Soru AOSP mi MIUI mı?

harunaydiiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
28
İyi günler forum ahalisi. Herkesin dediği gibi renkler ve zevkler tartışılmaz fakat özellikler, kullanım, özelleştirme, optimizasyon, ram kullanımı, batarya ömrü gibi faktörler göz önünde bulundurulursa sizce hangi rom Mi 9T için idealdir?

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
İyi günler forum ahalisi. Herkesin dediği gibi renkler ve zevkler tartışılmaz fakat özellikler, kullanım, özelleştirme, optimizasyon, ram kullanımı, batarya ömrü gibi faktörler göz önünde bulundurulursa sizce hangi rom Mi 9T için idealdir?
T pro ve kendim icin konuşayım. Miui arayüzüne Alışan bir insan olarak aosp ile yarım günü zor çıkarttım.

Oyla:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Ben miui dan yanayım ama tercih meselesi miui arayüzlü telefon alanlar aosp denemek istiyor çoğu onda kalıyor ama Xiaomi A serisi alanlar bir süre sonra Miui port romlara geçiş yapıyor yani insan sıkıldıkça rom değiştiriyor hocam :)

Oyla:

harunaydiiin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Xiaomi Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
28
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
T pro ve kendim icin konuşayım. Miui arayüzüne Alışan bir insan olarak aosp ile yarım günü zor çıkarttım.
Hocam arayüz olarak AOSP romlara bayılıyorum fakat MIUI uygulamaları olmayınca da yarım hissediyorum. Keşke tüm MIUI uygulamaları portlanabilse AOSP romlara...

Oyla:

aselkom24

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Esnaf
Konular
19
Eu rom miroom ve revOS kullandım pixel ve extendedUI de kullandım hız stabilizasyon ve şarj konusun da hatta tüm konularda aosp diyorum

Oyla:

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Hocam arayüz olarak AOSP romlara bayılıyorum fakat MIUI uygulamaları olmayınca da yarım hissediyorum. Keşke tüm MIUI uygulamaları portlanabilse AOSP romlara...
Aynı dertten muzdarip oluyor insan. Sevemediğim tek yani miui arama ve mesaj uygulamasının çalışmaması

Oyla:

aselkom24

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Esnaf
Konular
19
Örnek vermek gerekirse son uygulamaları açarken mıuı da kasma yaşıyorum veya uygulamalar arası geçişlerde mıuı yavaş kalırken aosp çok daha seri arayüz konusuna gelirsek hiç andorid one kullanmadım ama bi tanıdığım vasıtasıyla 2 hafta pixel 3a kullanmıştım onun verdiği zevki yaşatıyor bana :D

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
MIUI çok seviyorum fakat böyle işlemci ve ram'e sahip telefon kullanıpta ara yüzde kasma yapıyorsa ben o MIUI'ı kullanmam. AOSP romdaki akıcılık, stabilite ve batarya hiç bir MIUI'da yok.

AOSP candır gerisi heyecandır

Oyla:

aselkom24

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Esnaf
Konular
19
MIUI çok seviyorum fakat böyle işlemci ve ram'e sahip telefon kullanıpta ara yüzde kasma yapıyorsa ben o MIUI'ı kullanmam. AOSP romdaki akıcılık, stabilite ve batarya hiç bir MIUI'da yok.

AOSP candır gerisi heyecandır
aynı ben :D

Oyla:

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
MIUI tasarım olarak çok geride.2 arkadaşım Teknosa'da sırf arayüzü beğenmedikleri için A70 aldı.Bir One UI,AOSP,Oxygen OS olamadı bir türlü.Arka plan bulandırma,ızgara son uygulamalar felan artık jellybeande kaldı.Millet o zamanlar gravityboxla yapıyordu bunları.Umarım MIUI 12 de şu Sistem UI değişir artık.Bir de her telefonda sanki başka telefonun romu çalışıyor, sürekli buglar patlamalar var ve asıl komedi diğer MIUI sürümü gelene kadar düzelmiyor, düzelmediği gibi yeni sürümde buglu geliyor.Yani şuanlik bu tasarım ve laglarla AOSP önde.

Oyla:
Üst Alt