Sohbet Bu 2000. mesajım olsun

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
2000. Mesajı hayırlı olsun hocam , daha nice Xiaomi modellerinde görüşmek ümidiyle :)
Teşekkür ederim hocam,sayende. telimden çok memnunum açıkçası ama insanoğlu biraz açgözlü malum.nubia z17s-z18-mi8 serisi hepsi benim olsun istiyorum.15 gündür bi yerde çalışıyorum bakalım zaman bize neler gösterecek :)
[doublepost=1528643692,1528643500][/doublepost]
Nice 2000 mesajlara.. Çok samimi ve içten olan oldukça uzun mesajınızı bir çırpıda okuyuverdim. Sizin de kandiliniz mübarek olsun ve Allah İnşallah herşeyi gönlünüze göre versin... Ters köşe Skorpi'den sevgilerle

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
Hocam senin okuman ayrı bi güzellik çünkü bazen gözlerim görmüyor diye yakınıyorsun.teşekkür ederim bu yüzden.hepimizin kandili mübarek olsun inşallah dualarımız kabul olsun skorpi hocam bi an önce mi max3 üne kavuşsun :)

__SEFA__

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SEFA
Cihazım
mix 3
Konular
15
Teşekkür ederim hocam,sayende. telimden çok memnunum açıkçası ama insanoğlu biraz açgözlü malum.nubia z17s-z18-mi8 serisi hepsi benim olsun istiyorum.15 gündür bi yerde çalışıyorum bakalım zaman bize neler gösterecek :)
Hocam senin okuman ayrı bi güzellik çünkü bazen gözlerim görmüyor diye yakınıyorsun.teşekkür ederim bu yüzden.hepimizin kandili mübarek olsun inşallah dualarımız kabul olsun skorpi hocam bi an önce mi max3 üne kavuşsun :)
Daha iyi telefon elbet olur hocam , Allah hayırlı iş hayırlı aş nasip etsin :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
başlıkta da belirttiğim gibi 2000. mesajım yada yorumum böyle olsun istedim.17 nisan 2017 de üye olduğum bu foruma üye oluş amacım ekran resminde de görüldüğü üzere sadece --SEFA-- hocama bir msj yazıp kendisinden bir adet telefon almaktı, belki telefonu alıp arkamı dönüp gidebilir bir daha da bu siteye uğramayabilirdim.ama öyle olmadı böyle oldu :)bu sitede insana bağımlılık yapan bi sihir var gerçekten.buraya gerçekten alıştım ve bu alışkanlık diğer sosyal medya (face,instagram,twitter) alışkanlıklarımı da azalttı iyi de oldu.en çok girdiğim baktığım takip ettiğim tek site bu oldu.
2017 ekimden 2018 mayıs sonuna kadar boştaydım ve çalışmıyordum, teli elime 10 kere alıyorsam 8.5 tanesi siteye girip bakmak içindi,kim ne yazmış kim ne paylaşmış kim hangi sıkıntıyı yaşamış vs.bildiklerim ve tecrübelerim dahilinde sorunu olan problem yaşayan arkadaşlara yardımcı olmaya çalıştım.yardımcı olupta sonra "keşke yardımcı olmasaydım" dediğim insanlar da oldu,o insanlar genelde xiaomi marka tel alıp problem yaşayan,yaşadığı problemi google da aratınca bu siteyle karşılaşıp bu siteye üye olan,sorunu hemen çözülsün diye büyük bi pres yapıp sorunu çözüldükten sonra bi daha da buraya;taa ki bi daha problem daha yaşayınca gelen insanlardır.insanların büyük yada ufak bi yardım aldığında teşekkür etmemeleri bi teşekkürü çok görmelerini bugüne kadar hiç tasvip etmedim ve etmiyorum.beni boşverelim burda dünya kadar bilgi birikim sahibi ustalar var.adam konu açıyor yardım istiyor,benim bile bilmediğim bişeyi değerli bi ustamız çözüme kavuşturuyor ama adam bi teşekkür bile etmiyor.zaman zaman o teşekkür etmeyen arkadaşların yerine çözümü sunan ustaya ironi yapıp ben teşekkür ediyorum.sözüm meclisten dışarı,teşekkür eden etmesini bilen çok arkadaş var;kendim için değil genel olarak söylüyorum Allah onlardan razı olsun.yardım alıp çözüme ulaşıp bi teşekkürü çok gören arkadaşlara da diyeceğim o ki bi teşekkür size bişey kaybettirmez küçültmez kişiliğinizden taviz verdirmez,aksine problemle karşılaşınca insanlar size daha şevkle yardımcı olur.yazı uzun olabilir aklımdan geçen herşeyi yazmak istiyorum :)

Özellikle site yetkilileri kendilerine özel mesaj yazılmasına uyuz oluyorlar.haklı olarak da "problem varsa özel mesaj atmayın konu açın" diyorlar.ben araştırmayı çok seven biriyim,genelde problemlerimi google da aratarak bulan çözüme kavuşmaya çalışan biriyim ama nadiren de olsa kendilerine özel msj yazıyorum,anlamadığım içinden çıkamadığım bişey olunca yazıyorum,sağolsunlar gerçekten samimi bi şekilde yardımcı oluyorlar.enson hakan hocama bi oyun hakkında yazmıştım sağolsun elinden geleni yaptı.daha pek çok işinin erbabı ustaya özel mesaj yazdım hepsine tekrardan (hiddenking,cantara,skorpi,zenex,lopus,codered,buraoca2,monvance,ottoman,gözdemir,,chatin62 ve şuan ismi aklıma gelmeyen ustalar)tüm samimiyetimle teşekkür ederim.

Sudan asıllı kocaeli doğumluyum 40 yaşındayım,aslında ağzı bozuk biriyim,bi bakıma kendimi terbiye ettiğim tek site burası.başta dedim ya burası sihirli diye,gerçekten de öyle :)her türlü eleştiriye (bu konu ve açıklamalarım da dahil) açığım ama asla haksızlığa gelemem gelmem.burda genelde herkes birbirine siz diye hitap ediyor bundan çok memnunum gerçekten,ben bunu pek yapamıyorum o yüzden kimsenin bunu saygısızlık olarak algılamasını istemiyorum,öyle alışmış öyle büyümüşüm.burdaki herkese saygı duyuyorum,zaten bazen aksi olumsuz bi durum olduğunda tavrımı net belirtiyorum.burdaki bazı hocalarımın affına sığınarak bazılarını bazı terimlerle ilişkilendirdim;mesela sefa hocam emin (güvenilir) satıcı.skorpi hocam ters köşe, ottoman hocam konu kilit,hiddenking hocam forum kuralları, zenex hocam 64 bit,codered hocam kesin çözüm,buraoca hocam meraklı mucit,cantara hocam bilinmeyen denklem açıklayıcısı-çözücüsü,hakanquven sonra bakarım.. ayrıca acil yardım cılar telefon kapandı açılmıyor cular var onlar sürekli değişiyor.şuan bu mesajı yazarken tam ismi aklıma gelmeyen o yüzden isimlerini yazamadığım arkadaşlar da var onu da belirteyim.bu isimlendirme ve ilişkilendirmeleri lütfen kimse yanlış anlamasın.bunlar sadece bazen aklıma gelen isimlendirme-ilişkilendirme.asla kötü bi amaç taşımıyor beslemiyor.istenirse silinebilir düzenlenebilir.

Çocukluğum futbolla geçti küçükken bana pele derlerdi,herkesi çalımlayıp goller atardım.iki mahalle arasında oturduğum için mahalle maçlarında benim için kavga çıkardı (özgür bizden olacak bizim mahallede oturuyor diye)17 yaşında lisanslı futbolcu oldum,takımım amatör ligde şampiyon oldu.o zamanlar 3. lig takımı petrolofisi spor istedi beni.benim takım beni vermedi önümü kesti futboldan soğuttu.derken Kocaeli futbol karmasına seçilen 40 kişiden biri oldum gitmedim.sonra arkadaş ortamı ile sigaraya başladım,bi yandan da oynamaya devam ediyordum.sonra kıbrısa askere gittim orda tabur ve alay takımında oynadım.ordu milli futbol takımına seçildim ama katılmadım 99 depremi oldu izine geldim,izinde sevgilimi bırakamadım 45 gün izin yetmedi bi hafta geç döndüm birliğime ve bi hafta geç terhis oldum.askerden sonra lisanslı olduğum futbol takımı bana (3. lige oynayan derince belediyede banko ilk 11 de oyna) dediler kabul etmedim.artık futbol benim içim bitmişti.devam etseydim messi tarzı bi futbolcu olacaktım ama belki daha iyi ama maalesef.sonra lassa lastik fabrikasına girdim kadrolu çalıştım.aldığım maaş harca harca bitmiyordu.yılların özlemiyle alışveriş yapıyordum.elektronik giyim kuşama harcıyordum parayı çünkü küçükken aynı ayakkabıyı 2-3 bayram giydiğimi hiç unutmadım.telefonu olmadığı için sevgilisiyle msjlaşamayan sürekli gittiğim bi cafe çalışanına,gittim iyisinden sıfır bi cep telefonu aldım.dilencilere o zamanın parasıyla 20 milyondan aşağı vermezdim.tabi gerçekten ihtiyacı olduğunu hissedersem.elim çok açık olduğu için kredi kartlarımın patlaması çok uzun sürmedi :) derken fabrikada benim üstüme oynayan hemşehrimin yalan dolan beyanlarıyla fabrikadan karşılıklı feshle ayrıldım.öyle güzel bi tazminat verdiler ki iyiki ayrılmışım diyecektim nerdeyse.babamla aramız iyi olmadığı için fabrikadan ayrılınca yakın bi akrabamda kaldım iki üç ay.tabi bu arada çevremdeki insanlar da azaldı fabrikadan ayrılınca.tazminatım bitince sevgilim de terketti beni bi bahane bulup :)o ara insanları daha iyi tanıdım.sonra alanya ya otelde çalıştım,masörlük ve tellaklık yaptım.belki hayatım boyunca yanına bile yaklaşamayacağım o güzel rusları ben temizliyor yıkıyordum.tellaklığı dürüstçe yaptığım için bazı müşterilerim ben izinli olduğum günler yıkanmadan geri dönüyorlardı.orda çalışanlar arasında bi haksızlık gördüm,bunu patrona söyledim ama çözüm bulamadı.bende apar topar işten ayrıldım.kimseye haber vermeden işten ayrıldım ve daha önceden internette tanıştığım istanbullu bi bayanın evine yerleştim.tek yaşıyordu ve kapısını bana açmıştı.ben yerleştikten 3 gün sonra ailesiyle tatile gitti.onu aradım "biz daha yeni tanıştık,içinde her türlü değerli elektronik olan evi bana bırakıp nasıl tatile gidersin,ya ben hırsızsam bana nasıl bu şekilde güveniyorsun" dedim.öyle birşey yapmayacağını çok iyi biliyorum hissediyorum dedi.dedim eyvallah :) derken moda da john's coffee de işe girdim.kısa sürede kahve yapmayı bana öğreten kişiden daha güzel kahveler yaptım,kendi uydurduğum kahvelerim de oldu ve bazı müşteriler kahvelerime bağımlı oldu ve arkadaşlarını bile getirdiler özel kahvelerim için.müşteriler genelde zengindi durumu iyiydi.kimi senarist kimi yazar kimi fabrika sahibi kimi öğrenciydi iyi bahşiş veriyorlardı,maaştan çok bahşiş alıyorduk.genç bi çift ve 4-5 yaşında bi erkek çocukları vardı.çocuk beni ilk gördüğünde (siyah olduğum için) korkmuş ve ağlamıştı.sonra bi şekilde o çocukla kanka olduk.onu kucağıma yada sırtıma alıp cafeyi dolaşıyorduk müşterilerden sipariş bile alıyorduk patron ve müşteriler dahil herkes memnundu.brni duygulandıran ise;ilk geldiğinde benden korkan o çocuk benim izinli olduğum birgün gelip beni göremeyince cafede kıyamet kopartmış "özgür abim yoksa oturmayalım-gidelim" diye.bayan evarkadaşıma normal arkadaş gözüyle bakıyordum meğer o bana aşıkmış, düşüncesini söyledi nazikçe reddettim o günden sonra uyuz oldu bana.işteki başarımı çekemeyen ustamla bir olup hem işten hemde evden ayağımı kaydırdılar :)izmite ailemin yanına dönerek cafe işlerinde çalıştım kimi müşteriyi cafeden kovdum kimine bedava çay verdim hep olduğum gibi oldum.cafeye gelen bi ajans sahibi beni bi dizide oynamam için teklifte bulundu.bir zamanlar ormanlı kıyam dizisinde türkan şorayın haremağası oldum.o nereye ben oraya (özel tip figüran olarak)dizi 21 bölüm sürdü bitti,bende ajanstan maddi olarak kazık yediğimi öğrendim kim ajansın başına yakın bi arkadaşım geçmişti.tiyatro ve dizi teklifleri gelse de o defteri kapattım.bi anda kendimi inşaay sektöründe buldum.dış cephe cam kompozit vs.20. kat 30. kat heyecan adrenalin sepet iskele kötü çalışma şartları ile birkaç senem geçti.

2000. yorumum böyle olsun istedim.uzun oldu biliyorum,uzun yazı okumayı hiç sevmiyorum ama yazmayı severim :)

Hocam benden de bahsettiğiniz için teşekkür ederim :) Eskiden daha fazla ugrastirdik ama, hayat bizi de yorunca eskisi kadar kafa yoruyorum artık bende. Eskiden bir şekilde oldurmaya çalışırdik, olumsuz sonuçla karşılaştikca. Artik bizde arastirip, olmuyorsa işin kolayına kaçmaya başladık. Eğitim sistemimiz sağolsun, bizim gibi insanları eledi ne yazıkki. Yoksa Ilkokulda bile resim dersinde herkes manzara, çiçek, böcek çizerdi; ben araç için far tasarimi, Ekran Kartı fan tasarımı gibi metaryeller üzerine çizerdim. Elektrik - Elektronige de pek ilgim olmayinca sonrasinda, orada kaldi ne yazıkki, eğitim sistemimizde bizi Matematik - Fen konularında Proje - Deney - Araştırma haricinde sadece Kitabi bilgi üzerine çalışmaya zorladi. Şuanda bende sizle benzer durumdayım aslına bakarsaniz, iş olanaklari kısıtlı birde benim açımdan. Is başvurusu yapıyorum, kimisi için yetersiz (bunu her zaman kabul ederim), kimisi için ise o işte çalışmak için fazla iyiymisim. Bastan maaşı kabul etmezsin deniliyor, maaş sorun değil o alanda kendimi geliştirmek istiyorum diyorum ama nafile. Biz çalışıp çabalayıp okuldan normal sürede mezun olduk ama, tanıdık olmadığı için Okula bizim kadar ilgi göstermeyen, derslerle alakasi olmayıp 8-9 senede bitiren kişiler tanidiklari olduklari için iyi yerlerde başladılar islere. Bizde halen kovalayalim diye uğraşıyoruz. Hayat ne yazıkki böyle. Şükür sagligimiz saatimiz yerinde. En önemlisi de bu. Mal - Mülk - Para gelip geçer ama, en önemlisi hakederek yaşamak. Haketmedigim ne malı ne de kazancı isterim. Ne de birisinin üzerine basip geçerek biryere gelmeyi...

Kesinlikle öyle düşünmeyin, parayla satın alinamayacak tecrübeler kazanmissiniz. Zor ve meşakkatli yollardan geçmişsiniz, bu sizin hayata daha fazla tutunmanizi sağlamış gördüğüm kadarı ile. Ümidinizi hiçbir zaman yitirmeyin. Ne güzel genç gösteriyorsunuz, hayat size daha nice kapilar açacaktır.

Umarım hayat bizler için çok daha iyi olur.

Hayirli kandiller dilerim :)

TheRosguest

Uzman Üye
Kıdemli Üye
Emekli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eymen
Cihazım
Mi max2
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Mal sahibi, mülk sahibi, hani bunun ilk sahibi? Mal da yalan, mülk de yalan var birazda sen oyalan... Hayatınızda anladığım kadarıyla prensipleriniz için büyük şansları tepmişsiniz, ne diyeyim Allah işinizi rast getirsin inşallah her şey gönlünüzce olur... :)

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam benden de bahsettiğiniz için teşekkür ederim :) Eskiden daha fazla ugrastirdik ama, hayat bizi de yorunca eskisi kadar kafa yoruyorum artık bende. Eskiden bir şekilde oldurmaya çalışırdik, olumsuz sonuçla karşılaştikca. Artik bizde arastirip, olmuyorsa işin kolayına kaçmaya başladık. Eğitim sistemimiz sağolsun, bizim gibi insanları eledi ne yazıkki. Yoksa Ilkokulda bile resim dersinde herkes manzara, çiçek, böcek çizerdi; ben araç için far tasarimi, Ekran Kartı fan tasarımı gibi metaryeller üzerine çizerdim. Elektrik - Elektronige de pek ilgim olmayinca sonrasinda, orada kaldi ne yazıkki, eğitim sistemimizde bizi Matematik - Fen konularında Proje - Deney - Araştırma haricinde sadece Kitabi bilgi üzerine çalışmaya zorladi. Şuanda bende sizle benzer durumdayım aslına bakarsaniz, iş olanaklari kısıtlı birde benim açımdan. Is başvurusu yapıyorum, kimisi için yetersiz (bunu her zaman kabul ederim), kimisi için ise o işte çalışmak için fazla iyiymisim. Bastan maaşı kabul etmezsin deniliyor, maaş sorun değil o alanda kendimi geliştirmek istiyorum diyorum ama nafile. Biz çalışıp çabalayıp okuldan normal sürede mezun olduk ama, tanıdık olmadığı için Okula bizim kadar ilgi göstermeyen, derslerle alakasi olmayıp 8-9 senede bitiren kişiler tanidiklari olduklari için iyi yerlerde başladılar islere. Bizde halen kovalayalim diye uğraşıyoruz. Hayat ne yazıkki böyle. Şükür sagligimiz saatimiz yerinde. En önemlisi de bu. Mal - Mülk - Para gelip geçer ama, en önemlisi hakederek yaşamak. Haketmedigim ne malı ne de kazancı isterim. Ne de birisinin üzerine basip geçerek biryere gelmeyi...

Kesinlikle öyle düşünmeyin, parayla satın alinamayacak tecrübeler kazanmissiniz. Zor ve meşakkatli yollardan geçmişsiniz, bu sizin hayata daha fazla tutunmanizi sağlamış gördüğüm kadarı ile. Ümidinizi hiçbir zaman yitirmeyin. Ne güzel genç gösteriyorsunuz, hayat size daha nice kapilar açacaktır.

Umarım hayat bizler için çok daha iyi olur.

Hayirli kandiller dilerim :)
Hocam senden bahsetmesek olur mu,kambersiz düğün,düğün olur mu :)gcam konusunda çok yardımcı oldun bana,aynı ayarları iki kez gönderdin bıkmadan usanmadan.hocam çok uzun yazmışsın hiç sevmem uzun yazı okumayı :)hayat değişken ne zaman ne olacağı maalesef belli olmuyor.gece uyurken le uyanık arası birşeyler gördüm,gördüklerim gerçek miydi yoksa hayal miydi bilmiyorum mesela.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Estağfurullah, gözlerim genel olarak kötü ama bu görmüyorum anlamına gelmiyor, sadece bazı şeyleri özellikle görmezden geliyorum...
Efendi Max 3 e İnşallah kavuşacağız, beklemedeyiz....Sayın
saliharda hocamı takip etmekteyim bu konuda...

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Mal sahibi, mülk sahibi, hani bunun ilk sahibi? Mal da yalan, mülk de yalan var birazda sen oyalan... Hayatınızda anladığım kadarıyla prensipleriniz için büyük şansları tepmişsiniz, ne diyeyim Allah işinizi rast getirsin inşallah her şey gönlünüzce olur... :)
Teşekkür ederim hocam.prensip-kural ne dersen artık.bişey içine sinmiyorsa sinmiyordur,sinmiyorsa da uzak durmak en iyisi

Üst Alt