Yardım Bekleme Modunda Şarj Yiyor

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Merhabalar, başlıkta belirttiğim gibi telefon kullanılmıyorken şarjı bir hayli hızlı gidiyor. Daha önce benzer bir yardım konusu açmıştım. Çözüldü - Şarj Sorunu
Daha önceki konuda, telefon çekmediği için şarjı hızla yediğini, uçak moduna aldığımda sorunu çözdüğümü belirtmiştim fakat yakın zamanda operatör değiştirdim ve telefon çok iyi bir şekilde çekiyor. 5 çizgiden 4'e inmiyor fakat sorun hala devam ediyor uçak moduna aldığımda sorun yok vowifi ile idare edeyim diyorum fakat vowifi düzgün çalışmıyor. Operatörden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Önceden Türk Telekom hattım vardı vowifi etkinken arayanların çoğu ulaşamıyordu. Şimdi vodafone a geçtim bunun vowifi sistemi daha berbat mesajlar hiç gelmiyor, bazı kişileri vowifi ile arayamıyorum vowifi kapattığım an arayabiliyorum vs. Yani sürekli uçak modunda kullanmam imkansız. Uçak modundan çıktığım an şarj su gibi akıp gitmeye başlıyor. Daha önce Stock Avrupa rom, stock global rom denedim ve şu an xiaomi.eu romdayım bu romların hepsinde aynı sorun devam etti. Bu sorun bu telefona sahip herkeste mi var sadece bende mi var bilmiyorum fakat çözümünü merak ediyorum. Sorun yazılımsal mıdır donanımsal mıdır anlamış değilim. Yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız ne yapmalıyım ya da hangi romu kurmalıyım, Donanımsal ise sorun hangi donanımda olabilir?
Monalte üstad siz de yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. Cevap yazacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

EDİT:
Monalte üstadın istatistikleri istemesiyle; şarjı fulleyip, sistem uygulamaları dahil neredeyse tüm uygulamaları uygulama pil tasarrufundan "Arka plan etkinliğini kısıtla" seçeneğini işaretledim. Gps, eşitmele, wifi gibi şeyleri kapattım. Ara sıra fotoğraf çekerek kayda aldım. İlk ss'den son ss'ye kadar telefonu hiç kullanmadım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

hilmimedine

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hilmi
Cihazım
Redmi not 9s
Konular
12
Sorun sadece bende o zaman. Telefonun modeline has bir sorun değilmiş anladığım kadarıyla. Vowifi de iken ztn bende de şarj yemiyor fakat telekom ve vodafone nin vowifi ı sıkıntılı imei repair işlemi gerçekleşmeden önce de böyle idi malesef. Bataryasında sıkıntı olsa uçak modunda çok iyi performansı var. Hangi donanımda sorun vardır hiçbir fikrim yok. Yarın istatistikleri paylaşınca anlaşılır inşallah.
Bence birde vollte yı iptal edip dene. En azından şebeke den mi tamamen belli olur. Yada 3g ye geçip kullan inş düzelir bu sıkıcı durum

Oyla:

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Bence birde vollte yı iptal edip dene. En azından şebeke den mi tamamen belli olur. Yada 3g ye geçip kullan inş düzelir bu sıkıcı durum
Volteyi daha önce kapattım sorun düzelmemişti. 3G ye geçsem sorun düzeldi diyelim iyi de 4.5g kullanamıcak mıyım ve neden 4.5 g de bu sorun olsun ki? Telefon full çekiyor ve baz istasyonu 50 metre ilerimde. Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. İnşallah çözüm bulunur.

Oyla:

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
IMEI işlemi hatalı yapılmış ise fark eder hocam şebeke çekmediğinden dolayı şarjı fazla yer.
Konu sahibi ekran görüntüsü atarsa neyin şarjı çok yediği belli olur hocam.
Volteyi daha önce kapattım sorun düzelmemişti. 3G ye geçsem sorun düzeldi diyelim iyi de 4.5g kullanamıcak mıyım ve neden 4.5 g de bu sorun olsun ki? Telefon full çekiyor ve baz istasyonu 50 metre ilerimde. Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. İnşallah çözüm bulunur.
Hocam işin ehli birine IMEI repair yaptırın derim bende yurt dışı redmi note 8 pro var bende sabaha kadar en fazla %2 veya 3 yemiş oluyor şebekeden sorun çekmiyorum her zaman hattı görüyor internet iyi indirme hızı baya iyi IMEI atılan cihaz IMEI sorgulamasında gördüm HTC desire 8200 die bı telefona aitti 2015 çıkıslı

Oyla:

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Hocam işin ehli birine IMEI repair yaptırın derim bende yurt dışı redmi note 8 pro var bende sabaha kadar en fazla %2 veya 3 yemiş oluyor şebekeden sorun çekmiyorum her zaman hattı görüyor internet iyi indirme hızı baya iyi IMEI atılan cihaz IMEI sorgulamasında gördüm HTC desire 8200 die bı telefona aitti 2015 çıkıslı
Üstad imei repair işi sorunsuz yaptım diye düşünüyorum. İşinin ehli birinin paylaştığı yönergeler doğrultusunda adım adım yaptım. Şebe kaynaklı herhangi bir sorun ben de çekmiyorum benimki de hattı her zaman görüyor. Hangi cihazın imei si atıldı ise ztn sorgulama kısmında ya da operatör uygulamasında o cihaz görünür. Bende sony m2 aqua görünüyor mesela evde o vardı onunkini attım. Hatta internet ayarları vs istenirse operatörden sony nin internet ayarları geliyor bu yüzden istememek lazım o ayarları. Vowifi yi ve volteyi hat ayarlarından kapatırsam(Telekom için söylüyorum) geri açılmıyordu mesela. Neyse imei repair işi düzgün olmadığını varsayalım. İmei repair işlemlerine başlamadan önce twrp yükleyip bu İpucu - IMEI ve EFS nedir ve neden yedeği alınmalıdır? konudaki gibi efs yedeği almıştım. Bu yedeği geri yükledim imei mi sorguladım geçici orjinal imei ler geri gelmişti birkaç gün öyle denedim sorun devam ediyordu.

Oyla:

uynsogl

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Curtana
Konular
1
Bekleme modunda hiç kullanılmıyor iken ve pil tasarrufu açık baya fazla tüketmiş açıkçası Eu rom ekran süresi konusunda benim şuana kadar xiaomi cihazlarımda kullandığım en iyi romlardan biri ama birde bu cihaz için masik var deneyebilirsiniz ama sorun yazılımsalmı, donanımsalmı onu bulmak gerekiyor tabiki. İlk iş haliyle imei repair işlemine yoğunlaşılmış ki genelde orada yapılan hatalar nedeniyle hat tam çekemediği için sürekli iletişim kurmaya çalıştığından şarja olumsuz etkisi oluyor ama siz zaten yazmışsınız işin ehli birisinin anlatımlarıyla hallettim diye.

Oyla:

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Üstad imei repair işi sorunsuz yaptım diye düşünüyorum. İşinin ehli birinin paylaştığı yönergeler doğrultusunda adım adım yaptım. Şebe kaynaklı herhangi bir sorun ben de çekmiyorum benimki de hattı her zaman görüyor. Hangi cihazın imei si atıldı ise ztn sorgulama kısmında ya da operatör uygulamasında o cihaz görünür. Bende sony m2 aqua görünüyor mesela evde o vardı onunkini attım. Hatta internet ayarları vs istenirse operatörden sony nin internet ayarları geliyor bu yüzden istememek lazım o ayarları. Vowifi yi ve volteyi hat ayarlarından kapatırsam(Telekom için söylüyorum) geri açılmıyordu mesela. Neyse imei repair işi düzgün olmadığını varsayalım. İmei repair işlemlerine başlamadan önce twrp yükleyip bu İpucu - IMEI ve EFS nedir ve neden yedeği alınmalıdır? konudaki gibi efs yedeği almıştım. Bu yedeği geri yükledim imei mi sorguladım geçici orjinal imei ler geri gelmişti birkaç gün öyle denedim sorun devam ediyordu.
Hocam bu konuyu düşüncem biraz

Oyla:

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Bekleme modunda hiç kullanılmıyor iken ve pil tasarrufu açık baya fazla tüketmiş açıkçası Eu rom ekran süresi konusunda benim şuana kadar xiaomi cihazlarımda kullandığım en iyi romlardan biri ama birde bu cihaz için masik var deneyebilirsiniz ama sorun yazılımsalmı, donanımsalmı onu bulmak gerekiyor tabiki. İlk iş haliyle imei repair işlemine yoğunlaşılmış ki genelde orada yapılan hatalar nedeniyle hat tam çekemediği için sürekli iletişim kurmaya çalıştığından şarja olumsuz etkisi oluyor ama siz zaten yazmışsınız işin ehli birisinin anlatımlarıyla hallettim diye.
Evet sorun yazılımsal mı donanımsal mı merak ediyorum. Custom romlardan hangisi daha stabildir, en hafifidir vs. bilgim de yok. İmei repair işleminde sorun olduğunu varsayarsam şebeke kaynaklı da sorun çekmem gerekir diye düşünüyorum ama şebeke çekmemesi ya da hat görmemesi gibi durum yok. Ek olarak yukarıda da söylediğim gibi repair işlemine başlamadan önce orjinal 4 aylık süre verilen imei yi yedeklemiştim. Bu yedeği geri yükledim twrp den. Orjinal imei'de de aynı sorun vardı. Ben yarın pil kullanım istatistiklerini gösteririm sorun nerede anlarız inşallah. İstatistikleri sıfırladım hiç ellemiyorum şu an arada ss alıp bırakıyorum.

Hocam bu konuyu düşüncem biraz
İnşallah düşünerekten sorunu ve çözümünü buluruz :)

Oyla:

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Hocam kapalıyken de yiyormu o kadar

Oyla:
Üst Alt