Rehber [BAŞARILI] MI A2 MIUI 10.9.1.10 Kurulumu

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
Israrına anlam veremiyorum muhtemelen pie versiyonunu en son gördüğün için flaşladın kernel uyumsuzluğu olduğu için de boot etmedi üzerine hex kernel flaşlamış olsaydın açılırdı yine birinin telefonunu gereksiz yere arb4'e kitledin buyur sana konu aradağın her şeyin cevabı var.

Aynı konuyu atıp duruyorsun. Pie versiyonu varken flaşladım evet. Kernel ile alakalı bir durum yok çünkü tekrar söylüyorum, Miui 10 zip dosyası ne işe yarıyor? Zip dosyasını TWRP ile flaşlarsam açılıyor anladın mı? O zaman bir konuda sen aç yapalım.

DejavuTr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi A2 4/64
Konular
4
Aynı konuyu atıp duruyorsun. Pie versiyonu varken flaşladım evet. Kernel ile alakalı bir durum yok çünkü tekrar söylüyorum, Miui 10 zip dosyası ne işe yarıyor? Zip dosyasını TWRP ile flaşlarsam açılıyor anladın mı? O zaman bir konuda sen aç yapalım.

Anlıyorum kardeşim açıldığını burada kafana takman gereken konu arb'yi 4 yapmamak ben bugün hala edl den a2 ye donebilirim sen ve senin yolundan gidenler donemezler anlaman gereken bu

Çok basit arb 4 isen kernel flashlamana gerek yok zaten vendor ve kerneli fw update ile yükseltmiş oluyorsun.

Eğer miui 9'a gectiysen ve arb yi daha yukseltmemiş olursun yani konunun 6x e cevirme kısmı doğru miui 10 oreoyu flashlarken fw update silersen arb 2 de kalırsın hala a2 donebilirsin
MIUI 10 Pie 'ya geçeceksin fw update silip hex kernel flaşlaman gerekiyor ki boot etsin. Yine arb 2 de olup donebilirsin.

Öbür türlü fw update silmezsen arb 4 MIUI 10 pie da kalırsın evet boot eder ama a2 donemezsin. MIUI oreo flashlayamazsin telefonun brick olur yetkili hesap ister.

İnat etmeyi bırak

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
Anlıyorum kardeşim açıldığını burada kafana takman gereken konu arb'yi 4 yapmamak ben bugün hala edl den a2 ye donebilirim sen ve senin yolundan gidenler donemezler anlaman gereken bu

Çok basit arb 4 isen kernel flashlamana gerek yok zaten vendor ve kerneli fw update ile yükseltmiş oluyorsun.

Eğer miui 9'a gectiysen ve arb yi daha yukseltmemiş olursun yani konunun 6x e cevirme kısmı doğru miui 10 oreoyu flashlarken fw update silersen arb 2 de kalırsın hala a2 donebilirsin
MIUI 10 Pie 'ya geçeceksin fw update silip hex kernel flaşlaman gerekiyor ki boot etsin. Yine arb 2 de olup donebilirsin.

Öbür türlü fw update silmezsen arb 4 MIUI 10 pie da kalırsın evet boot eder ama a2 donemezsin. MIUI oreo flashlayamazsin telefonun brick olur yetkili hesap ister.

İnat etmeyi bırak
Tamam, ben A2'ye geri dönebilirler demiyorumki zaten. Ki telefonu unbrick etmem gerektiğinde telefonda kayıtlı olan hesabın şifresini istedi. Hesabım yetkili olmadığı halde. Verileri sıfırladıktan sonra şifreyi girdim ve telefonu tekrar kurdum? Apayrı konulardan bahsediyoruz ve konu buraya senin "Firmware-Update'yi silmen lazım"dan geldi farkında mısın?

DejavuTr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi A2 4/64
Konular
4
Hee, unutmadan eğer Firmware-Update'yi silmezseniz geri dönemezsiniz.
--DÜZENLEME 2-- Arkadaşlar @DejavuTr'nin şikayeti üzerine Firmware-Update'yi silmenizi söyledim ancak bugün brick olan telefonum elime geçti ve Firmware-Udpate klasörünü sildiğim için telefon bootlop oldu. Firmware-Update'yi silmeyin. Bootloader kilidi açık oluyor ama ARB 4'te kalıyor. En yakın zamanda konu güncellencek.​

Güvenli bir şekilde yapmak isteyen bu rehberi kullanabilir. İstediği vakit de a2 ye geri dönebilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt