Soru Bilgisayar programramciligi için laptop mu masaüstü mü?

melihscofield0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Melih
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
Burger King
Konular
11
Bilgisayar programcılığı bölümü icin laptop mu almalıyım yoksa masaüstü mü? Bulunduğum ilde okuyacağım. Tavsiyeleriniz neler?

kasimtmc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kasim
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Meslek
Öğretmen
Konular
25
Laptop her zaman portatifliğiyle işinize daha çok yarar. Hele şu an için büyük/küçük bir projede yer almayacağınız düşünülürse iyi bir laptop işinizi öğrenim hayatınızda ve sonrasında gayet iyi şekilde görür.

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
yıllardır laptop kullanıyorum, memnunum :)

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
Kesinlikle laptop.. masaüstünü getir götür bi sürü problem..

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
masaüstü pc'nin rahatlığını hiç biri veremez. laptop bir süre sonra kasmaya donmaya başlar. bataryası zaten 6 ayda cortlayacağı için sürekli prize mahkumsun. o halde neden masaüstü kullanılmasın? yıllardır masaüstü pc kullanırım, en son fan gürültüsü kafamı ütülemeye başlayınca, mini pc alıp gürültüden kurtuldum. masaüstüne devam. laptopları nedense pek sevmiyorum. laptop kullandığım zamanlarda ise mutlaka bir mouse olmasını isterim. eski kafalıyım biraz :)

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
masaüstü pc'nin rahatlığını hiç biri veremez. laptop bir süre sonra kasmaya donmaya başlar. bataryası zaten 6 ayda cortlayacağı için sürekli prize mahkumsun. o halde neden masaüstü kullanılmasın? yıllardır masaüstü pc kullanırım, en son fan gürültüsü kafamı ütülemeye başlayınca, mini pc alıp gürültüden kurtuldum. masaüstüne devam. laptopları nedense pek sevmiyorum. laptop kullandığım zamanlarda ise mutlaka bir mouse olmasını isterim. eski kafalıyım biraz :)

Sadece kullanım konusunu düşünme hocam. İnsanlar laptopu mobilite için tercih eder. İstedikleri zaman alıp bi yerlere gidebilecekleri için tercih eder. Sonuçta arkadaşımız öğrenci. Baba evine gidip gelcek. her seferinde masaüstü bilgisayarı toplayıp gidemez :)

Ayrıca laptop kullanımı için şöyle bi yanlış var aslında. Laptop imkanlar dahilinde her zaman prizde takılı olarak kullanılmalı. Çünkü günümüzde bataryalar belli oranda (%95 -98 civarı) şarj edildikten sonra şarj almıyorlar. Bataryayı sadece elektriğe ulaşma imkanı olmayan durumlarda kullanmak batarya ömrünü korumada çok önemlidir.

13 yıllık yazılımcıyım, ilk laptopumu 15 yıl önce aldım. Ve kullandığım hiç bir laptopta batarya 'cortlaması' yaşamadım :)

Mouse konusuna gelince, o konuda ben de geri kafalıyım :D touchpad sevmiyorum, mouse candır :)

Selametle..

Son düzenleme:

Kuzu52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
RedmiNote 10 5G
Konular
6
Performans için masa üstü, taşınabilirlik için laptop tercih edebilirsin ama masa üstü laptopa göre daha uzun ömürlü ve daha kararlı çalışacağına emin olabilirsin. bütcen ne kadar var bilmiyorum ama laptop almak istesem 30-35 bin altı laptopları almazdım.

ilyas1212

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilyas
Cihazım
oneplus 9R
Konular
10
tavsiyem laptop olur muhakkak bir yere götürmek isteyeceksiniz taşıması kolay yer kaplamaz amaen az 6gb ekran kartlı almanızı tavsiye ederim 192 bit ve üstü sizi asla yarı yolda bırakmaz.

Üst Alt