Rehber [BAŞARILI] MI A2 MIUI 10.9.1.10 Kurulumu

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
Arkadaşlar merhaba! Bundan önceki MIUI kurulum rehberi başarısızdı. Bunu kendim denedim ve şuan MIUI kurulu A2'mden yazıyorum. Arkadaşlar ilk olarak gereksinimlerimizi indirelim;
BU ARADA BU KONU, DİĞER MIUI KURMA KONUSUNDAN FARKLIDIR, OKUMADAN, UYGULAMADAN KARAR VERMEYİN​

MI Flash 2016.04.01 64 bit
Play store

Evet başlayabiliriz. İlk olarak telefonumuzu yeniden başlatırken, "ses kısma" ve "güç" tuşlarına basılı tutarak "Fastboot" moduna giriyoruz. Daha sonra linkte vermiş olduğum Fastboot EDL dosyasındaki "EDL.bat" dosyasını çalıştırarak telefonu EDL moduna alıyoruz. Ekran kapanacaktır, sakın endişelenmeyin! Telefonunuz EDL moduna girmiş demektir. Daha sonra MI A2'nin Saf Android ROM'unda "images" klasörü altında bulunan;
*abl.elf*
*prog_emmc_firehose_Sdm660_ddr.elf*
*prog_emmc_firehose_Sdm660_lite.elf*
dosyalarını MIUI 9'un "images" klasörü altında bulunan dosyalar ile değiştiriyoruz.

Daha sonra vermiş olduğum MI Flash'ı kuruyoruz ve MIUI 9 ROM'unu telefona EDL modunda iken "Flash all" seçeneği ile flaşlıyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Flaşlama bittikten sonra telefonunuz büyük ihtimalle açılmayacaktır. Telefona sıfırlama yapmadan, tekrar "Fastboot" moduna giriyoruz. Burada bilgisayarımızdan şu komutu gireceğiz:
Kod:
fastboot flash recovery twrp_3.2.3-0_wayne_v1.img
fastboot boot twrp_3.2.3-0_wayne_v1.img
Eğer bu komutlardan sonra telefon, TWRP'ye girmezse, telefon yeniden başlarken "ses açma" tuşuna basılı tutarak, siz girin.
TWRP açıldığında "Wipe/Temizle" sekmesinden "Gelişmiş temizlik/Advanced wipe" seçeneğini seçin ve "Cache/Önbellek" "Data/Veri" ve "Dalvik" bölümlerini temizleyin.
Vermiş olduğum MIUI 10 dosyasını telefonunuza atın. Attıktan sonra TWRP ile "Install/Yükle" seçeneği ile atmış olduğunuz MIUI 10 zip dosyasını flaşlayın. Zip imza doğrulamasını SEÇMEYİN. Flaşlama bittikten sonra telefonunuz açılırken boot etmesi uzun sürebilir. Açılırken, 3-4 kere yeniden başlatıp, biraz beklerseniz MIUI 10'u başarıyla kurmuş olacaksınız. Telefonunuzu ayarladıktan sonra vermiş olduğum "Play store" dosyasını telefonunuza APK olarak kurun ve indirmesini bekleyin daha sonra kurun.
UYARI!!!! Eğer vermiş olduğum MIUI 10 zip dosyasını değilde, başka bir MIUI 10 dosyası flaşlarsanız, telefonunuz bootloop olur! -Başka MIUI 10 dosyasından kastım, forumda bulunan diğer konudaki dosya arkadaşlar- Bir teşekkürümü çok görmeyin! Yakında Türkçe yapma anlatımı ve bu anlattıklarımın video hali gelecek. Konu, lütfen sabitlensin.

Oluşabilecek bir sorundan ne ben, ne de forum sorumludur!
-DÜZENLEME 2: ARKADAŞLAR UFAK BİR PROBLEM SONUCU TELEFONUM HARDBRİCK OLDU, ŞUAN VİDEO HAZIRLAYAMIYORUM, GELDİĞİ ZAMAN İLK İŞ SİZLERE YARDIMCI OLACAK VİDEOYU VE TÜRKÇELEŞTİRME REHBERİNİ HAZIRLAYACAĞIM.-
İyi forumlar!

Hee, unutmadan eğer Firmware-Update'yi silmezseniz geri dönemezsiniz.
--DÜZENLEME 2-- Arkadaşlar @DejavuTr'nin şikayeti üzerine Firmware-Update'yi silmenizi söyledim ancak bugün brick olan telefonum elime geçti ve Firmware-Udpate klasörünü sildiğim için telefon bootlop oldu. Firmware-Update'yi silmeyin. Bootloader kilidi açık oluyor ama ARB 4'te kalıyor. En yakın zamanda konu güncellencek.​

Son düzenleme:

Omer.hulisi

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ömer Hulisi
Cihazım
Mi a2
Konular
0
Oluşabilecek sorun var ki üstlenmiyorsun

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
Oluşabilecek sorun var ki üstlenmiyorsun
Hayır, mesela aşamalardan birisini yanlış yaparsınız, veri kaybı, bootloop ya da brick gibi sorunlarla karşılaşırsanız kabullenmeyiz. Ayırca her kişisel ROM kurma konusunda görebilirsiniz bunu. Bir de, dediklerimi harfiyen yaparsanız, sorun yaşayacağınızı sanmam. ROM olarak şuan sorun yok. İleride Türkçe kurma ve normal flaşlama videosu gelecek.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Konu icin tesekkurler.

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
İmzamı kontrol edin hocam. :)

santrall

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
tarık
Konular
0
Arkadaşlar merhaba! Bundan önceki MIUI kurulum rehberi başarısızdı. Bunu kendim denedim ve şuan MIUI kurulu A2'mden yazıyorum. Arkadaşlar ilk olarak gereksinimlerimizi indirelim;
BU ARADA BU KONU, DİĞER MIUI KURMA KONUSUNDAN FARKLIDIR, OKUMADAN, UYGULAMADAN KARAR VERMEYİN​

MI Flash 2016.04.01 64 bit
Play store

Evet başlayabiliriz. İlk olarak telefonumuzu yeniden başlatırken, "ses kısma" ve "güç" tuşlarına basılı tutarak "Fastboot" moduna giriyoruz. Daha sonra linkte vermiş olduğum Fastboot EDL dosyasındaki "EDL.bat" dosyasını çalıştırarak telefonu EDL moduna alıyoruz. Ekran kapanacaktır, sakın endişelenmeyin! Telefonunuz EDL moduna girmiş demektir. Daha sonra MI A2'nin Saf Android ROM'unda "images" klasörü altında bulunan;
*abl.elf*
*prog_emmc_firehose_Sdm660_ddr.elf*
*prog_emmc_firehose_Sdm660_lite.elf*
dosyalarını MIUI 9'un "images" klasörü altında bulunan dosyalar ile değiştiriyoruz.

Daha sonra vermiş olduğum MI Flash'ı kuruyoruz ve MIUI 9 ROM'unu telefona EDL modunda iken "Flash all" seçeneği ile flaşlıyoruz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Flaşlama bittikten sonra telefonunuz büyük ihtimalle açılmayacaktır. Telefona sıfırlama yapmadan, tekrar "Fastboot" moduna giriyoruz. Burada bilgisayarımızdan şu komutu gireceğiz:
Kod:
fastboot flash recovery twrp_3.2.3-0_wayne_v1.img
fastboot boot twrp_3.2.3-0_wayne_v1.img
Eğer bu komutlardan sonra telefon, TWRP'ye girmezse, telefon yeniden başlarken "ses açma" tuşuna basılı tutarak, siz girin.
TWRP açıldığında "Wipe/Temizle" sekmesinden "Gelişmiş temizlik/Advanced wipe" seçeneğini seçin ve "Cache/Önbellek" "Data/Veri" ve "Dalvik" bölümlerini temizleyin.
Vermiş olduğum MIUI 10 dosyasını telefonunuza atın. Attıktan sonra TWRP ile "Install/Yükle" seçeneği ile atmış olduğunuz MIUI 10 zip dosyasını flaşlayın. Zip imza doğrulamasını SEÇMEYİN. Flaşlama bittikten sonra telefonunuz açılırken boot etmesi uzun sürebilir. Açılırken, 3-4 kere yeniden başlatıp, biraz beklerseniz MIUI 10'u başarıyla kurmuş olacaksınız. Telefonunuzu ayarladıktan sonra vermiş olduğum "Play store" dosyasını telefonunuza APK olarak kurun ve indirmesini bekleyin daha sonra kurun.
UYARI!!!! Eğer vermiş olduğum MIUI 10 zip dosyasını değilde, başka bir MIUI 10 dosyası flaşlarsanız, telefonunuz bootloop olur! -Başka MIUI 10 dosyasından kastım, forumda bulunan diğer konudaki dosya arkadaşlar- Bir teşekkürümü çok görmeyin! Yakında Türkçe yapma anlatımı ve bu anlattıklarımın video hali gelecek. Konu, lütfen sabitlensin.

Oluşabilecek bir sorundan ne ben, ne de forum sorumludur!​

İyi forumlar!​
dillerde ingilizce mevcut mu yada sadece çincemi

elilupe

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Konular
2
Bende bir önceki mi sürümü kurulu bunu da önceki kurulum gibi sıfırdan mı kurmam lazım ? yoksa içindeki dosyaları ayarladıktan sonra wipe data cache olmadan yükleyebilir miyim yoksa direk üstüne yüklemem mi lazım :D

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
Hocam "Ayarlar"dan güncellemelere girip sağ üstteki "üç noktaya" tıklayıp, zip dosyasını flaşlayın.

Üst Alt