Rom [AOSP | CAF] SyberiaOS v4.9 (Special Edition) Android 11 Final [9T Pro | K20 Pro]

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Romu yukledigimde bahsettigim hatayi aldim. Sonra googlein arama uygulamasini yukledim onu varsayilan yaptim. 1-2 gun kullanip sonra stock uygulamayi varsayilan yapip googlein arama uygulamasini sildim. İlginc bir sekilde duzeldi. Eski hatayi vermiyor. Tesekkurler uninveted hocam
Rica ederim hocam, düzeldiğine sevindim, keyifli kullanımlar.

ayberg653

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ayberg
Cihazım
Htc d816
Konular
4
Hocam selamlar, uzun süredir tavsiyenle BlissRoms 12.12 android10 kullanıyordum. 10 saat ekran süreleri alıyordum fakat artık şişti rom. Bir çok konuda bu romu tavsiye ettiğini gördüm. Şimdi buna geçiş yapacağım. TWRP üzerine direkt OrangeFox kurulumu yapabilir miyim ? Recovery sonrası ekstra flashlamam gereken bir şey var mı ? Kernel konusuna pek hakim değilim.

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Hocam selamlar, uzun süredir tavsiyenle BlissRoms 12.12 android10 kullanıyordum. 10 saat ekran süreleri alıyordum fakat artık şişti rom. Bir çok konuda bu romu tavsiye ettiğini gördüm. Şimdi buna geçiş yapacağım. TWRP üzerine direkt OrangeFox kurulumu yapabilir miyim ? Recovery sonrası ekstra flashlamam gereken bir şey var mı ? Kernel konusuna pek hakim değilim.
Aleykümselam hocam, ilk mesajdaki talimatlara uygun sorunsuz bir şekilde kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Pil konusunda Bliss ve ArrowOS kadar verimli olmasa da birçok konuda başarılı bir romdu...

Aynen TWRP üzerine direk OrangeFox flaşlayabilirsiniz. Ekstra bir şey flaşlamanıza gerek yok.

Kernel sizin isteğinize kalmış, isterseniz linkteki konudan kerneli nasıl yükleyeceğiniz bilgisine de ulaşabilirsiniz.
Mod - [KERNEL] Android 11 - 12 (AOSP OSS Vendor) Soviet Stabil [K20 Pro | 9T Pro] 22.03.2022

ayberg653

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ayberg
Cihazım
Htc d816
Konular
4
Aleykümselam hocam, ilk mesajdaki talimatlara uygun sorunsuz bir şekilde kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Pil konusunda Bliss ve ArrowOS kadar verimli olmasa da birçok konuda başarılı bir romdu...

Aynen TWRP üzerine direk OrangeFox flaşlayabilirsiniz. Ekstra bir şey flaşlamanıza gerek yok.

Kernel sizin isteğinize kalmış, isterseniz linkteki konudan kerneli nasıl yükleyeceğiniz bilgisine de ulaşabilirsiniz.
Mod - [KERNEL] Android 11 - 12 (AOSP OSS Vendor) Soviet Stabil [K20 Pro | 9T Pro] 22.03.2022
Teşekkür ederim hocam. Sorunsuz kurulum yaptım. Tek bir sorum olacak, cihaz kurulumu yapmadı girişte. Google çağrı kayıtları, wifi gibi şeyleri yedeklemişti. Onları nasıl kurabilirim ? Yedek gözüküyor fakat cihaz kurulumu olmadığı için geri yüklemiyor.

Düzeltme : magisk de yüklenmiyor hocam. Flashlıyorum ama yüklenmiyor..
Düzeltme2: magisk 23'ü apk olarak kurdum. Sorun yok

Son düzenleme:

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
Teşekkür ederim hocam. Sorunsuz kurulum yaptım. Tek bir sorum olacak, cihaz kurulumu yapmadı girişte. Google çağrı kayıtları, wifi gibi şeyleri yedeklemişti. Onları nasıl kurabilirim ? Yedek gözüküyor fakat cihaz kurulumu olmadığı için geri yüklemiyor.
Rica ederim hocam, ne demek...

İlk mesajda paylaşmış olduğum Google Servisleri içln BitGapps paketi en sade GApps paketidir. Google temel servisleri haricinde hiçbir eklenti, uygulama içerisinde barındırmıyor.

WiFi ağlarının parolarına erişebiliyorsanız SetupWizard kullanmanızı önermem. Yine de setupwizard'ı kurmak isterseniz, linkten dosyayı indirip recovery aracılığıyla flaşlayabilirsiniz.

DipNot: SetupWizard'ı daha önce ben hiç denemek için bile GApps paketine eklemedim. Denerseniz şayet sonucu paylaşırsanız, denemek isteyen hocalarımız için faydalı olabilir.

nuui

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Nurullah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
1
Teşekkürler. F2FS Zorunlu olduğunu belirtelim.

Son düzenleme:

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
nuui hocam, ilk mesajda biçimlendirmeyi varsayılan olarak F2FS yapılan OrangeFox sürümüde paylaşılmıştı. İlk mesajdaki talimatlara harfiyle uyulursa problem oluşmaz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Hocam ben BitGApps kullanıyorum, BitGApps ile sorunsuz geçiyordu. Play Store Netflix için kullanılmıyor diyorsa problem vardır.

Play Store verilerini temizleyip, hemen ardından zaman kaybetmeden cihazı yeniden başlatalım, bazen çözüm olabiliyor. Forumda paylaşılmıştı, linkten bakabilir, çözüm olmazsa forumda arama yapabilirsiniz.
Rehber - Google Play Cihaz Sertifikalı Değil Kesin Çözümü

Bu arada konuda, mesajlarda; gerekli olabilecek, kullandığım, denediğim sürümleri paylaşmıştım. Neden farklı farklı yerlere başvurup, başınızı ağrıtıyorsunuz (◔‿◔)
hocam merhaba uzun süre sonra tekrar mi9t pro ile geri döndüm sattıgıma satacagıma pişman olmuştum telefonumu :D hangi rom dasınız tavsiye lütfen

LionKing17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
S
Cihazım
Xiaomi Mi 9TPro
Konular
5

UnlnViTeD

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sbr
Cihazım
Raphael
Konular
20
hocam merhaba uzun süre sonra tekrar mi9t pro ile geri döndüm sattıgıma satacagıma pişman olmuştum telefonumu :D hangi rom dasınız tavsiye lütfen
Merhabalar hocam, hoşgeldiniz. 9T/K20 Pro Xiaomi'nin yaptığı nadide cihazlardan. Benim gibi günlük kullanıcıların ise (oyun oynamayan) kolay kolay vazgeçemeyeceği türden bir cihaz...

LionKing17 hocamın da belirttiği gibi OxygenOS A11 Port rom kullanıyorum. Sistem gayet stabil çalışıyor. Tek eksiği belirli bir parlaklığın altında (yaklaşık %40) FOD'un çalışmaması diyebilirim.

Android 11 AOSP rom istiyorsanız bu konudaki romu kullanabilirsiniz.

Android 12/12L için ise tavsiye veremiyeceğim. Çünkü güncel hiçbir romu denemedim. A12 için size süvari2019, LionKing17 ve deneyen/uzun süreli kullanan hocalarımız tavsiyelerde bulunabilir. Bu arada DerpFest romu her güncelleme aldığında epeyi bir yorum alıyor, incelemek lazım...

Üst Alt