Soru Band 20

rone

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cenk
Cihazım
Mi 9 se
Konular
8
Band 20 ile ilgili konuları burada toplayabiliriz. Öncelikle sorunun tanımını yapalım.

Gerek bu forumda, gerek donanımhaberde, IMEI atıldıktan sonra, çoğu kişi, band 20'nin gittiğini ve 800MHz üzerinden hizmet alamadığını belirtmiş. Bazıları telefonun genel çekim performansında kötüleşme hissettiklerini söylemiş.

IMEI atıldıktan sonra band 20'nin gitmesi, gerçek bir durum mudur ? Sadece band 20 çeken yerde deneme yapan biri var mıdır ?

Turkcell'in band 20 kullanmadığı, Vodafone'un sadece kırsalda band 20 kullandığı söyleniyor. Türk Telekom'da durum nedir ?

Çift hat kullananların deneyimleri nelerdir ?

IMEI atma işlemi, neden sadece band 20'yi etkilemektedir ? Bu banda özel durum nedir ?

IMEI kaydı yapmış ve yapmamış kişiler, mevcut bandlara Network Signal Guru uygulamasıyla ile bakıp ekran görüntüsü alıp, paylaşabilirler mi ? Ve yine kullandıkları rom'u yazabilirler mi ? Elimizde konu ile ilgili gerçek bir bilgi olması için mümkün olduğunca fazla kullanıcıdan veri almalıyız. En az 10-15 kullanıcı.

Sorunu yaşadığını iddia edip çözüm bulan biri var mıdır ?

meddah58

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tayfun
Konular
12
Konuyu hortlatıyorum ama IMEI repair işleminden sonra benim telefonumun da 3G ve 4G'si iyi çekmemeye başladı. Bazen 10 numara çekerken başka yerde sayfalar yüklenmeyebiliyor. Önceki hız testine oranla zaten 3te 1 hızına düşmüş durumda. Ben çok dert etmiyordum ama bugün arkadaşın evinde internetin neredeyse hiç çekmediği anlar oldu. Yok mudur hala bulunabilmiş bir çözüm? Qualcomm cihazlarda LTE bandlarını açmayı araştırdım. QXDM üzerinden LTE config değerlerini değiştirecektim fakat "read" seçeneğini tıkladığım halde dosyayı inactive görüp işlem yaptırmıyor. Herhangi bir yolu bulunamadı hala bu band 20 aktifleştirmenin, o kadar da süre geçti üzerinden.
Hocam imei atılmadan önce cihazda böyle sorunlar var mıydı?

Oyla:

Aelfwig

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Hocam imei atılmadan önce cihazda böyle sorunlar var mıydı?

Yine full diş çekmiyordu fakat internette hiçbir sorun yaşamıyordum önceden. Şimdi arada bazı yerlerde şebekeyi tamamen algılamıyor, internet hiç çekmiyor. Bu kadar kötü bir durumla karşılacağımı bilseydim bu modelden almazdım.

Dün sipariş ettim imei atılmış Mi 9 SE umarım böyle bir sorun yoktur.

Hepsinde var. IMEI atıldıktan sonra yazılımsal olarak band 20 ve yanında birkaç band daha gitmiş, yerine tamamen Çin operatörlerine uygun bandlar gelmiş oluyor. Yazılımsal olarak bir yolu olsa keşke çünkü cihazın donanımında var. Tekrardan bir şekilde aktif hale getirilebilir.

Yabancıların IMEI derdi olmadığı için (onlarda devlet böyle IMEI kaydı vs. takip etmiyor, bakmıyor) bu konu hakkında kaynak yok. XDA üzerinde bir konu oluşturup kendilerinden bu sorun hakkında yardım isteyeceğim.

Oyla:

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Yine full diş çekmiyordu fakat internette hiçbir sorun yaşamıyordum önceden. Şimdi arada bazı yerlerde şebekeyi tamamen algılamıyor, internet hiç çekmiyor. Bu kadar kötü bir durumla karşılacağımı bilseydim bu modelden almazdım.

Hepsinde var. IMEI atıldıktan sonra yazılımsal olarak band 20 ve yanında birkaç band daha gitmiş, yerine tamamen Çin operatörlerine uygun bandlar gelmiş oluyor. Yazılımsal olarak bir yolu olsa keşke çünkü cihazın donanımında var. Tekrardan bir şekilde aktif hale getirilebilir.

Yabancıların IMEI derdi olmadığı için (onlarda devlet böyle IMEI kaydı vs. takip etmiyor, bakmıyor) bu konu hakkında kaynak yok. XDA üzerinde bir konu oluşturup kendilerinden bu sorun hakkında yardım isteyeceğim.

Yandık o zaman bakalım cihaz geldiğinde bilgilerimi aktarıcam.

Oyla:

alpars75

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alp
Cihazım
Mi9se
Konular
14
Bendede yok sadeve band3 görünüyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-10-01-21-25-53-161_com.parizene.netmonitor.png
    Screenshot_2019-10-01-21-25-53-161_com.parizene.netmonitor.png
    168,9 KB · Görüntüleme: 117
Oyla:

Aelfwig

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Yandık o zaman bakalım cihaz geldiğinde bilgilerimi aktarıcam.

Turkcell'e geçebilirsiniz. Diğer operatörlere nazaran band 20 daha az kullanıyor diye biliyorum. Yabancı forumda konuyu açtım bu arada. Bakalım ne cevap verecekler. Yani cihaz donanımsal olarak bu bandlara sahip. IMEI repair işlemi sırasında bir şekilde tam olarak recovery mi düzgün alamıyoruz, kullandığımız programlar Çin'i mi varsayılan olarak alıyor da bir şeyleri değiştiriyor gidiyor bizim bandlar. Yine yazılımsal bir şekilde çözülebileceğine inanıyorum.

Oyla:

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Turkcell'e geçebilirsiniz. Diğer operatörlere nazaran band 20 daha az kullanıyor diye biliyorum. Yabancı forumda konuyu açtım bu arada. Bakalım ne cevap verecekler. Yani cihaz donanımsal olarak bu bandlara sahip. IMEI repair işlemi sırasında bir şekilde tam olarak recovery mi düzgün alamıyoruz, kullandığımız programlar Çin'i mi varsayılan olarak alıyor da bir şeyleri değiştiriyor gidiyor bizim bandlar. Yine yazılımsal bir şekilde çözülebileceğine inanıyorum.

Turkcell kullanıyorum hat olarak zaten.

Oyla:

Aelfwig

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Semih
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
Öğrenci
Konular
10
Arkadaşlar merhaba tekrardan, birkaç şey denedim. Öncelikle bir karşılaştırma yapabilmek adına IMEI repair işlemi yapan arkadaşlar cihazlarınız rootlu ise Network Signal Discovery uygulamasını indirip sağ üstteki 3 noktayı tıkladıktan sonra oradan "Lock Bands" seçip sonrasında ise "LTE" seçtikten sonra gelen bandların ekran görüntüsünü buraya yükleyebilir misiniz? Ben bir işlem yaptım ve şu an sanki daha iyi çekiyor gibime geldi. Cihazımdaki band sayısı da yükseldi. Tabi band 20 yine yok lakin dediğim gibi, band sayısı yükseldi. Sizler de birer ekran görüntüsü atın lütfen, beraber bakalım.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    336,9 KB · Görüntüleme: 118
  • 2.jpg
    2.jpg
    257,2 KB · Görüntüleme: 120
Oyla:

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Arkadaşlar merhaba tekrardan, birkaç şey denedim. Öncelikle bir karşılaştırma yapabilmek adına IMEI repair işlemi yapan arkadaşlar cihazlarınız rootlu ise Network Signal Discovery uygulamasını indirip sağ üstteki 3 noktayı tıkladıktan sonra oradan "Lock Bands" seçip sonrasında ise "LTE" seçtikten sonra gelen bandların ekran görüntüsünü buraya yükleyebilir misiniz? Ben bir işlem yaptım ve şu an sanki daha iyi çekiyor gibime geldi. Cihazımdaki band sayısı da yükseldi. Tabi band 20 yine yok lakin dediğim gibi, band sayısı yükseldi. Sizler de birer ekran görüntüsü atın lütfen, beraber bakalım.
öylr bir uygulama yok hocam. eğer network signal guru ise bende hata veriyor-root ot found diyor

Oyla:

resulltan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Resul
Cihazım
Xiaomi Mi 9 SE
Meslek
Ptt Dağıtıcı
Konular
8
Aynı sonuç
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:
Üst Alt