Rehber Bootloader kapalı 13 Pro 5G Fake ROM'dan kurtulma ve şebeke düzeltme

• Konbuyu başlatan Barca
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 115
  • Görüntüleme 8K

Orochi™

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MESUT PEKTİR
Cihazım
RN13Pro5G16/512
Konular
3
Note 13 pro 5G 2312DRA50G global cihaz
Cihazın Hint modemle şebeke alıyorsa çin cihazıdır , cin cihazlari cin ve Hindistan romuna ait modemle şebeke alır , global cihaz şebekeyi global modemle alıyor .

++++
Konudaki yöntemle fake romdan kurtulamazsiniz cihazın cust partition değişmediği için güncelleme alamazsiniz
Fake romdan kandırma yöntemiyle Hindistan veya cin romundan başka bir Roma geçerseniz şebeke gelmez
Hint romunda NFC çalışmaz , cin romunda Türkçe bulunmaz + Google uygulamaları

Bootloader kilidini ücretli olarak açtırıp istediginiz global rom + Hint veya cin modemle şebeke alıp cihazı kullanabilirsiniz .
Bl açtırmadan kullanmak isterseniz yetkili hesap ile Hindistan romu yükleyip şebeke alıp cihazı kullanabilirsiniz , ayrıca bl kapalı olduğu için ota guncellemede alır ama Hint romunda NFC ÇALIŞMAZ

sfkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Şafak
Cihazım
Rn 13pro5G
Konular
13
Cihazın Hint modemle şebeke alıyorsa çin cihazıdır , cin cihazlari cin ve Hindistan romuna ait modemle şebeke alır , global cihaz şebekeyi global modemle alıyor .

++++
Konudaki yöntemle fake romdan kurtulamazsiniz cihazın cust partition değişmediği için güncelleme alamazsiniz
Fake romdan kandırma yöntemiyle Hindistan veya cin romundan başka bir Roma geçerseniz şebeke gelmez

Bootloader kilidini ücretli olarak açtırıp istediginiz global rom + Hint veya cin modemle şebeke alıp cihazı kullanabilirsiniz .
Bl açtırmadan kullanmak isterseniz yetkili hesap ile Hindistan romu yükleyip şebeke alıp cihazı kullanabilirsiniz , ayrıca bl kapalı olduğu için ota guncellemede alır ama Hint romunda NFC ÇALIŞMAZ
Cihazım bl açık çin cihazı, global ve endonezya romda hint modemle bir kaç defa denedim bir kaç saat içinde önce mobil veri sonrada şebek 3-5 saniyede bir gidip gelmeye başlıyor ve haliyle insanı çileden çıkarıyor, şu an mecburen hint rom kullanıyorum 4 gün öncede otadan son güncelleme geldi ve sıkıntısız yüklendi önceki güncellemelerde gelmişti zaten.

dnyl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi9T Pro
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
1

++++

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Orochi™

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MESUT PEKTİR
Cihazım
RN13Pro5G16/512
Konular
3
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Orda yazanin hiç bir önemi yok istersen oraya adınıda yazariz , sen global romda Hint modemle şebeke alıyorsan cihazın cin cihazıdır , bende 16/512 çin cihaz kullanıyorum :)

Cihazım bl açık çin cihazı, global ve endonezya romda hint modemle bir kaç defa denedim bir kaç saat içinde önce mobil veri sonrada şebek 3-5 saniyede bir gidip gelmeye başlıyor ve haliyle insanı çileden çıkarıyor, şu an mecburen hint rom kullanıyorum 4 gün öncede otadan son güncelleme geldi ve sıkıntısız yüklendi önceki güncellemelerde gelmişti zaten.
Direnç yaptırdı mi ? , tanıdığım bir kaç kişide aynı sorun var atılan dirençden dolayı diye düşünüyorum .
Benim cihaz direncsiz çin cihazı 2312crad3c model , global tüm romlarda Hint veya cin modemle şebekede sorun çıkmıyor ..

dnyl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi9T Pro
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
1
Hocam gecen sen burada yazan şuysa fake romdur diyodun aha paylastik uzerindeki fake rom degil iste hala çin cihazi diyosun, bu kadar iddiali olmamak lazim sanki

Orochi™

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
MESUT PEKTİR
Cihazım
RN13Pro5G16/512
Konular
3
Hocam gecen sen burada yazan şuysa fake romdur diyodun aha paylastik uzerindeki fake rom degil iste hala çin cihazi diyosun, bu kadar iddiali olmamak lazim sanki
O dediğim 0 cihaz aldığında güncelleme almıyorsa cihazda fake rom varmı kontrol etmek için yöntem
Global yazılım atınca cihazın tamamen global olmuyor , senin cihazına yetkili hesapla full hyperos rom atildigi için incremental sürümü atılan romun sürümüyle aynı olur , çünkü fake romda güncelleme almasın diye oynama yapılan cust.img orjinale döner , sen diyorsun ki Hint modemle şebeke aldım
Cin cihazlari Hint ve cin modem harici modem.img ile şebeke almıyor ben bunu söylüyorum
Hint modemle şebeke alıyorsan cihazın çindir
Buda benim cihaz direnç yok ama xiaomi.eu cin tabanlı romda model adını global olarak ayarladım bu benim cihazın global olduğunu göstermez :)

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-08-23-12-47-11-502_ru.andr7e.deviceinfohw.jpg
    Screenshot_2024-08-23-12-47-11-502_ru.andr7e.deviceinfohw.jpg
    463,7 KB · Görüntüleme: 1
Üst Alt