Rom [AOSP | CAF] SyberiaOS v4.9 (Special Edition) Android 11 Final [9T Pro | K20 Pro]

maniacsarmy

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Mi9t
Konular
35
@LionKing17 hocamın da belirttiği gibi OxygenOS A11 Port rom kullanıyorum. Sistem gayet stabil çalışıyor. Tek eksiği belirli bir parlaklığın altında (yaklaşık %40) FOD'un çalışmaması diyebilirim.
Mi9t için var reis peki Oxygen Os A11 rom

süvari2019

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaya
Cihazım
Mi 9t pro
Konular
5
UnlnViTeD, hidalgo58, benim gördüğüm kadarıyla android 12L için syberia son sürümden herkes çok memnun. Bahsedilen tek hata telefonu yeniden başlatınca olusan 30 FPS durumu ki ekranı kilitleyip açınca soeun ortadan kalkiyormus. Android 12 icin ise ancient os kullanilabilir. Ben şuan bu romdayim ve memnunum. Denemek istediğim romlar vardı(crdroid,havoc,syberia,derp vs) ancak uzun zamandan beri ilk kez sil baştan kurulum yapmak gözümde büyüdü 😁

UnlnViTeD, hocam şimdi oxygen os dedin aklıma soktun çok iyi bir rom bence. Kernel yuklemediyseniz soviet kernelle çok iyi şarj süreleri almıştım,naçizane tavsiye ederim.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Mi9t için var reis peki Oxygen Os A11 rom
Hocam Mi 9T için önceki sürümleri forumda varmış. Buyrun linki:
Rom - Oxygen Os (OnePlus) Android 11 Rom Mi 9T/K20

UnlnViTeD, hocam şimdi oxygen os dedin aklıma soktun çok iyi bir rom bence. Kernel yuklemediyseniz soviet kernelle çok iyi şarj süreleri almıştım,naçizane tavsiye ederim.
Aynen hocam, OxygenOS port rom olmasına rağmen (kullandığım özellikleri için söylüyorum) gayet stabil ve keyifli bir kullanım sunuyor.

SnapLight ve Soviet Star kernelleri denedim lakin şöyle bir sorun oluşuyordu:
SnapLight, cihaz aktfken pil yönetimi iyiydi ama cihaz boştayken saatlik şarj tüketimi %1'in altına inmiyordu.
Soviet Star ise cihaz boştayken saatlik %0.4 lerde bu gayet iyi ama bu defa cihaz aktifken pil tüketimi saatte %14 lere kadar çıkıyordu. Kullandığım sürümden kaynaklı olabilir.

Bu arada tavsiyeniz için teşekkürler, daha önce yazdığınız yorumunuzu buldum. Kernel olarak Soviet 13 Şubat tarihli olanı denemişsiniz, bende bir ara denerim.

dakika91

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
redmi
Konular
2
Merhabalar hocam, hoşgeldiniz. 9T/K20 Pro Xiaomi'nin yaptığı nadide cihazlardan. Benim gibi günlük kullanıcıların ise (oyun oynamayan) kolay kolay vazgeçemeyeceği türden bir cihaz...

LionKing17 hocamın da belirttiği gibi OxygenOS A11 Port rom kullanıyorum. Sistem gayet stabil çalışıyor. Tek eksiği belirli bir parlaklığın altında (yaklaşık %40) FOD'un çalışmaması diyebilirim.

Android 11 AOSP rom istiyorsanız bu konudaki romu kullanabilirsiniz.

Android 12/12L için ise tavsiye veremiyeceğim. Çünkü güncel hiçbir romu denemedim. A12 için size süvari2019, LionKing17 ve deneyen/uzun süreli kullanan hocalarımız tavsiyelerde bulunabilir. Bu arada DerpFest romu her güncelleme aldığında epeyi bir yorum alıyor, incelemek lazım...
Bende bu romu denedim fakat pil yüzdesi sorun oldu. Kapalıyken şarj olmama veya accubattery tarzı uygulamar ile pil yüzdesi aynı olmuyordu, sizde de öylemi acaba

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Bende bu romu denedim fakat pil yüzdesi sorun oldu. Kapalıyken şarj olmama veya accubattery tarzı uygulamar ile pil yüzdesi aynı olmuyordu, sizde de öylemi acaba
Cihazınız K20 Pro / 9T Pro (raphael) mu? SyberiaOS'un konudaki sürümümü mü yüklediniz?

hsntat2

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Meslek
Aşçı
Konular
5
Merhaba hocam hâlâ bu romda mısınız?
Pil ve Stabilite öncelikli aosp rom önerir misiniz?

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Merhabalar hocam, şu an OxygenOS Port romdayım, linkini bırakıyorum.
Rom - [GSI] OxygenOS Android 11 Evelyn Port [9T Pro | K20 Pro] 19.11.2021

Android 11 AOSP romların en iyilerden biri bu konudaki SyberiaOS'un sürümü...

Android 12 için ise aşağıdaki konuya bakıp fikir alabilirsiniz.
Soru - Android 12 aosp rom

Merhabalar hocam, şu an OxygenOS Port romdayım, linkini bırakıyorum.
Rom - [GSI] OxygenOS Android 11 Evelyn Port [9T Pro | K20 Pro] 19.11.2021

Android 11 AOSP romların en iyilerden biri bu konudaki SyberiaOS'un sürümü...

Android 12 için ise aşağıdaki konuya bakıp fikir alabilirsiniz.
Soru - Android 12 aosp rom
hocam merhaba OrangeFox R11.1_3 ile yapılmalıdır. demişsiniz son sürüm yüklü bende uygun olurmu birde genos kernelmi nasıl kurulum yapacaz romun arkasından mı

Üst Alt