Sohbet Bu 2000. mesajım olsun

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Hocam senden bahsetmesek olur mu,kambersiz düğün,düğün olur mu :)gcam konusunda çok yardımcı oldun bana,aynı ayarları iki kez gönderdin bıkmadan usanmadan.hocam çok uzun yazmışsın hiç sevmem uzun yazı okumayı :)hayat değişken ne zaman ne olacağı maalesef belli olmuyor.gece uyurken le uyanık arası birşeyler gördüm,gördüklerim gerçek miydi yoksa hayal miydi bilmiyorum mesela.

Hocam çokda uzun değil ama :) rica ederim hocam bir şekilde çözdük ya önemli olan o. Tabiki hocam yaşayıp görebiliyoruz ancak olacakları :)
[doublepost=1528713902,1528713883][/doublepost]
ozgrcvdr hocam 2000. mesajınız hayırlı olsun darısı 20000. mesaja :)

buraoca2 hocam bir mahsuru yoksa siz hangi şehirde yaşıyorsunuz acaba?

Eskişehirde yaşıyorum hocam.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam çokda uzun değil ama :) rica ederim hocam bir şekilde çözdük ya önemli olan o. Tabiki hocam yaşayıp görebiliyoruz ancak olacakları :)
[doublepost=1528713902,1528713883][/doublepost]

Eskişehirde yaşıyorum hocam.

Aslında Eskişehir de oldukça gelişmiş bir şehir ama sizin düzeyinizde bilgiyi işleyebilecek kapasitede bir iş yeri bulunmamasına cidden şaşırdım. Eğer bir gün İstanbul'a taşınmayı düşünürseniz mutlaka haberleşelim hocam :)

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Tespitler yerinde ve güzel ozgrcvdr hocam. Sizlerin sayesinde dahada büyüyen büyük bir aileyiz :) 8=)8=)
Valla içimden geçenleri yazdım hocam :)aile iyice büyüsün hocam,xiaomi de artık resmi olarak gelsin ama cihazlar çok pahalıya satılmasın :)

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Valla içimden geçenleri yazdım hocam :)aile iyice büyüsün hocam,xiaomi de artık resmi olarak gelsin ama cihazlar çok pahalıya satılmasın :)
Saf ve art niyet olmadan yazılan bir mesaj :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Aslında Eskişehir de oldukça gelişmiş bir şehir ama sizin düzeyinizde bilgiyi işleyebilecek kapasitede bir iş yeri bulunmamasına cidden şaşırdım. Eğer bir gün İstanbul'a taşınmayı düşünürseniz mutlaka haberleşelim hocam :)

Çok teşekkür ederim Hocam ilginiz ve alakaniz için. Yok hocam is imkani olarak çok kısıtlı bir şehir. Ya fabrika işçisi olacaksiniz (ki Mühendisleri de işçi olarak almıyorlar), ya da sektörlere yeni giriş yapacak iseniz tanıdığıniz olacak. Ya da belli başlı yerlere üye olacaksınız (siyasete girmemek için bu kadarını belirtiyorum.)

Jeoloji Mühendisiyim, Mühendislik bitince Öğrenci imkanlari devam etsin diye İşletme yönetimi okudum sonrasında Acikogretimden. Daha sonra da, hazır çalışıyor iken (2 yıl Ön Muhasebe ve Satış temsilciliği yaptım), 4 yıla tamamlayayim, hem mesleki olarak da faydası olur diye düşünerek Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünü okudum (Bu dönem mezun oldum), Yine Acikogretim bölümü fakat Fakülte olarak İktisat Fakültesi diye geçiyor. Ayni zamanda C sınıfı İş Güvenliği Uzmanligi sertifikasini da aldim geçtimiz yil.

Mesleki olarak Eskişehirde ne yazıkki potansiyel yok, ancak İstanbul depremi olduktan sonra İş olanaklari açılacak ne yazıkki. Çevre illerdeki başvurularda da İllaki tecrübe aranıyor maaş olarak Asgari ücret üzerinde verilen yerlerde, ayni şekilde İş Güvenliği uzmanligi içinde. Diger türlü Verilen maaş Asgari ücret ki; sürekliliğine de güvenemiyorsun ne yazıkki, çevre illerde bu para ile nasıl yaşam sürersin düşünen yok. Güvenebilsem, en azindan tecrübe kazanmak için isterim ama. Fakat asgari ücret veren yerlerin de düşüncesi belli ne yazıkki, o kadar işsiz var ki bu kişi gitse yarın yeni birini alırım diye. Şirket sahibinin işi gücü aksamis çalışan degisikliginde, hiç umrunda değil yani. Yeterki maaşı düşük versin, her dediği yapılsın.

2 yil Ön Muhabebe ve Satış temsilciliginden sonra, 6 ay kadar Mta da Mühendislik İşçisi olarak çalıştım hocam. Sonrasinda Eskişehirdeki Proje bitti, bizde ayrıldık. Bakalim bir aksilik olmaz ise Bayram sonrası tekrar Eskişehire Kömür Santrali kurulması için tekrar gelecekler, şu anda yine aynı pozisyon için bekliyorum.

ertndrsn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
76
Bir solukta okudum. Çok güzel yazmışsınız hocam. Allah yolunuzu açık etsin. :)

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
başlıkta da belirttiğim gibi 2000. mesajım yada yorumum böyle olsun istedim.17 nisan 2017 de üye olduğum bu foruma üye oluş amacım ekran resminde de görüldüğü üzere sadece --SEFA-- hocama bir msj yazıp kendisinden bir adet telefon almaktı, belki telefonu alıp arkamı dönüp gidebilir bir daha da bu siteye uğramayabilirdim.ama öyle olmadı böyle oldu :)bu sitede insana bağımlılık yapan bi sihir var gerçekten.buraya gerçekten alıştım ve bu alışkanlık diğer sosyal medya (face,instagram,twitter) alışkanlıklarımı da azalttı iyi de oldu.en çok girdiğim baktığım takip ettiğim tek site bu oldu.
2017 ekimden 2018 mayıs sonuna kadar boştaydım ve çalışmıyordum, teli elime 10 kere alıyorsam 8.5 tanesi siteye girip bakmak içindi,kim ne yazmış kim ne paylaşmış kim hangi sıkıntıyı yaşamış vs.bildiklerim ve tecrübelerim dahilinde sorunu olan problem yaşayan arkadaşlara yardımcı olmaya çalıştım.yardımcı olupta sonra "keşke yardımcı olmasaydım" dediğim insanlar da oldu,o insanlar genelde xiaomi marka tel alıp problem yaşayan,yaşadığı problemi google da aratınca bu siteyle karşılaşıp bu siteye üye olan,sorunu hemen çözülsün diye büyük bi pres yapıp sorunu çözüldükten sonra bi daha da buraya;taa ki bi daha problem daha yaşayınca gelen insanlardır.insanların büyük yada ufak bi yardım aldığında teşekkür etmemeleri bi teşekkürü çok görmelerini bugüne kadar hiç tasvip etmedim ve etmiyorum.beni boşverelim burda dünya kadar bilgi birikim sahibi ustalar var.adam konu açıyor yardım istiyor,benim bile bilmediğim bişeyi değerli bi ustamız çözüme kavuşturuyor ama adam bi teşekkür bile etmiyor.zaman zaman o teşekkür etmeyen arkadaşların yerine çözümü sunan ustaya ironi yapıp ben teşekkür ediyorum.sözüm meclisten dışarı,teşekkür eden etmesini bilen çok arkadaş var;kendim için değil genel olarak söylüyorum Allah onlardan razı olsun.yardım alıp çözüme ulaşıp bi teşekkürü çok gören arkadaşlara da diyeceğim o ki bi teşekkür size bişey kaybettirmez küçültmez kişiliğinizden taviz verdirmez,aksine problemle karşılaşınca insanlar size daha şevkle yardımcı olur.yazı uzun olabilir aklımdan geçen herşeyi yazmak istiyorum :)

Özellikle site yetkilileri kendilerine özel mesaj yazılmasına uyuz oluyorlar.haklı olarak da "problem varsa özel mesaj atmayın konu açın" diyorlar.ben araştırmayı çok seven biriyim,genelde problemlerimi google da aratarak bulan çözüme kavuşmaya çalışan biriyim ama nadiren de olsa kendilerine özel msj yazıyorum,anlamadığım içinden çıkamadığım bişey olunca yazıyorum,sağolsunlar gerçekten samimi bi şekilde yardımcı oluyorlar.enson hakan hocama bi oyun hakkında yazmıştım sağolsun elinden geleni yaptı.daha pek çok işinin erbabı ustaya özel mesaj yazdım hepsine tekrardan (hiddenking,cantara,skorpi,zenex,lopus,codered,buraoca2,monvance,ottoman,gözdemir,,chatin62 ve şuan ismi aklıma gelmeyen ustalar)tüm samimiyetimle teşekkür ederim.

Sudan asıllı kocaeli doğumluyum 40 yaşındayım,aslında ağzı bozuk biriyim,bi bakıma kendimi terbiye ettiğim tek site burası.başta dedim ya burası sihirli diye,gerçekten de öyle :)her türlü eleştiriye (bu konu ve açıklamalarım da dahil) açığım ama asla haksızlığa gelemem gelmem.burda genelde herkes birbirine siz diye hitap ediyor bundan çok memnunum gerçekten,ben bunu pek yapamıyorum o yüzden kimsenin bunu saygısızlık olarak algılamasını istemiyorum,öyle alışmış öyle büyümüşüm.burdaki herkese saygı duyuyorum,zaten bazen aksi olumsuz bi durum olduğunda tavrımı net belirtiyorum.burdaki bazı hocalarımın affına sığınarak bazılarını bazı terimlerle ilişkilendirdim;mesela sefa hocam emin (güvenilir) satıcı.skorpi hocam ters köşe, ottoman hocam konu kilit,hiddenking hocam forum kuralları, zenex hocam 64 bit,codered hocam kesin çözüm,buraoca hocam meraklı mucit,cantara hocam bilinmeyen denklem açıklayıcısı-çözücüsü,hakanquven sonra bakarım.. ayrıca acil yardım cılar telefon kapandı açılmıyor cular var onlar sürekli değişiyor.şuan bu mesajı yazarken tam ismi aklıma gelmeyen o yüzden isimlerini yazamadığım arkadaşlar da var onu da belirteyim.bu isimlendirme ve ilişkilendirmeleri lütfen kimse yanlış anlamasın.bunlar sadece bazen aklıma gelen isimlendirme-ilişkilendirme.asla kötü bi amaç taşımıyor beslemiyor.istenirse silinebilir düzenlenebilir.

Çocukluğum futbolla geçti küçükken bana pele derlerdi,herkesi çalımlayıp goller atardım.iki mahalle arasında oturduğum için mahalle maçlarında benim için kavga çıkardı (özgür bizden olacak bizim mahallede oturuyor diye)17 yaşında lisanslı futbolcu oldum,takımım amatör ligde şampiyon oldu.o zamanlar 3. lig takımı petrolofisi spor istedi beni.benim takım beni vermedi önümü kesti futboldan soğuttu.derken Kocaeli futbol karmasına seçilen 40 kişiden biri oldum gitmedim.sonra arkadaş ortamı ile sigaraya başladım,bi yandan da oynamaya devam ediyordum.sonra kıbrısa askere gittim orda tabur ve alay takımında oynadım.ordu milli futbol takımına seçildim ama katılmadım 99 depremi oldu izine geldim,izinde sevgilimi bırakamadım 45 gün izin yetmedi bi hafta geç döndüm birliğime ve bi hafta geç terhis oldum.askerden sonra lisanslı olduğum futbol takımı bana (3. lige oynayan derince belediyede banko ilk 11 de oyna) dediler kabul etmedim.artık futbol benim içim bitmişti.devam etseydim messi tarzı bi futbolcu olacaktım ama belki daha iyi ama maalesef.sonra lassa lastik fabrikasına girdim kadrolu çalıştım.aldığım maaş harca harca bitmiyordu.yılların özlemiyle alışveriş yapıyordum.elektronik giyim kuşama harcıyordum parayı çünkü küçükken aynı ayakkabıyı 2-3 bayram giydiğimi hiç unutmadım.telefonu olmadığı için sevgilisiyle msjlaşamayan sürekli gittiğim bi cafe çalışanına,gittim iyisinden sıfır bi cep telefonu aldım.dilencilere o zamanın parasıyla 20 milyondan aşağı vermezdim.tabi gerçekten ihtiyacı olduğunu hissedersem.elim çok açık olduğu için kredi kartlarımın patlaması çok uzun sürmedi :) derken fabrikada benim üstüme oynayan hemşehrimin yalan dolan beyanlarıyla fabrikadan karşılıklı feshle ayrıldım.öyle güzel bi tazminat verdiler ki iyiki ayrılmışım diyecektim nerdeyse.babamla aramız iyi olmadığı için fabrikadan ayrılınca yakın bi akrabamda kaldım iki üç ay.tabi bu arada çevremdeki insanlar da azaldı fabrikadan ayrılınca.tazminatım bitince sevgilim de terketti beni bi bahane bulup :)o ara insanları daha iyi tanıdım.sonra alanya ya otelde çalıştım,masörlük ve tellaklık yaptım.belki hayatım boyunca yanına bile yaklaşamayacağım o güzel rusları ben temizliyor yıkıyordum.tellaklığı dürüstçe yaptığım için bazı müşterilerim ben izinli olduğum günler yıkanmadan geri dönüyorlardı.orda çalışanlar arasında bi haksızlık gördüm,bunu patrona söyledim ama çözüm bulamadı.bende apar topar işten ayrıldım.kimseye haber vermeden işten ayrıldım ve daha önceden internette tanıştığım istanbullu bi bayanın evine yerleştim.tek yaşıyordu ve kapısını bana açmıştı.ben yerleştikten 3 gün sonra ailesiyle tatile gitti.onu aradım "biz daha yeni tanıştık,içinde her türlü değerli elektronik olan evi bana bırakıp nasıl tatile gidersin,ya ben hırsızsam bana nasıl bu şekilde güveniyorsun" dedim.öyle birşey yapmayacağını çok iyi biliyorum hissediyorum dedi.dedim eyvallah :) derken moda da john's coffee de işe girdim.kısa sürede kahve yapmayı bana öğreten kişiden daha güzel kahveler yaptım,kendi uydurduğum kahvelerim de oldu ve bazı müşteriler kahvelerime bağımlı oldu ve arkadaşlarını bile getirdiler özel kahvelerim için.müşteriler genelde zengindi durumu iyiydi.kimi senarist kimi yazar kimi fabrika sahibi kimi öğrenciydi iyi bahşiş veriyorlardı,maaştan çok bahşiş alıyorduk.genç bi çift ve 4-5 yaşında bi erkek çocukları vardı.çocuk beni ilk gördüğünde (siyah olduğum için) korkmuş ve ağlamıştı.sonra bi şekilde o çocukla kanka olduk.onu kucağıma yada sırtıma alıp cafeyi dolaşıyorduk müşterilerden sipariş bile alıyorduk patron ve müşteriler dahil herkes memnundu.brni duygulandıran ise;ilk geldiğinde benden korkan o çocuk benim izinli olduğum birgün gelip beni göremeyince cafede kıyamet kopartmış "özgür abim yoksa oturmayalım-gidelim" diye.bayan evarkadaşıma normal arkadaş gözüyle bakıyordum meğer o bana aşıkmış, düşüncesini söyledi nazikçe reddettim o günden sonra uyuz oldu bana.işteki başarımı çekemeyen ustamla bir olup hem işten hemde evden ayağımı kaydırdılar :)izmite ailemin yanına dönerek cafe işlerinde çalıştım kimi müşteriyi cafeden kovdum kimine bedava çay verdim hep olduğum gibi oldum.cafeye gelen bi ajans sahibi beni bi dizide oynamam için teklifte bulundu.bir zamanlar ormanlı kıyam dizisinde türkan şorayın haremağası oldum.o nereye ben oraya (özel tip figüran olarak)dizi 21 bölüm sürdü bitti,bende ajanstan maddi olarak kazık yediğimi öğrendim kim ajansın başına yakın bi arkadaşım geçmişti.tiyatro ve dizi teklifleri gelse de o defteri kapattım.bi anda kendimi inşaay sektöründe buldum.dış cephe cam kompozit vs.20. kat 30. kat heyecan adrenalin sepet iskele kötü çalışma şartları ile birkaç senem geçti.

2000. yorumum böyle olsun istedim.uzun oldu biliyorum,uzun yazı okumayı hiç sevmiyorum ama yazmayı severim :)
helal olsun clap~~

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Benimde; 2000. Mesajımın bu konuda olmasını istedim ama küçük bir dikkatsizlik sonucu +1 oldu... drunk~~

Güzel konu, okurken hiç bitmesin istedim. Teşekkürler Özgür kardeşim. Yes~~

Edith; +1 olmamış tam 2000 olmuş, ekran görüntüsünü de ekleyelim dursun. :)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Trissandom

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Pocophone F1
Konular
61
Abi sen 40 yaşında mısın harbi mi? :D
Ben de hocam diye takılıyorum mesajdan falan yardım isterken, özelden de yardımı tek senden istedim, eyvallah :D

Üst Alt