıntı yaşadı çünkü zorluk gördü dert gördü darbe gördü v.s ,

Ama bunların hiç birini de kendilerinden bilmediler , yukarıda arkadaş yazmış 20 yıl öncesi adam zaten 30 yaşında olsa 20 yıl öncesi onu ilgilendirmiyor 10 yaşındaydı garip bir çeliş ki , Hala 1940 lar dan bahseden bir guru bar ülke de , siz ne yaptınız 90 larda kasa atan adamı Ecevite ne oldu ona mesela sivivri soğuk mu dedi mi ya da bu gün yapa bilir misin bunu ? Ya ftocu ya pkk ya deaş hangisini beğenirse artık

Halk neyse baştaki de odur , halk düzelmedikçe durumda düzelmez , düzeltilmeyecek te çünkü dış güçler var ve tek dertleri durup durup " ya bu türkler bişi yapsak da ayaklarını kaydıralım " gibi bir düşüncelerinin olması , ama o dış güçlere bu ülkenin ne değerleri satıldı kimsenin umrunda olmaması
bir böyle devam ederiz , sonuç da değişen bir şey olmaz ,

Atatürk hayatını okumadan bir kaynak aramadan dedikoduyla Atatürkçü olanlar ile onu sömürenler
Kuran ve Hz. Muhammed hayatını anladığı dilde okumadan masal dinleyerek müslüman olanlar oldukca

Bu yalan pazarlaması bitmez , bizden de bişi olmaz

WarLox

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mİ6
Meslek
Yazılım Geliştirme Uzmanı - Developer
Konular
1
Bundan daha iyisi yok diye buna veriyorum diyen bir kaç dost'a sesleniyorum.
Ülkede Ekonomi, tarım, hayvancılık, ticaret diplerde ve sadece dün şirketmizden 30 kişi çıkarıldı.
Suriyeli verilen kömürü, bizlere satıyor
Nacizane tavsiyem durumu ihtiyaçlardan yardımı esirgemeyin
Gelecek olan bundan daha kötüye kötüye düşürümez.

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
hocam saydığınız tüm ürünler yaz ürünleri, biz kışın ortasındayız. daha önceleri (geçtiğimiz yıl vb) fiyatları ne idi bilmiyorum ancak biz Ocak ayını bitirmiş şubata yelken açıyoruz kışın ortasındayız yani fiyatlarının yaz ayları gibi olmasını beklememelisiniz bence.

Yazı kışı geçtim 4 mevsim olanlar , mesela süt mesela peynir mesela deterjan v.s beyaz eşya mobilya , giyim daha say say bitmez yanı sebze meyve değil ki olay bir sadece onlar artık göze en çok batan soğan damı biberdemi yemiyelim yumurta olmuş 20 lira 30 lu

Bekar evde menemen yapmak 50 lira oldu maliyeti kilo ile malzemesini alsan ,

Yaşanmışdır 119 liraya prima bebek bezi 4 numara 2018 subat , şu an 210 lira

Bebek mamasına girmiyorum ağzımı bozarım o konuda , Yaşayan bilir,

Genel durum kimse kendinden başkasını düşünmüyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bundan 20 yıl öncesini yaşamamış insanlar günümüzdeki lükslerine neredeyse küfür ediyorlar neden daha fazlasına sahip değilim diye !
Elbet her dönem şaşalı yaşayamazsınız bugün sahip olduğunuz şeylere şükredin ki yarın daha fazlasına kovuşasınız. Günümüz gençliğinin hiç yokluk çekmediği belli oluyor, en ufak bir ekonomik dalgalanmada yaygara koparılıyor, subhannallah !

Ne desem boş , hakkınızda hayırlısı ,
Yokluk çektiyseniz gene o zamanın donemin deki insanların problemi çıkıp ses etselerdi baştakilere ki gene şu an ki düşüncedeki adamlar vardı başta , bu nesil istemiyor iste aynılarını çekmek de ses ediyorlar gene beğenmiyorsunuz yokluk mu çekelim illa eşit olmak için ki artık yokluk da değil mevzu bildiğin zengine uşaklığa doğru gidiyor iş ,

Son düzenleme:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Hocam pazar alışverişini hep ben yaparım. O yüzden bu kadar şaşkınım zaten. Ortalama %90 uçmuş fiyatlar.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Bundan 20 yıl öncesini yaşamamış insanlar günümüzdeki lükslerine neredeyse küfür ediyorlar neden daha fazlasına sahip değilim diye !
Elbet her dönem şaşalı yaşayamazsınız bugün sahip olduğunuz şeylere şükredin ki yarın daha fazlasına kovuşasınız. Günümüz gençliğinin hiç yokluk çekmediği belli oluyor, en ufak bir ekonomik dalgalanmada yaygara koparılıyor, subhannallah !
Bize ne 20 yıl öncesinden kardeşim?
Bugün durum bu.
Sizin yaşadığınız 20 yıl önceki ekonomik zorluklar, bugün yaşanan bu rezilliği haklı çıkartmaz.

tengrikutlubilge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
9
Aciz bilgisiz bir kardeşiniz olarak , üretim (tarım, sanayi,teknoloji) dışında taaaaa Osmanlı döneminden (orada da köylüleri vergiye boğarlardı) bugüne kadar şahsen tüm açığımızı vergiye bağladığımızdan evet çok zor yaşıyoruz ama bu tarihden ve tekerrür den ibaret , orantısız olan (kişi kurum) ve hava hariç her şeye ödediğimiz bu fazla fazla paralar olmasa idi bence avrupa da ki gibi asgari 1500 birime çalışan biri olarak yine rahat rahat geçinirdik. 1000 birime satılan iphone halk tarafından tepki görürken bu ne fiyat be kardeşim diyeee ! bizim ülkede maalesef 10.000 birim neredeyse...

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Aciz bilgisiz bir kardeşiniz olarak , üretim (tarım, sanayi,teknoloji) dışında taaaaa Osmanlı döneminden (orada da köylüleri vergiye boğarlardı) bugüne kadar şahsen tüm açığımızı vergiye bağladığımızdan evet çok zor yaşıyoruz ama bu tarihden ve tekerrür den ibaret , orantısız olan (kişi kurum) ve hava hariç her şeye ödediğimiz bu fazla fazla paralar olmasa idi bence avrupa da ki gibi asgari 1500 birime çalışan biri olarak yine rahat rahat geçinirdik. 1000 birime satılan iphone halk tarafından tepki görürken bu ne fiyat be kardeşim diyeee ! bizim ülkede maalesef 10.000 birim neredeyse...
13.999 TL :D şaka gibi..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt