İnceleme Bölgelere Göre Face ID ve Ses Yüksekliği Durumu

elmaralzde

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Elmar
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Telefonun Bölge ayarlarındaki yaklaşık 213 ülkeyi tek tek bölge olarak seçip face id (yüz tanıma) ile yüksek ses içerip içermediğini kontrol ettim. Ayrıntılı bilgileri ( hangi ülkede reklam daha çok hangisinde az ya da hangi ülkede hangi programlar telefona otomatik olarak yükleniyor) daha sonra excelde hazırlayıp eklerim. Şimdilik kabaca yüz tanıma ile ses durumlarını paylaşıyorum.

Mi 8 Global Stable 10.0.3.0

Face id ( Yüz tanıma olan Bölgeler) :

Fransa, hindistan, honkong, endonezya, malezya, katar, rusya, singapur, güney kore, tayvan, tayland, vietnam, ispanya, polonya, azerbaycan, kırgızistan, belarus, danimarka, moldova, moğolistan, belçika, gürcistan, hollanda, birleşik krallık, nepal, özbekistan, tacikistan, yunanistan, kazakistan, bengladeş, türkmenistan, italya, ermenistan,

Sesi hem yüksek hem de face id olan bölgeler:

Hindistan, azerbaycan, gürcistan, ermenistan, tacikistan, moldova, moğolistan, kırgızistan, belarus, singapur, tayvan, tayland, vietnam, endonezya,

Ben azerbaycan ve gürcistanı tercih ediyorum. Sürekli reklam bildirimi gelmiyor telefona. Yalnız bu bölgelerde de mi app yok. Uygulamalar ve gps de sorunsuz çalışıyor.

Hindistan kadar rezalet bir bölge görmedim. Neredeyse kamerayı açarken bile reklam gelcek telefona.

Avrupa ülkelerinde ses düzeyleri düşük. Muhtemelen kısıtlamalardan dolayı.

Aslında face id olsa en güzeli Türkiye. Hem tema uygulaması hem mi app uygulaması mevcut hem de ses yüksek.
Yuhyaa Bende diyom Mi 8 telfonum ama neden face id yok cok uzuluyodum. Helal olsun valla Baya ugrasmissiniz ve bize boyle bilgi vermissiniz cok Saol Allah razi olsun Hocam Emeginize saglik. Bolgeyi simdi Azerbaycan yaptim Face id geldi. ( Azerabycan yaptimda bi sknti cikmaz dimi?)

Amazon42

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerim
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
27
Çok merak ettiğim konulardan biri idi ve siz bunu çözdünüz
Çok teşekkür ederim elinize kolunuza sağlıkclap~~clap~~

ebaofficial

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ege Ayhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
8
Emeğinize sağlık hocam , çok güzel konu olmuş.

altinerb

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Altıner B.
Cihazım
Mi 8
Konular
1
miui arayüzü konusunda çok yemiyim, ben de niye face id yok diyorum. çok teşekkürler, ellerine sağlık.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alaka

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
veysel
Cihazım
mi 8
Konular
17
Bu bölgelere göre ses yüksekliği kulaklık için mi geçerli? Zil sesi de artar mı honkong kullanıyorum zil sesi az gibi kulaklık çok iyi

Mammedoffs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Seymur
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Ellerinize sağlık hocam, teşekkür ederim bu bilgiyi bizimle paylaştığınız için.. Telefonum Redmi Note 5, Bölge olarak Azerbaycan seçili ama ne yazıkki benim telefonumda Bölge Azerbaycan olduğu zaman Face id açılmıyor.. Hindistan desen sizinde belirttiğiniz gibi reklamlarından bıktım, Rusya seçdiğim zaman Face id açılıyor fakat bu bölgeninde ses ayarlarından pek bilgim yok, daha doğrusu ses diğer bölgelere göre düşük mü yoksa yüksek mi bilmiyorum..

efiltem

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zek
Cihazım
MI 8
Konular
8
Bu bölgelere göre ses yüksekliği kulaklık için mi geçerli? Zil sesi de artar mı honkong kullanıyorum zil sesi az gibi kulaklık çok iyi

Zil sesi değil kulaklık için yükseliyor sadece. Daha doğrusu müzik uygulamasından çıkan sesler için. Örneğin araç içerisinde dinlediğim müziğin sesi de artıp azalıyor bölgeye göre. Ama zil sesi ayrı bir durum. Bende farketmedi.

Ellerinize sağlık hocam, teşekkür ederim bu bilgiyi bizimle paylaştığınız için.. Telefonum Redmi Note 5, Bölge olarak Azerbaycan seçili ama ne yazıkki benim telefonumda Bölge Azerbaycan olduğu zaman Face id açılmıyor.. Hindistan desen sizinde belirttiğiniz gibi reklamlarından bıktım, Rusya seçdiğim zaman Face id açılıyor fakat bu bölgeninde ses ayarlarından pek bilgim yok, daha doğrusu ses diğer bölgelere göre düşük mü yoksa yüksek mi bilmiyorum..

Rica ederim hocam. Bunu mi 8 global kararlı sürümündeyken denemiştim. Xiaominin ne yapmaya çalıştığını neden böyle yaptığına dair en ufak mantıklı bir açıklama getiremiyorum.

Face id nin her bölgede aktif olmamasını önce ülkelerin yasal mevzuatına bağladılar. Peki o zaman mi 8de azerbaycan'da face id aktifken redmi note 5'te neden değil? Eneteresan işler.

Sesin diğer bölgelere göre düşük mü yüksek mi olduğunu anlamak için kulaklığı takarak deneme yanılma yöntemiyle anlayabilirsiniz. Örneğin honkong'ta mi 8 için ses daha düşük. Siz de kulaklığı takıp önce honkongta bir müzik açıp daha sonra rusyayı seçerek tekrar aynı müziği dinleyin. Farkı anlarsınız zaten eğer ses yükselirse.

Mammedoffs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Seymur
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
3
Zil sesi değil kulaklık için yükseliyor sadece. Daha doğrusu müzik uygulamasından çıkan sesler için. Örneğin araç içerisinde dinlediğim müziğin sesi de artıp azalıyor bölgeye göre. Ama zil sesi ayrı bir durum. Bende farketmedi.

Rica ederim hocam. Bunu mi 8 global kararlı sürümündeyken denemiştim. Xiaominin ne yapmaya çalıştığını neden böyle yaptığına dair en ufak mantıklı bir açıklama getiremiyorum.

Face id nin her bölgede aktif olmamasını önce ülkelerin yasal mevzuatına bağladılar. Peki o zaman mi 8de azerbaycan'da face id aktifken redmi note 5'te neden değil? Eneteresan işler.

Sesin diğer bölgelere göre düşük mü yüksek mi olduğunu anlamak için kulaklığı takarak deneme yanılma yöntemiyle anlayabilirsiniz. Örneğin honkong'ta mi 8 için ses daha düşük. Siz de kulaklığı takıp önce honkongta bir müzik açıp daha sonra rusyayı seçerek tekrar aynı müziği dinleyin. Farkı anlarsınız zaten eğer ses yükselirse.
Aynen hocam, mesela sizde Türkiye seçdiğiniz zaman Face id açılmıyor, fakat Benim Telefonumda Bölgeyi Türkiye seçdiğimde Face id geliyor..

gince

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
günay
Cihazım
mi 8
Konular
9
Herkese selamlar.
Ben de cepport tan salı günü mi 8 aldım. Bende de face id için bölgeyi Türkiye seçtiğimde çıkmadı. Telefonu kurduğum gibi güncellemeleri yaptım. Tüm programları kurup klasör olarak ayarlamaları yaptım. Bölgeyi değiştirdiğinde yaptığım ayarlar kaybolur mu?

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Herkese selamlar.
Ben de cepport tan salı günü mi 8 aldım. Bende de face id için bölgeyi Türkiye seçtiğimde çıkmadı. Telefonu kurduğum gibi güncellemeleri yaptım. Tüm programları kurup klasör olarak ayarlamaları yaptım. Bölgeyi değiştirdiğinde yaptığım ayarlar kaybolur mu?
Hayır hocam. Bölge İtalya yapın ya da Azerbaycan

Üst Alt