Diğer Ben böyle çöp telefon görmedim

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Peki delta garanti iyi midir?

zaferozkan39

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer Özkan
Cihazım
Redmi K60 Pro
Meslek
Muhasebeci
Konular
0
Naptın sen, 2 yıldır kullaniyorum, oyun oynamam, donma kasma takılma yok benim cihazda, root falan yapmadim, daha doğrusu beceremedim, batarya çok iyi, eee hızı malum bu seni ki cihazlardan bir tık yavaş olabilir ama senin dediğin gibi asla değil, bozulana kadar kullanmayı düşünüyorum, global kararlı rom kullanıyorum, şaşırdım yazdıklarını okuyunca, başka bir note 6 pro kullandın mi, belki senin cihazda sıkıntı var, çünkü inan rahat bir cihaz, kullanımın ekran videosunu kaydedip atabilirim, ama dediğim gibi hiç oyun oynamam,
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yaklaşık 6-7 aydır redmi note 6 pro kullanıcısıyım. Keşke de almasaydım... 1600 TL'ye alınabilecek en kötü telefon diyebilirim. İlk aldığımda hiçbir şekilde donma kasma yapmayıp göz boyadı. Ben de iade etmedim kullanmaya devam ettim. Ama ilerleyen zamanlarda (aldıktan 2-3 ay sonra) hem arayüzde hem oyunlarda aşırı derecede ısınıp kasmaya başladı. Hard reset attım, format data attım, eski roma downgrade ettim hatta dayanamayıp kernel attım. Ama hiçbir şekilde bu kasma sorunu düzelmedi... Aldığıma çok pişmanım. Oyun telefonu değil batarya ve kamera telefonu diyenler için ise, 2 kamerası da donuyor ve kalitesi berbat diyebilirim. Bataryası ise 5-6 saat ekran süresi alıyor. Ben 1600 TL'yi sadece batarya için mi verdim? Ya hayır 1600 TL'lik bir telefonda azıcık da olsa hiç mi performans olmaz?
Ayrıca kameralar bence harika 2 yıllık cihaza göre ve kesinlikle açarken foto çekerken geçişlerde iki kamera da asla takılma ve donma yapmıyor, cihazı 100 de 100 de şarjdan alıp sıfıra kadar sürekli hiç kapatmadan kullanıyorum şuan bile 8 saatten fazla ekran süresi veriyor, 5. 6 saat değil

Crowx

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Asdfghjkl
Cihazım
Note 6 pro
Konular
0
1 senedir kullandığım ve halen kulkanmaya devam ettiğim model 3gb ram 32 gb hafızalı modeli sd kart taktım 64 gb dediğiniz gibi sorunları sadece ve sadece şarj yüzde 20 den aşağı indiği zaman yaşıyorum bilginiz olsun en en düşük ram ve hafızalı olmasına rağmen beni çileden çıkartan bir sorun yapmadı room veya root kullanmadım hiç

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Naptın sen, 2 yıldır kullaniyorum, oyun oynamam, donma kasma takılma yok benim cihazda, root falan yapmadim, daha doğrusu beceremedim, batarya çok iyi, eee hızı malum bu seni ki cihazlardan bir tık yavaş olabilir ama senin dediğin gibi asla değil, bozulana kadar kullanmayı düşünüyorum, global kararlı rom kullanıyorum, şaşırdım yazdıklarını okuyunca, başka bir note 6 pro kullandın mi, belki senin cihazda sıkıntı var, çünkü inan rahat bir cihaz, kullanımın ekran videosunu kaydedip atabilirim, ama dediğim gibi hiç oyun oynamam,

Ayrıca kameralar bence harika 2 yıllık cihaza göre ve kesinlikle açarken foto çekerken geçişlerde iki kamera da asla takılma ve donma yapmıyor, cihazı 100 de 100 de şarjdan alıp sıfıra kadar sürekli hiç kapatmadan kullanıyorum şuan bile 8 saatten fazla ekran süresi veriyor, 5. 6 saat değil
Ben 5-6 saat alıyorum haha-- Biraz yedim bataryayıgiggle~~
1 senedir kullandığım ve halen kulkanmaya devam ettiğim model 3gb ram 32 gb hafızalı modeli sd kart taktım 64 gb dediğiniz gibi sorunları sadece ve sadece şarj yüzde 20 den aşağı indiği zaman yaşıyorum bilginiz olsun en en düşük ram ve hafızalı olmasına rağmen beni çileden çıkartan bir sorun yapmadı room veya root kullanmadım hiç
Sarj %20nin altına inince her şeyi kısıyor telefon. Mesela oyundayken şarj 20nin altına düşerse 10fps alıyorsunuz o kadar kısıyor :)

Peki delta garanti iyi midir?
Tamamen şans hocam. Kiminin sorununu hemen cozuyorlar kiminin sıkıntısını cozmeyip/cozemeyip surunduruyorlar. Haftaya göndereceğim ben ghost screen ve batarya değişimi için. Bilgilendiririm sizi. Belki de delta garanti saçmalığı diye bir konu açarken bulurum kendimi haha--

nuke66

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Telefonu 1 yıldır kullanıyorum, bahsedilen sıkıntıları hiç yaşamadım defalarca rom attım root yaptım ve hızlı bir telefon bana göre ara sıra oyun oynarım nba 2k 2018 vb. Oyunda da performansı gayet iyi bence. Telefona çöp diyen arkadaş bence başka bir redmi note 6 pro kullanın sorun sizin cihazda büyük bir ihtimal.

cgkyldz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cüneyt
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
0
Ben bu cihazın 3GB'lik modelini yaklaşık 17 aydır kullanıyorum. Oyun, arayüz vb. hiçbir sorun yaşamadım. Kamerasından da oldukça memnunum. En son EvoX rom ile birlikte oldukça kararlı bir hale geldi. Ya beklentileriniz çok yüksek, ya da sizin cihazınıza özgü sorunlar yaşıyorsunuz.

ugur2941

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
Resmi note 6 pr
Konular
0
6 farklı rom denedim mi flash üzerinden. Clean all da yaptım hocam.
Bence sizin telefonda donanımsal bir sorun var sizin dediğiniz gibi donma yaşamıyorum sadece bende değil eşimin telinde aynısı sorun yok bence siz teli bi gösterin derim

loverofMIUI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
7
Yalnız azıcık kaos ortamı oldu konu 1K tık aldı valla milletimiz kargaşayı çok seviyor sanırım :D Bu arada telefonumda bir sorun olduğunu düşünmüyorum. hiç düşürme vesaire yapmadım.

Mr.Mitch

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Haydar
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Köle
Konular
46
Bende benzer telefonu kullanıyorum note 5 benimki note 6 ile donanımı ayni bu telefondan benim kadar şikayet eden yoktur herhalde ekran konusunda tam anlamiyla çöp gitmişler o kadar full hd ekran koymuslar ama ekran ghosting yapıyor böyle bi rezalet olmaz diğer arkadaşlar rom önermisler ve haklılar custom rom root kernel işlerinden elimden geldiğince uzak durmaya fabrika çıkışı neyse onu kullanmaya çalışırım ama pes ettim bu cihazda global rom ciddi anlamda bu cihazların potansiyelini cok sınırlıyor hayalet ekran dışındaki sorunlarımın custom rom ve kernel ile düzelmesi beni düşündürdü ama bahsettiğiniz performans sorunlarını hiç yaşamadım bence rom atmaktan ziyade servise gönderin ve hakkınızı arayın

Reaxionreis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Web Geliştiricisi
Konular
9
Hocam hard reset dediğiniz ben cihaz ayarlarından yapmıştım işe yaramamıştı. MiRecovery 3.0 menüsünden mi yapsam acaba?

Cihaz rootlu hocam garantisi gitmiş midir? Hard reset atarsam root sebebiyle giden garanti geri gelir mi?
Delta ise gitmez

Üst Alt