Diğer Ben böyle çöp telefon görmedim

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Eğer cihazınıza desteği varsa Miroom son sürüm miui 12 beta veya stabil MIUI 11 kurun.

gaslans06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1905
Cihazım
Yok
Konular
2
Eski kullandığım cihaz şunu net söyleyebilirim ki Redmi Note 4 ten sonra beni fazlasıyla memnun etmiş bir cihazdır bu dediğiniz sıkıntıları 6 aylık kullanımda cihazda hiç yaşamadım ben sonrasında model yükseltme ve farklı Xiaomi cihazlarını test etme açısından elden çıkardım fazla al sat yapan birisiydim o zamanlar ve bu bende biraz telefon sevdasından çok ticare dönüşmüştü. Çok iyi bir cihaz değil ama zamanının fiyatına göre performans telefonuydu. Sizin yaşadığınız bu problemler yazılımsal mı yoksa donanımsal bir sorundan mı ibaret ona bakmak lazım ki yazılımsal değil gibi görünüyor bana kalırsa ama her ihtimali göz önüne alarak garantili bir cihaz sonuçtaki bu haklarınızı kullanarak bi servise gönderin derim ben.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Her konu altına yazıyorum buraya da yazayım:) Hocam twrp kurup boşaltın cihazı clean all seçili fastboot 11.0.4.0 romunu kurun tüm yedeğinizi geri yükleyip her şeyi güncelledikten max birkaç saat sonra oturuyor telefon. Max 1 gün ısınma kasma düzeliyor ve bu şekilde 1 ay kullandım depolama 10gb boş alan var pubg 60fps HD oynuyorum gfx tool ile bana mısın demiyor. İstesem hdr 40 fps oynatıyor ama akıcı olsun ısınmasın sabit 60 kare hızı alayım diyorum bu yüzden akıcıda 60fps oynuyorum. Art arda 4-5 maç atıyorum belki daha fazla (şarjım bitene kadar yani) hiçbir sıkıntı yok. Sadece şarj %10 a düşünce kasıyor o da telefonun özelliği. Ben telefonla uğraşmıyorum sadece istediğim şeyleri yükleyip kullanıyorum. Ne uygulama kaldırıyorum ne de kernel vs. kuruyorum çünkü çok kurcalamak kararsızlığa neden olabiliyor sistemde. Sadece viper gcam kullanıyorum. Adam akıllı rom olsun MIUI AOSP falan fark etmez diyorsanız talhacker hocamın profilinden pixel experience roma gidip dediği şekilde kurun. Ufacık kasma yoktu ama normalden 2-3 hadi bonkör davranayım 4 derece fazla ısınır. İki romu da kullandım ısınma aynı. Ki o konuya ben hdr 40fps 3 4 el pubg atıp sıcaklık değerlerimi ss attım bakabilirsiniz. Uzun ve ciddi bir mesaj oldu galiba sadece ne yapabileceğinizi anlattım :)

loverofMIUI

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Berkay
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Konular
7
Cihazınızın anakart arızası olabilir.
Hard reset atmayı deneyin sonuç vermezse donanımsal bir sorun var demektir.
Hocam hard reset dediğiniz ben cihaz ayarlarından yapmıştım işe yaramamıştı. MiRecovery 3.0 menüsünden mi yapsam acaba?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eski kullandığım cihaz şunu net söyleyebilirim ki Redmi Note 4 ten sonra beni fazlasıyla memnun etmiş bir cihazdır bu dediğiniz sıkıntıları 6 aylık kullanımda cihazda hiç yaşamadım ben sonrasında model yükseltme ve farklı Xiaomi cihazlarını test etme açısından elden çıkardım fazla al sat yapan birisiydim o zamanlar ve bu bende biraz telefon sevdasından çok ticare dönüşmüştü. Çok iyi bir cihaz değil ama zamanının fiyatına göre performans telefonuydu. Sizin yaşadığınız bu problemler yazılımsal mı yoksa donanımsal bir sorundan mı ibaret ona bakmak lazım ki yazılımsal değil gibi görünüyor bana kalırsa ama her ihtimali göz önüne alarak garantili bir cihaz sonuçtaki bu haklarınızı kullanarak bi servise gönderin derim ben.
Cihaz rootlu hocam garantisi gitmiş midir? Hard reset atarsam root sebebiyle giden garanti geri gelir mi?

gaslans06

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
1905
Cihazım
Yok
Konular
2
Hocam hard reset dediğiniz ben cihaz ayarlarından yapmıştım işe yaramamıştı. MiRecovery 3.0 menüsünden mi yapsam acaba?

Cihaz rootlu hocam garantisi gitmiş midir? Hard reset atarsam root sebebiyle giden garanti geri gelir mi?

Garanti servislerinin tutumuyla alakalı bir durum olmakla birlikte benim bildiğim kadarıyla (gene bilen arkadaşlar cevaplayacaklardır) cihazın bootloader kilidinin açılıp açılmadığını, işlem yapılıp yapılmadığını servisler anlayabiliyor o nedenle ne desem doğru olmayacaktır. Fakat diğer bir kesime görede cihaza geri global stock rom yüklenilip bl kiliti kapatıldığı taktirde servise gittiğinde bir sorun yaşanmadan servis sürecine girmiş cihaz sahipleride var bu forumda ama diğer türlü servisten garanti dışı edilen cihaz sahipleride o yüzden iki ayrım kesim ve hangi durum geçerli bilmiyorum.

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48

Garanti firmanız delta ise sorun yok hocam. Root vs garantiyi bozmuyor. Diğer firmalar için bir şey diyemem sans meselesi.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Garanti firmanız delta ise sorun yok hocam. Root vs garantiyi bozmuyor. Diğer firmalar için bir şey diyemem sans meselesi.
Hocam mesela delta garantiye telefon brick olarak gidiyor. Buna kullanıcı hatası demiyoar mı?

Washere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çağrı
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
3
Bu telefon oyun oynamak için değil arkadaşlar bunu bilerek almanız lazımdı. Telefonunda bir sıkıntı olabilir. Global rom kullanıyorum kasma bahsettiğin kadar çok değil. Isınma var maalesef hangi telefon ısınmıyor ki zaten Bu rom neredeyse ısınmıyor

Son düzenleme:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Bu telefon oyun oynamak için değil arkadaşlar bunu bilerek almanız lazımdı. Telefonunda bir sıkıntı olabilir. Global rom kullanıyorum kasma bahsettiğin kadar çok değil. Isınma var maalesef hangi telefon ısınmıyor ki zaten
Benim telefonu kullan sonra kendi telefonunu kullan hipotermi geçirirsin.haha--haha--haha--

Üst Alt