Yardım Bekleme Modunda Şarj Yiyor

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Merhabalar, başlıkta belirttiğim gibi telefon kullanılmıyorken şarjı bir hayli hızlı gidiyor. Daha önce benzer bir yardım konusu açmıştım. Çözüldü - Şarj Sorunu
Daha önceki konuda, telefon çekmediği için şarjı hızla yediğini, uçak moduna aldığımda sorunu çözdüğümü belirtmiştim fakat yakın zamanda operatör değiştirdim ve telefon çok iyi bir şekilde çekiyor. 5 çizgiden 4'e inmiyor fakat sorun hala devam ediyor uçak moduna aldığımda sorun yok vowifi ile idare edeyim diyorum fakat vowifi düzgün çalışmıyor. Operatörden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Önceden Türk Telekom hattım vardı vowifi etkinken arayanların çoğu ulaşamıyordu. Şimdi vodafone a geçtim bunun vowifi sistemi daha berbat mesajlar hiç gelmiyor, bazı kişileri vowifi ile arayamıyorum vowifi kapattığım an arayabiliyorum vs. Yani sürekli uçak modunda kullanmam imkansız. Uçak modundan çıktığım an şarj su gibi akıp gitmeye başlıyor. Daha önce Stock Avrupa rom, stock global rom denedim ve şu an xiaomi.eu romdayım bu romların hepsinde aynı sorun devam etti. Bu sorun bu telefona sahip herkeste mi var sadece bende mi var bilmiyorum fakat çözümünü merak ediyorum. Sorun yazılımsal mıdır donanımsal mıdır anlamış değilim. Yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız ne yapmalıyım ya da hangi romu kurmalıyım, Donanımsal ise sorun hangi donanımda olabilir?
Monalte üstad siz de yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. Cevap yazacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

EDİT:
Monalte üstadın istatistikleri istemesiyle; şarjı fulleyip, sistem uygulamaları dahil neredeyse tüm uygulamaları uygulama pil tasarrufundan "Arka plan etkinliğini kısıtla" seçeneğini işaretledim. Gps, eşitmele, wifi gibi şeyleri kapattım. Ara sıra fotoğraf çekerek kayda aldım. İlk ss'den son ss'ye kadar telefonu hiç kullanmadım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Hocam güvenlik uygulaması/Pil/ Pil Kullanım istatistiklerine girip ekran görüntüsü atabilir misiniz ?

Cihazda IMEI işlemi var mı ?

Vowifi açmadığınız da pil süreniz nasıl peki ?

Oyla:

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Hocam güvenlik uygulaması/Pil/ Pil Kullanım istatistiklerine girip ekran görüntüsü atabilir misiniz ?

Hocam IMEI den fark edermi benimkide IMEI atılmış sabaha kadar en fazla %3 şarj yiyor genelde ama %2 şarj yiyor bu normal mi

Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Hocam IMEI den fark edermi benimkide IMEI atılmış sabaha kadar en fazla %3 şarj yiyor genelde ama %2 şarj yiyor bu normal mi
IMEI işlemi hatalı yapılmış ise fark eder hocam şebeke çekmediğinden dolayı şarjı fazla yer.
Konu sahibi ekran görüntüsü atarsa neyin şarjı çok yediği belli olur hocam.

Oyla:

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4

Cihazda IMEI işlemi var fakat sorun bundan mı kaynaklanıyor diye 4 aylık geçici, telefonun kendi imeisini yani, geri yükledim sorun devam etti.
Vowifi ztn şu an devre dışı telefon full çektiği için etkin olması için uçak moduna almam gerekiyor daha önce vowifi volte kapalı olarak da test etmiştim komple ayarlardan ve hat ayarlarından kapatmıştım sorun duzelmemisti.
Pil kullanım istatistiklerini atıyorum. Daha önce telefonun uygulamaları hariç hiçbir uygulama yuklemeyerek de denedim. Ultra pil tasarrufunda da denedim yine de değişen bir şey olmadı.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

IMEI işlemi hatalı yapılmış ise fark eder hocam şebeke çekmediğinden dolayı şarjı fazla yer.
Konu sahibi ekran görüntüsü atarsa neyin şarjı çok yediği belli olur hocam.

Şu anki istatistikler bunlar. Daha doğru istatistikler için gece yatmadan önce şarjı yüzde yüz yapıp sabah kalkınca ss alıp koysam daha sağlıklı olur mu? İmei repair işlemini son derece özen göstererek yaptım şebeke konusunda hiçbir sıkıntım yok üstad. Twrp ile geçici imeileri yedeklemistim yedekten geri çevirdiğimde de sorun düzelmedi.

Son düzenleme:
Oyla:

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Hocam şuan şarjınız dolu olduğu için bir şey demek zor, şarjınız yüzde 20 nin altına indiğinde aynı şekilde resim atarsanız daha iyi bakabiliriz ve ekran yazana tıklayıp da ekran resmini atınız.
Cihazda IMEI işlemi var fakat sorun bundan mı kaynaklanıyor diye 4 aylık geçici, telefonun kendi imeisini yani geri yükledim sorun devam etti.
Vowifi ztn şu an devre dışı telefon full çektiği için etkin olması için uçak moduna almam gerekiyor daha önce vowifi volte kapalı olarak da test etmiştim komple ayarlardan ve hat ayarlarından kapatmıştım sorun duzelmemisti.
Pil kullanım istatistiklerini atıyorum. Daha önce telefonun uygulamaları hariç hiçbir uygulama yuklemeyerek de denedim. Ultra pil tasarrufunda da denedim yine de değişen bir şey olmadı.

Oyla:

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Hocam şuan şarjınız dolu olduğu için bir şey demek zor, şarjınız yüzde 20 nin altına indiğinde aynı şekilde resim atarsanız daha iyi bakabiliriz ve ekran yazana tıklayıp da ekran resmini atınız.
Üstad bu istatistikleri sıfırlamanın yolu var mı? Çünkü yüzde 20 nin altına inmesi için 2 gün telefonu hiç kullanmamam lazım 48 saatte yüzde 20 nin altına düşer. Telefonu kullansam istatistikler kısmında kullandığım uygulama yazıyor.

Edit: Şarjı yüzde yüz yapıp şarjdan çıkarıp telefonu yeniden başlatınca istatistikler sıfırlandı. Arka planda çalışan uygulamaları durdurmaya zorladım. Otomatik başlatılan uygulamalar listesinde uygulama olmadığına emin oldum, eşitleme, gps vs kapattım. Wifi yi de kapattım telefonu şu an bırakıyorum arada ss çekerim yarın paylaşırım.

Oyla:

hilmimedine

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hilmi
Cihazım
Redmi not 9s
Konular
12
Hocam ben tr garantili cihazımda 1. Hat Turkcell 2. Hat türk Telekom takılı. Evde 1. Hat genelde vowifi ye kendi geçiyor ve hiçbir problem yaşamıyorum. Bende siz IMEI repair işlemine yoğunlaşın

Oyla:

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Hocam ben tr garantili cihazımda 1. Hat Turkcell 2. Hat türk Telekom takılı. Evde 1. Hat genelde vowifi ye kendi geçiyor ve hiçbir problem yaşamıyorum. Bende siz IMEI repair işlemine yoğunlaşın
Sorun sadece bende o zaman. Telefonun modeline has bir sorun değilmiş anladığım kadarıyla. Vowifi de iken ztn bende de şarj yemiyor fakat telekom ve vodafone nin vowifi ı sıkıntılı imei repair işlemi gerçekleşmeden önce de böyle idi malesef. Bataryasında sıkıntı olsa uçak modunda çok iyi performansı var. Hangi donanımda sorun vardır hiçbir fikrim yok. Yarın istatistikleri paylaşınca anlaşılır inşallah.

Oyla:
Üst Alt