Yardım Bekleme Modunda Şarj Yiyor

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Merhabalar, başlıkta belirttiğim gibi telefon kullanılmıyorken şarjı bir hayli hızlı gidiyor. Daha önce benzer bir yardım konusu açmıştım. Çözüldü - Şarj Sorunu
Daha önceki konuda, telefon çekmediği için şarjı hızla yediğini, uçak moduna aldığımda sorunu çözdüğümü belirtmiştim fakat yakın zamanda operatör değiştirdim ve telefon çok iyi bir şekilde çekiyor. 5 çizgiden 4'e inmiyor fakat sorun hala devam ediyor uçak moduna aldığımda sorun yok vowifi ile idare edeyim diyorum fakat vowifi düzgün çalışmıyor. Operatörden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Önceden Türk Telekom hattım vardı vowifi etkinken arayanların çoğu ulaşamıyordu. Şimdi vodafone a geçtim bunun vowifi sistemi daha berbat mesajlar hiç gelmiyor, bazı kişileri vowifi ile arayamıyorum vowifi kapattığım an arayabiliyorum vs. Yani sürekli uçak modunda kullanmam imkansız. Uçak modundan çıktığım an şarj su gibi akıp gitmeye başlıyor. Daha önce Stock Avrupa rom, stock global rom denedim ve şu an xiaomi.eu romdayım bu romların hepsinde aynı sorun devam etti. Bu sorun bu telefona sahip herkeste mi var sadece bende mi var bilmiyorum fakat çözümünü merak ediyorum. Sorun yazılımsal mıdır donanımsal mıdır anlamış değilim. Yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız ne yapmalıyım ya da hangi romu kurmalıyım, Donanımsal ise sorun hangi donanımda olabilir?
Monalte üstad siz de yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. Cevap yazacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

EDİT:
Monalte üstadın istatistikleri istemesiyle; şarjı fulleyip, sistem uygulamaları dahil neredeyse tüm uygulamaları uygulama pil tasarrufundan "Arka plan etkinliğini kısıtla" seçeneğini işaretledim. Gps, eşitmele, wifi gibi şeyleri kapattım. Ara sıra fotoğraf çekerek kayda aldım. İlk ss'den son ss'ye kadar telefonu hiç kullanmadım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

uynsogl

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Curtana
Konular
1
Bakalım yarın pil kullanım istatistiklerini paylaştığınız durum biraz daha şekillenir diye düşünüyorum. Bende merak ettim zira.

Oyla:

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Evet o zaman yiyormu
:) Uçak modunda yemiyor telefon sürekli wifiye bağlı ve arka planda birkaç uygulama çalışıyor olduğu halde. Bu şekilde yemiyorsa kapalı halde hiç yemiyordur denemedim ama yarın istatistikleri paylaştıktan sonra deneyebilirim.

Oyla:

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Bakalım yarın pil kullanım istatistiklerini paylaştığınız durum biraz daha şekillenir diye düşünüyorum. Bende merak ettim zira.
Hocam bende çok merak ediyorum bakıcam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

:) Uçak modunda yemiyor telefon sürekli wifiye bağlı ve arka planda birkaç uygulama çalışıyorken. Bu şekilde yemiyorsa kapalı halde hiç yemiyordur denemedim ama yarın istatistikleri paylaştıktan sonra deneyebilirim.
Hee hocam o zaman uygulamalar yapardır uçak modunda yemiyorsa ben uçak moduna alsanizda yiyor sandım IMEI den değildir o zaman

Oyla:

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Hocam şuan şarjınız dolu olduğu için bir şey demek zor, şarjınız yüzde 20 nin altına indiğinde aynı şekilde resim atarsanız daha iyi bakabiliriz ve ekran yazana tıklayıp da ekran resmini atınız.
Üstad ekran resimlerini konuya ekledim.

Oyla:

uynsogl

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Curtana
Konular
1
Hücre beklemenin %26-27 oranında kullanımı pek normal değil. Sürekli çekim sıkıntısı yaşıyorsunuz gibi yani cihaz bağlantı kurmaya çalışıyor kuramıyor ve sürekli farklı frekanslar arası gidip geliyor gibi. İmei repairde sorun yok demiştiniz ama bana göre repair işleminden kaynaklı sıkıntı yaşıyorsunuz gibi geldi. Android sistemide buna bağlı olarak aktif faaliyet gösteriyor haliyle yani en azından bir miktarı buna bağlı. Tabi benimkiler sadece düşünce budur diyemiyorum diğer arkadaşlarımızda bir baksın görselleri incelesinler bakalım onlar ne diyecekler.

Oyla:

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Hücre beklemenin %26-27 oranında kullanımı pek normal değil. Sürekli çekim sıkıntısı yaşıyorsunuz gibi yani cihaz bağlantı kurmaya çalışıyor kuramıyor ve sürekli farklı frekanslar arası gidip geliyor gibi. İmei repairde sorun yok demiştiniz ama bana göre repair işleminden kaynaklı sıkıntı yaşıyorsunuz gibi geldi. Android sistemide buna bağlı olarak aktif faaliyet gösteriyor haliyle yani en azından bir miktarı buna bağlı. Tabi benimkiler sadece düşünce budur diyemiyorum diğer arkadaşlarımızda bir baksın görselleri incelesinler bakalım onlar ne diyecekler.
Şebeke kaynaklı gözle görünen hiçbir sorun yok. Yine de olabilir tabi. İmei repairde sorun olabilir diye varsaydığım zaman, orjinal imeisi ni yedekledigimi ve geri yüklediğimi sorunun devam ettiğini söylemiştim. Bunu anlayamıyorum işte

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Oyla:

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
IMEI ile alakalı gibi duruyor hocam hücre bekleme bu kadar şarj yememesi lazım.

Zenex hocam ile özelden iletişime geçiniz.
Teşekkür ederim üstad. Acaba rom değiştirmem sorunu çözebilir mi? Önerdiğiniz custom rom var mı? Yoksa direk Zenex hocayla iletişime mi geçeyim?

Oyla:

uynsogl

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Curtana
Konular
1
Şebeke kaynaklı gözle görünen hiçbir sorun yok. Yine de olabilir tabi. İmei repairde sorun olabilir diye varsaydığım zaman, orjinal imeisi ni yedekledigimi ve geri yüklediğimi sorunun devam ettiğini söylemiştim. Bunu anlayamıyorum işte

O yorumunuzu gözden kaçırmışım kusura bakmayın ama çekimde de bir problem var gibi geldi sanki bilemiyorum. Yukarıda Monalte hocamda benimle aynı kanıya varmış hücre bekleme aşırı tüketiyor.

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
O yorumunuzu gözden kaçırmışım kusura bakmayın ama çekimde de bir problem var gibi geldi sanki bilemiyorum. Yukarıda Monalte hocamda benimle aynı kanıya varmış hücre bekleme aşırı tüketiyor.
IMEI alakalı gibi duruyor hocam diğer bir seçenek 4.5g az çekiyor konu sahibi şebeke çekiminde problem olmadığını söylüyor ama.

Oyla:
Üst Alt