Yardım Arama Yaparken Sorun Yaşıyorum

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Cihazımda güncel sürüm MIUI EU Beta (20.6.18), OrangeFox Recovery ve Magisk root var., operatörüm Türk Telekom.

Cihazımı aldığım gün standart şekilde Global Stabil rom yüklüydü ve aldığım gün neredeyse hiç kullanmadan direk bootloader kilidini açıp custom roma geçiş yaptım. Bu bilgiyi neden verdiğimi aşağıda anlatacağım.

Sorunum şu: Ben birisini arayacağım zaman, 10 aramanın 7-8 tanesinde karşı taraf çağrımı cevaplamasına rağmen, ben karşı tarafı rahatlıkla duysam da karşı taraf beni duyamıyor. Bu 7-8 çağrının dışında 10 aramanın 1 tanesinde de ben karşı tarafı duyamıyorum, karşı taraf beni duyabiliyor. Özetle 10 arama yaptığımda 1 defasında sağlıklı şekilde iletişim kurabiliyorum. Bir başkası beni aradığında ve çağrıyı cevapladığımda bu problem hiç yaşanmıyor.

Yukarıdaki ek bilgiyi şu sebeple verdim, cihazıma custom rom kurmadan önce muhtemelen hiç arama gerçekleştirmediğim için bu sorunun kaynağı custom rom mu, cihaz mı yoksa operatör mü kestiremiyorum. MIUI EU ana konusunda bu sorunu yaşadığını belirten kimse olmadığına göre kuvvetle muhtemel sorunun kaynağı custom rom değil.

Sorunla ilgili olarak operatörümün çağrı merkezini bir kaç defa aradım ancak klasik şekilde olduğu gibi sistemlerinde herşeyin normal olduğunu iddia edip suçu cihaza atıyorlar.

Benim tüm denemelerimden edindiğim sonuçlar aşağıdaki gibi olup, çözüm konusunda bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum.

• MIUI EU rom'u son 4 sürümdür kullanıyorum ve her yeni gelen sürümde format daya ve 4 wipe akabinde tamamen temiz şekilde kuruyorum.
  • Sorunun kaynağı olarak VoLTE servisinin açık olmasını düşündüm, kapattıktan sonra da denedim, bir şey değişmedi.
  • Hattımı başka bir cihaza takıp deneme şansım maalesef ki yok, bu önemli bir adım da olsa deneyemiyorum.
  • Yüklü olan yüzlerce uygulamamdan ötürü tekrar global roma dönüp test yapmak çok fazla vakit kaybettireceği için mümkünse bunu yapmadan bir yerlere varmayı isterim.
  • Cihazım Türkiye cihazı olup, IMEI numarası ithalat yoluyla kaydedilen IMEI olarak görünmektedir ve cihaz Xiaomi Türkiye garantilidir.

Reaxionreis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Web Geliştiricisi
Konular
9
Oyla:

cashflow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
P40Lite-Mi 9 SE
Meslek
Resepsiyonist
Konular
3
Siz bilirsiniz de yinede ben İPhone almam şahsen bana bakmayın yine de hocam. Sebebim o fiyata Xiaomi den iyi cihazlar alınır bu kendi düşüncem
Arada fiyat farkı çok ama telefonu sadece arama mesaj WhatsApp ve kamera için kullanan biriyim. Almışken iyi olsun diyorum. Bi de Apple denemek istiyorum bakalım dedikleri kadar iyimi gorucez. Fiyat ve cihazlar bakın sizde.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-06-22-15-21-06-171_com.vodafone.selfservis.jpg
    Screenshot_2020-06-22-15-21-06-171_com.vodafone.selfservis.jpg
    595,8 KB · Görüntüleme: 6
  • Screenshot_2020-06-22-15-21-09-599_com.vodafone.selfservis.jpg
    Screenshot_2020-06-22-15-21-09-599_com.vodafone.selfservis.jpg
    611,6 KB · Görüntüleme: 13
Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Oyla:

Reaxionreis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Web Geliştiricisi
Konular
9
Arada fiyat farkı çok ama telefonu sadece arama mesaj WhatsApp ve kamera için kullanan biriyim. Almışken iyi olsun diyorum. Bi de Apple denemek istiyorum bakalım dedikleri kadar iyimi gorucez. Fiyat ve cihazlar bakın sizde.
Doğal olarak fiyatlar pahalı. Ama siz bilirsiniz. Bu 2 cihazda sizi çok rahat götürür zaten

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Peki ne olabilir sorunum? Çözüm öneriniz var mı?

Cihazı 3G ve 2G'ye aldığınızda çekimde bir problem oluyor mu? Sim ayarlarından sadece 3G seçeneği seçip bir arama yaparmısınız?

Oyla:

serdocan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serdar
Cihazım
RN 12 Pro
Meslek
Reklam Op. Uzmanı
Konular
34
Hocam ben tt de sorun yaşamadım hiç Ankara, Yozgat ve İzmir de sıkıntısız İnterneti saniyede 15 mb indiriyor bu pakete ek sınırsız WhatsApp ve akşam 9 sabah 9 arası tt lerle sınırsız konuşma ve SMS var.
Şahsen benim olduğum yerlerde çok sıkıntısız
Hocam band 20 yokken aldığım hız buyurun. Hat Türkcell Yer Kocaeli

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-06-22 at 15.27.59.jpeg
    WhatsApp Image 2020-06-22 at 15.27.59.jpeg
    64,2 KB · Görüntüleme: 14
Oyla:

cashflow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
P40Lite-Mi 9 SE
Meslek
Resepsiyonist
Konular
3
Doğal olarak fiyatlar pahalı. Ama siz bilirsiniz. Bu 2 cihazda sizi çok rahat götürür zaten
Note 9s şarjı için, iPhone se yi de kamerası için almak istiyorum. Bakalım aralarında 1650 TL fark var.

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Oluyor hocam. Hep aynı
IMEI Reapir de yapılmamış cihaza valla ne desem boş, hatalı yapılmıştır da diyemiyorum. Garantiniz var okuduğum kadarıyla fakat BL kilidini açmışsınız Delta olsa gönderirdiniz o bakımdan da kötü olmuş. AOSP rom kurmayı deneyin isterseniz?

Oyla:
Üst Alt