Soru Band 20

rone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Mi 9 se
Konular
8
Band 20 ile ilgili konuları burada toplayabiliriz. Öncelikle sorunun tanımını yapalım.

Gerek bu forumda, gerek donanımhaberde, IMEI atıldıktan sonra, çoğu kişi, band 20'nin gittiğini ve 800MHz üzerinden hizmet alamadığını belirtmiş. Bazıları telefonun genel çekim performansında kötüleşme hissettiklerini söylemiş.

IMEI atıldıktan sonra band 20'nin gitmesi, gerçek bir durum mudur ? Sadece band 20 çeken yerde deneme yapan biri var mıdır ?

Turkcell'in band 20 kullanmadığı, Vodafone'un sadece kırsalda band 20 kullandığı söyleniyor. Türk Telekom'da durum nedir ?

Çift hat kullananların deneyimleri nelerdir ?

IMEI atma işlemi, neden sadece band 20'yi etkilemektedir ? Bu banda özel durum nedir ?

IMEI kaydı yapmış ve yapmamış kişiler, mevcut bandlara Network Signal Guru uygulamasıyla ile bakıp ekran görüntüsü alıp, paylaşabilirler mi ? Ve yine kullandıkları rom'u yazabilirler mi ? Elimizde konu ile ilgili gerçek bir bilgi olması için mümkün olduğunca fazla kullanıcıdan veri almalıyız. En az 10-15 kullanıcı.

Sorunu yaşadığını iddia edip çözüm bulan biri var mıdır ?

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
iPhone 11 Pro Max'deki bandlara bakın bende diyorum 4G nasıl bu kadar iyi çekiyor. :D

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

murattiy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
s7 edge
Konular
1
Bu işi yapan biri olarak ileteyim. Donanımsal band 20 varsa ve IMEI sonrası gidiyorsa qcn dosyası farklı atılmıştır. Orijinal qcn dosyası editlenerek yapılırsa band 20 gitmez. Her şekilde ispatlarim.

Oyla:

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Bu işi yapan biri olarak ileteyim. Donanımsal band 20 varsa ve IMEI sonrası gidiyorsa qcn dosyası farklı atılmıştır. Orijinal qcn dosyası editlenerek yapılırsa band 20 gitmez. Her şekilde ispatlarim.

Global qcn kullandım çin değil fakat yinede band 20 gitti.

Oyla:

murattiy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
s7 edge
Konular
1
Mı 5 ve mi mix hariç evet var

Oyla:

murattiy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert
Cihazım
s7 edge
Konular
1
Piyasada IMEI değişim yapılan çoğu yerde yada bunu anlatan sitelerde Çin qcn dosya yedeği vardır ve onunla yapılır. Çin qcn de ise band 20 yoktur

Qcn : qualcomm calibration network olarak açılıma sahip olup:
Tüm imei ve şebeke bilgilerinin toplandığı dosyadır. Kullanılan cihaz, ilk açılışta, şebeke ile ilgili ayarlarda bu dosyadaki bilgileri referans alır.
İmei ve meid numarası, şebeke kalibrasyon değerleri gibi değerler bulunur.

Şebeke çekmiyorsa, 2g-3g-Lte geçişleri yapmıyorsa, bu dosyada hata vardır. Yine aynı dosya üzerinde değişiklik yapılarak yada stock ayarlara dönerek arızalar giderilir.
QCN sonrası şebekeniz gelmezse, imei okunamazsa, sorun zaten bu bilgileri işleyemeyen BASEBAND (şebeke) entegresinin tam yada kısmi arızasından kaynaklanır.

Tabiki Çin qcn uzerine band 20 de eklenebilir. Ama zor iş en kolayı global qcn bulmak

Oyla:
Üst Alt