Yardım Bekleme Modunda Şarj Yiyor

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Merhabalar, başlıkta belirttiğim gibi telefon kullanılmıyorken şarjı bir hayli hızlı gidiyor. Daha önce benzer bir yardım konusu açmıştım. Çözüldü - Şarj Sorunu
Daha önceki konuda, telefon çekmediği için şarjı hızla yediğini, uçak moduna aldığımda sorunu çözdüğümü belirtmiştim fakat yakın zamanda operatör değiştirdim ve telefon çok iyi bir şekilde çekiyor. 5 çizgiden 4'e inmiyor fakat sorun hala devam ediyor uçak moduna aldığımda sorun yok vowifi ile idare edeyim diyorum fakat vowifi düzgün çalışmıyor. Operatörden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Önceden Türk Telekom hattım vardı vowifi etkinken arayanların çoğu ulaşamıyordu. Şimdi vodafone a geçtim bunun vowifi sistemi daha berbat mesajlar hiç gelmiyor, bazı kişileri vowifi ile arayamıyorum vowifi kapattığım an arayabiliyorum vs. Yani sürekli uçak modunda kullanmam imkansız. Uçak modundan çıktığım an şarj su gibi akıp gitmeye başlıyor. Daha önce Stock Avrupa rom, stock global rom denedim ve şu an xiaomi.eu romdayım bu romların hepsinde aynı sorun devam etti. Bu sorun bu telefona sahip herkeste mi var sadece bende mi var bilmiyorum fakat çözümünü merak ediyorum. Sorun yazılımsal mıdır donanımsal mıdır anlamış değilim. Yazılımsal olduğunu düşünüyorsanız ne yapmalıyım ya da hangi romu kurmalıyım, Donanımsal ise sorun hangi donanımda olabilir?
Monalte üstad siz de yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. Cevap yazacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

EDİT:
Monalte üstadın istatistikleri istemesiyle; şarjı fulleyip, sistem uygulamaları dahil neredeyse tüm uygulamaları uygulama pil tasarrufundan "Arka plan etkinliğini kısıtla" seçeneğini işaretledim. Gps, eşitmele, wifi gibi şeyleri kapattım. Ara sıra fotoğraf çekerek kayda aldım. İlk ss'den son ss'ye kadar telefonu hiç kullanmadım.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Cevap yazma zahmetinde bulunduğunuz için çok teşekkür ederim. %6-7 yese çok iyi ama ben de yüzde 20 yiyor 8 saatte. Miui romlar aosp romlara göre daha ağır ever ama başka miui rom kullanan bu cihazlarda bekleme modunda bu kadar şarj yemiyor benim anlamadığım kısım da o. Yine de önerdiğiniz note9s(curtana) custom rom varsa kurup denemek isterim çünkü romların içeriği ve özellikleri konusunda hiç bilgim yok malesef.
Hocam cihazınız garantili degilmiydi yoksa benmi öyle hatırlıyorum garanti dışı yapmazmı

Oyla:

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Hocam cihazınız garantili degilmiydi yoksa benmi öyle hatırlıyorum garanti dışı yapmazmı
Garanti yok ztn eu rom atılı demiştim olsa bile giderdi. Ek olarak attığım SS deki ulusal dolaşımı kastettim uluslararası dolaşım değil

Oyla:

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Garanti yok ztn eu rom atılı demiştim olsa bile giderdi. Ek olarak attığım SS deki ulusal dolaşımı kastettim uluslararası dolaşım değil
Tamam işte hocam bende kapalıydı o şarj harciyo olabilir

Oyla:

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Oyla:

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
IMEI ile alakalı gibi duruyor hocam hücre bekleme bu kadar şarj yememesi lazım.

Zenex hocam ile özelden iletişime geçiniz.
Hocam kaç gündür denemediğim şey kalmadı. İmei repair yaptığım adama söyledim durumu "qcn dosyasından olabilir, farklı qcn dosyasıyla yapalım" dedi. Dün gece tercih edilen ağ türünü 4.5G yerine 3G yi seçtim ve sabaha kadar sadece yüzde 3 şarj yedi. Şimdi aklıma şu takıldı sorun 4.5G nin yetersiz çekmesinden dolayı mı yoksa IMEI repair işleminden dolayı mı? Orjinal efs Back-Up ını geri yüklediğimde sorun cozulmedigine göre kannımca IMEI repair ile alakalı durum değil de 4.5G nin yeterince çekmemesi ile alakalı herhalde.

Oyla:

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Hocam kaç gündür denemediğim şey kalmadı. İmei repair yaptığım adama söyledim durumu "qcn dosyasından olabilir, farklı qcn dosyasıyla yapalım" dedi. Dün gece tercih edilen ağ türünü 4.5G yerine 3G yi seçtim ve sabaha kadar sadece yüzde 3 şarj yedi. Şimdi aklıma şu takıldı sorun 4.5G nin yetersiz çekmesinden dolayı mı yoksa IMEI repair işleminden dolayı mı? Orjinal efs Back-Up ını geri yüklediğimde sorun cozulmedigine göre kannımca IMEI repair ile alakalı durum değil de 4.5G nin yeterince çekmemesi ile alakalı herhalde.
Hocam bende işte internet kapalı genelde %2 yiyor wifi açık ve bağlı 4.5 g açık oldumu %3 yiyor eviniz çekmeyen bir yerdemi neden 4.5 g çekmesin iyi cekmesede bu kadar yememesi lazim

Oyla:

HakPerest1167

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Note9S 64/4
Konular
4
Hocam bende işte internet kapalı genelde %2 yiyor wifi açık ve bağlı 4.5 g açık oldumu %3 yiyor eviniz çekmeyen bir yerdemi neden 4.5 g çekmesin iyi cekmesede bu kadar yememesi lazim
Bende de mobil veri hep kapalı ztn. Kapalı olduğu hald 4.5 yapınca şarj yiyor. Telefon evde 5 çekiyor. mobil veriyi açtığım an direk 4.5 yazıyor hız testinde 10 megabiti geçmiyor ama. "İyi çekmese de bu kadar yememesi lazım" bana da böyle mantıklı geliyor imei repair işleminde kullanılan qcn den dolayı olabilirmiş ama efs yedeği ile orjinal 4 aylık imei ye geçtim. Orjinal qcn dosyası da efs yedeğiyle beraber geri yükleniyor sanırsam. O zaman da çok şarj yiyordu. Yani bu olayı anlamıyorum. Eğer sorun imei repairde dersem orjinal efs yi geri yüklediğimde düzelmiyorsa orjinal efs yedeğinin qcn dosyasını kapsamadığını düşünürüm ki dün bu konuda bir "soru konusu" açtım. Efs yi geri çevirmek qcn dosyasını da geri yüklüyor diye anladım.

Oyla:
Üst Alt