Soru Band 20

rone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Mi 9 se
Konular
8
Band 20 ile ilgili konuları burada toplayabiliriz. Öncelikle sorunun tanımını yapalım.

Gerek bu forumda, gerek donanımhaberde, IMEI atıldıktan sonra, çoğu kişi, band 20'nin gittiğini ve 800MHz üzerinden hizmet alamadığını belirtmiş. Bazıları telefonun genel çekim performansında kötüleşme hissettiklerini söylemiş.

IMEI atıldıktan sonra band 20'nin gitmesi, gerçek bir durum mudur ? Sadece band 20 çeken yerde deneme yapan biri var mıdır ?

Turkcell'in band 20 kullanmadığı, Vodafone'un sadece kırsalda band 20 kullandığı söyleniyor. Türk Telekom'da durum nedir ?

Çift hat kullananların deneyimleri nelerdir ?

IMEI atma işlemi, neden sadece band 20'yi etkilemektedir ? Bu banda özel durum nedir ?

IMEI kaydı yapmış ve yapmamış kişiler, mevcut bandlara Network Signal Guru uygulamasıyla ile bakıp ekran görüntüsü alıp, paylaşabilirler mi ? Ve yine kullandıkları rom'u yazabilirler mi ? Elimizde konu ile ilgili gerçek bir bilgi olması için mümkün olduğunca fazla kullanıcıdan veri almalıyız. En az 10-15 kullanıcı.

Sorunu yaşadığını iddia edip çözüm bulan biri var mıdır ?

Hacıabi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
fatihakhan
Cihazım
Mİ9SE
Konular
0
hanıma alcam hocam zaten onun sim kardı bile 3g uyumlu hala değiştirmedi,cihazı inceliyecek mağaza bulamıyorum büyük zincir mağazalarda yok ,telefoncuya gidip açıp bakıcam artık,bi gün alıyorum ertesi gün burdaki sorunları okuduktan sonra vazgeçiyorum

Oyla:

Astronot

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T
Konular
13
Benim tahminim istasyon veya operatör atılan imei'ye göre davranıyor. Eğer yeni telefona band20 destiği olmayan bir cihazın imeisi atılmışsa bu cihaza göre bandları açıyor. Yani cihaz BTKnın imei kontrol sitesi gibi imei numarasından cihazı tanımlıyor.
Satıcılar manipüle etmeye çalışsa da gerçek bu.

Oyla:

manasturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
mi5s 64gb
Konular
3
Benim tahminim istasyon veya operatör atılan imei'ye göre davranıyor. Eğer yeni telefona band20 destiği olmayan bir cihazın imeisi atılmışsa bu cihaza göre bandları açıyor. Yani cihaz BTKnın imei kontrol sitesi gibi imei numarasından cihazı tanımlıyor.
Bende bundan oldugunu dusunuyorum fakat arada 3g ye gecsede 4.5g genelde onun ıcın tam anlam veremedım.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bende bundan oldugunu dusunuyorum fakat arada 3g ye gecsede 4.5g genelde onun ıcın tam anlam veremedım.

Belirttiğiniz sistemin neden olamayacağına ilişkin teknik detaylar daha önce bir çok defa forumumuzda paylaşılmıştı fakat en basit şöyle düşünün... Eğer böyle bir teknoloji, bu şekilde algılayabilecek bir altyapı olsaydı sizce IMEI değiştirilen cihazların kullanımına izin mi verilirdi yoksa 618 tl pasaport kaydı yapmanız için cihazlarınız tamamen kullanıma mı kapatılırdı?

Oyla:

manasturk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hakan
Cihazım
mi5s 64gb
Konular
3
Belirttiğiniz sistemin neden olamayacağına ilişkin teknik detaylar daha önce bir çok defa forumumuzda paylaşılmıştı fakat en basit şöyle düşünün... Eğer böyle bir teknoloji, bu şekilde algılayabilecek bir altyapı olsaydı sizce IMEI değiştirilen cihazların kullanımına izin mi verilirdi yoksa 618 tl pasaport kaydı yapmanız için cihazlarınız tamamen kullanıma mı kapatılırdı?
Evet haklısın hocam fakat bir problem var.

Oyla:

Veziroglu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Redmi note 2
Konular
0
İmei repair işleminden sonra 2g çekiminde problem yaşayan oldu mu?

Türk Telekom mi5 2g sinyalinde full çekerken, mi9 se 2 çubuk zar zor çekiyor.

Ayrıca 4 yıla yakındır mi5 kullanıyorum. Mi9se den sonra 4g her yerde çekiyormuş ama mi5 te band20 olmamasından dolayı farkında değilmişim.

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Turk Telekom'da 2G ve 4.5G de hiç çekmeyen, 3G de ise rezillik çıkaran şebekem, yine aynı yerde Turkcell ile bu sonucu veriyor. :)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:
Oyla:

1kemal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kemal eskici
Cihazım
mi mix 2
Konular
1
Turk Telekom'da 2G ve 4.5G de hiç çekmeyen, 3G de ise rezillik çıkaran şebekem, yine aynı yerde Turkcell ile bu sonucu veriyor. :)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
hocam konu ile alaksız ama benim mi 9 se de sol üstte bildirimler birikmiyor bildirim gelince işareti görünüp sonra sadece saat geri geliyor bunun çözümü varmıdır

Oyla:

kullanici32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Galaxy S10e
Meslek
serbest
Konular
17
hocam konu ile alaksız ama benim mi 9 se de sol üstte bildirimler birikmiyor bildirim gelince işareti görünüp sonra sadece saat geri geliyor bunun çözümü varmıdır
Aynen bende bu sorunun cavabini merak ediyorum baya araştirdim bulamadim

Oyla:

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
bu konuda stabil sürümlerde malesef böyle bir sorun var, beta sürümlerde bildirimler kalıyor. beta sürüme geçebilirsiniz yada marketten uygulamayı yükleyerek geçici çözüme ulaşabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt